Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Tedre tn 73
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Tedre tänav 73, Tallinn

Tedre tn 73 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2020. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 120726854). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 4 345 €/m² (hinnanguvahemik 3 937–4 753 €/m², ±9%).

Tedre tänav 73, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 6 korterit EHR 120726854 ↗ Kataster 78407:701:7610 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tedre tn 73 on 2020. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 345/m², 39,7% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Tedre tn 73 on 2020. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (4 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 345 €/m², mis on umbes 39,7% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (4-toaline, 124,2 m²) on ligikaudu €548 095.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€1 370–€1 680/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (Kristiine linnaosa (6 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Kristiine linnaosa (6 kuulutust)
2,8–3,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
4-toaline 4 119.8 – 124.6 m² €4 413 €492 576–€594 788
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

4-toaline · 123.2 m²
− 124,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€548 095
ca €4 413 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €575 500
Eeldatav üüritulu €1 370–€1 680/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 634/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Tedre peatus 301 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tallinna Lilleküla Gümnaasium 273 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 657 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,7

63% tundidest hea, 14% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Cederhelmi park 230 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=137): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -64,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2020. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 10.02.2025); kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,8

Cederhelmi park 230 m; toidukauplused 373 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 29 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tedre tn 73

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 137 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -64%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 172 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 63% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 14% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 85 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Tedre tn 73 AVM tase: €4 345/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid11 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q3 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 631 2024 Q4 18 tehingut €3 615 2025 Q1 10 tehingut €4 077 2025 Q2 17 tehingut €3 867 2025 Q4 12 tehingut €3 757 2026 Q1 9 tehingut €3 870 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 345/m²
Hinnavahemik
€3 937–4 753
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 124,2 m²)
€575 500
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 634/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.420449, 24.707501 · katastritunnus 78407:701:7610.

🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
230 m · 3 min
🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
273 m · 4 min
🚏 Tedre peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
301 m · 4 min
🛒 Marienthali Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
373 m · 5 min
🚏 Tihase peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
511 m · 7 min
🚏 Marja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
554 m · 7 min
🌳 Löwenruh park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
628 m · 8 min
🚏 Välja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
648 m · 9 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
657 m · 9 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
670 m · 9 min
🎓 Mäepealse Erakool
Põhikool · Põhikool
722 m · 10 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
730 m · 10 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
790 m · 11 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
977 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 301 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku6
Korruseid2
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 980 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120726854 · kanne muudetud 31.05.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

EHR portaal (kood: 120726854) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:7610 · pindala 1 980 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:7610) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03445155) · Postiindeks: 10620

KÜ registrikood täpsustamisel

Tedre tn korterelamud

23 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 097/m² (n=23) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tedre tn 2 1961 €3 097 ~€196 420 E ~ Vaata →
Tedre tn 5a 1960 €3 053 ~€134 182 E Vaata →
Tedre tn 10 1968 €4 098 ~€365 426 B Vaata →
Tedre tn 25 2017 €3 674 ~€385 780 B ~ Vaata →
Tedre tn 25a 2005 €3 072 ~€341 430 C ~ Vaata →
Tedre tn 25b 1946 €2 999 ~€309 282 E ~ Vaata →
Tedre tn 27 1975 €2 573 ~€126 921 D Vaata →
Tedre tn 29 1970 €2 720 ~€133 905 E Vaata →
Tedre tn 73 See hoone 2020 €4 345 ~€548 095 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120726854 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 31.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:7610 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Kristiine linnaosa (6 kuulutust) · tootlus 2,8–3,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tedre tn 73, Tallinn?

Tedre tn 73 on 2020. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 120726854 ja katastritunnus 78407:701:7610. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Tedre tn 73 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 345 €/m². Hinnangu vahemik on 3 937–4 753 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €548 095.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Tedre tn 73?

4 345 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €217 250 ja 75 m² korteri väärtus umbes €325 875. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

4-toaline: €492 576–€594 788.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 634/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €575 500, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 370–€1 680 kuus ja brutotootluse hinnang 2,8–3,8%.

Kas Tedre tn 73 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 301 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tedre tn 73 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 137 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 63% oli kahes parimas ja 14% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu