Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Tedre tn 53/2
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Tedre tänav 53/2, Tallinn

Tedre tn 53/2 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2016. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 14 korterit (EHR 120722018). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 229 €/m² (hinnanguvahemik 3 831–4 627 €/m², ±9%).

Tedre tänav 53/2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 14 korterit EHR 120722018 ↗ Kataster 78407:701:4180 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tedre tn 53/2 on 2016. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 14 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 229/m², 35,9% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Tedre tn 53/2 on 2016. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 14 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (6 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 229 €/m², mis on umbes 35,9% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (3-toaline, 72,4 m²) on ligikaudu €296 044.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2016. aasta ehitusaeg.

€750–€920/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Kristiine linnaosa (16 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Kristiine linnaosa (16 kuulutust)
Kommunaalid: suvel ~163 €, talvel ~252 €
2,9–3,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 4 50.3 – 62.6 m² €4 229 €211 497–€255 384
3-toaline 6 70 – 74.7 m² €4 089 €268 216–€323 872
4-toaline 4 85.8 – 100.3 m² €3 965 €334 442–€403 841
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 55.2 m² 3-toaline · 72.4 m² 4-toaline · 93.1 m²
− 72,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€296 044
ca €4 089 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €310 846
Eeldatav üüritulu €750–€920/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 293/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Tedre peatus 124 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Tallinna Kristiine Gümnaasium 367 m; riigieksamite tase 54.1/100; lasteaed 262 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

63% tundidest hea, 14% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Cederhelmi park 346 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=137): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -64,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2016. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2016) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Cederhelmi park 346 m; toidukauplused 777 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 29 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tedre tn 53/2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 137 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -64%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 172 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 63% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 14% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 85 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Tedre tn 53/2 AVM tase: €4 229/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid11 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q3 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 631 2024 Q4 18 tehingut €3 615 2025 Q1 10 tehingut €4 077 2025 Q2 17 tehingut €3 867 2025 Q4 12 tehingut €3 757 2026 Q1 9 tehingut €3 870 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 229/m²
Hinnavahemik
€3 831–4 627
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 72,4 m²)
€310 846
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 293/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 16 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.418618, 24.714139 · katastritunnus 78407:701:4180.

🚏 Tedre peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
124 m · 2 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
262 m · 3 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
346 m · 5 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
355 m · 5 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
367 m · 5 min
🚏 Koolimaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
422 m · 6 min
🚏 Tihase peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
431 m · 6 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
454 m · 6 min
🚏 Räägu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
499 m · 7 min
🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
590 m · 8 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
769 m · 10 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
777 m · 10 min
🛒 Marienthali Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
792 m · 11 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
859 m · 11 min
🌳 Löwenruh park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
960 m · 13 min
🎓 Mäepealse Erakool
Põhikool · Põhikool
1057 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 16 objekti, lähim peatus 124 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2016
Kortereid kokku14
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 952 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120722018 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120722018) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:4180 · pindala 3 952 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:4180) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tedre tn 53 korteriühistu (registrikood 80414201). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,18/m² kuustüüpiline korter €162 kuus · k.a kommunaalid · Lilleküla asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€0,74/m² kuusilma kommunaalideta · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
Remondifond€24 469€12/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€18 789€24 803
sh remondifondi maksed€0€5 194
Remondikulud€0€5 194
Remondifondi jääk€24 469€18 543
Raha€26 614€21 066
Reservkapital€4 233€4 233
Aasta tulem€3€3
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud ja tasud üldkulude katteks€18 7890,74
Remondifondist tulusse arvestatud kulud€00,00

28 korterit · liikmeid 28 eraisikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 116 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03409504) · Postiindeks: 13425

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tedre tn korterelamud

23 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 097/m² (n=23) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tedre tn 2 1961 €3 097 ~€196 420 E ~ Vaata →
Tedre tn 5a 1960 €3 053 ~€134 182 E Vaata →
Tedre tn 10 1968 €4 098 ~€365 426 B Vaata →
Tedre tn 25 2017 €3 674 ~€385 780 B ~ Vaata →
Tedre tn 25a 2005 €3 072 ~€341 430 C ~ Vaata →
Tedre tn 25b 1946 €2 999 ~€309 282 E ~ Vaata →
Tedre tn 27 1975 €2 573 ~€126 921 D Vaata →
Tedre tn 29 1970 €2 720 ~€133 905 E Vaata →
Tedre tn 53/2 See hoone 2016 €4 229 ~€296 044 B ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120722018 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:4180 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Kristiine linnaosa (16 kuulutust) · tootlus 2,9–3,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=16 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2016. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tedre tn 53/2, Tallinn?

Tedre tn 53/2 on 2016. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 14 korterit. EHR kood on 120722018 ja katastritunnus 78407:701:4180. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Tedre tn 53/2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 229 €/m². Hinnangu vahemik on 3 831–4 627 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €296 044.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Tedre tn 53/2?

4 229 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €211 450 ja 75 m² korteri väärtus umbes €317 175. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €211 497–€255 384; 3-toaline: €268 216–€323 872; 4-toaline: €334 442–€403 841.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 293/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €310 846, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €750–€920 kuus ja brutotootluse hinnang 2,9–3,9%.

Kas Tedre tn 53/2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 124 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tedre tn 53/2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 137 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 63% oli kahes parimas ja 14% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tedre tn 53/2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,18/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €162 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,74/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €24 469. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lilleküla asum 236 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu