Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Pille tn 24
Registriandmed seisuga 20. september 2026 Kesklinna · Tallinn

Pille tänav 24, Tallinn

Pille tn 24 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2021. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 11 korterit (EHR 120845114). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 20.09.2026 4 622 €/m² (hinnanguvahemik 4 183–5 061 €/m², ±10%).

Pille tänav 24, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 11 korterit EHR 120845114 ↗ Kataster 78401:110:0117 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Pille tn 24 on 2021. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 11 korterit, eeldatav energiaklass A. Estiq AVM baastase on €4 622/m², 17,3% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Pille tn 24 on 2021. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 11 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (10 tk). Energiaklass A (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 622 €/m², mis on umbes 17,3% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 49,1 m²) on ligikaudu €237 202.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass A, maapealne parkimine ja 2021. aasta ehitusaeg.

€770–€950/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~160 €, talvel ~310 € · 100% möbleeritud
3,9–4,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
3-toaline 10 45 – 53.2 m² €4 831 €214 668–€259 736
4-toaline 1 90.2 m² €4 537 €370 360–€448 115
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

3-toaline · 49.1 m² 4-toaline · 90.2 m²
− 49,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€237 202
ca €4 831 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €249 062
Eeldatav üüritulu €770–€950/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 073/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Varre peatus 150 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Tallinna Ühisgümnaasium 481 m; riigieksamite tase 60.2/100; lasteaed 796 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

62% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Lembitu park 1456 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=91): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -50,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2021. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2021) põhjal on eeldatav klass A. Kütteliik Päikesekollektor.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,9

Lembitu park 1456 m; toidukauplused 1108 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 71 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Pille tn 24

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 91 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -51%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 051 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 22% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 172 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Veerenni asum · 2021 ... ehitusaasta · €5 289 (2025 Q4) +3.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Pille tn 24 AVM tase: €4 622/m² €4 520 2024 Q3 21 tehingut €4 723 2024 Q4 27 tehingut €4 531 2025 Q1 25 tehingut €4 523 2025 Q2 28 tehingut €4 897 2025 Q3 24 tehingut €5 068 2025 Q4 19 tehingut €4 678 2026 Q1 17 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €5 000 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €4 930 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 622/m²
Hinnavahemik
€4 183–5 061
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 49,1 m²)
€249 062
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 073/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.418324, 24.747581 · katastritunnus 78401:110:0117.

🚏 Varre peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
150 m · 2 min
🚏 Töökoja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
308 m · 4 min
🚏 Kitseküla (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
333 m · 4 min
🚏 Õilme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
368 m · 5 min
🎓 Tallinna Ühisgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.2/100
481 m · 6 min
🎓 Tallinna Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.1/100
663 m · 9 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
796 m · 11 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Reaalkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.3/100
1079 m · 14 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Supermarket
1108 m · 15 min
🌳 Lembitu park
Park · Roheala
1456 m · 19 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 150 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2021
Kortereid kokku11
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)A ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus729 m²
KüttesüsteemPäikesekollektor
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120845114 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 120845114) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:110:0117 · pindala 729 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:110:0117) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pille tn 24, Pille tn 24a korteriühistu (registrikood 80565822). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga

liikmeid 5 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). Võrdlus: Veerenni asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03725967) · Postiindeks: 10138

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Pille tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 682/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Pille tn 11/3 2020 €4 682 ~€545 481 B Vaata →
Pille tn 11/4 2020 €4 695 ~€234 750 B Vaata →
Pille tn 24 See hoone 2021 €4 622 ~€237 202 A ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120845114 Maa- ja Ruumiamet 20.09.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:110:0117 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,9–4,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2021. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Eeldatav energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Pille tn 24, Tallinn?

Pille tn 24 on 2021. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 11 korterit. EHR kood on 120845114 ja katastritunnus 78401:110:0117. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass A.

Mis on Pille tn 24 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 622 €/m². Hinnangu vahemik on 4 183–5 061 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €237 202.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Pille tn 24?

4 622 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €231 100 ja 75 m² korteri väärtus umbes €346 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

3-toaline: €214 668–€259 736; 4-toaline: €370 360–€448 115.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 073/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €249 062, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €770–€950 kuus ja brutotootluse hinnang 3,9–4,9%.

Kas Pille tn 24 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 150 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Pille tn 24 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 91 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 20.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu