Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Päevalille tn 6
Registriandmed seisuga 30. september 2026 Haabersti · Tallinn

Päevalille tänav 6, Tallinn

Päevalille tn 6 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2023. aastal ehitatud 18-korruseline korterelamu, 90 korterit (EHR 120863258). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 30.09.2026 3 924 €/m² (hinnanguvahemik 3 551–4 297 €/m², ±10%).

Päevalille tänav 6, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
18 korrust 90 korterit EHR 120863258 ↗ Kataster 78401:101:4739 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Päevalille tn 6 on 2023. aastal ehitatud 18-korruseline korterelamu, 90 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 924/m², 45,9% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Päevalille tn 6 on 2023. aastal valminud 18-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 90 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (60 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 924 €/m², mis on umbes 45,9% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (2-toaline, 41,5 m²) on ligikaudu €170 192.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2023. aasta ehitusaeg.

€820–€1 000/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~109 €, talvel ~204 € · 100% möbleeritud
5,9–6,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 2 62 – 67.6 m² €3 878 €227 421–€275 167
2-toaline 60 32.2 – 51.6 m² €4 101 €155 879–€188 605
3-toaline 27 56.3 – 163.9 m² €3 878 €232 686–€281 537
4-toaline 1 112.2 m² €3 822 €388 090–€469 567
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 64.8 m² 2-toaline · 42 m² 3-toaline · 66.3 m² 4-toaline · 112.2 m²
− 41,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€170 192
ca €4 101 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €178 702
Eeldatav üüritulu €820–€1 000/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 306/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Päevalille peatus 154 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,7

Tallinna Haabersti Gümnaasium 530 m; riigieksamite tase 52/100; lasteaed 687 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

45% tundidest hea, 14% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 580 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=545): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -71,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2023. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 09.07.2026); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Õismäe tiigi puhkeala 580 m; toidukauplused 534 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 121 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Päevalille tn 6

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 545 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -72%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 017 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 45% kahes parimas klassis, 41% keskmises ja 14% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 292 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Väike-Õismäe asum · 2021 ... ehitusaasta · €4 467 (2026 Q1) +6.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Päevalille tn 6 AVM tase: €3 924/m² €3 780 2024 Q3 44 tehingut €3 912 2024 Q4 52 tehingut €4 003 2025 Q1 37 tehingut €4 029 2025 Q2 38 tehingut €4 095 2025 Q3 30 tehingut €3 776 2025 Q4 45 tehingut €4 277 2026 Q1 27 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 010 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 19 €4 210 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 924/m²
Hinnavahemik
€3 551–4 297
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 41,5 m²)
€178 702
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 306/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.422177, 24.647274 · katastritunnus 78401:101:4739.

🚏 Päevalille peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
154 m · 2 min
🚏 Haabersti ring peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
283 m · 4 min
🚏 Sinilille peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
320 m · 4 min
🚏 Haabersti peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
351 m · 5 min
🎓 Tallinna Haabersti Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 52/100
530 m · 7 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
534 m · 7 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
580 m · 8 min
🛒 Rocca al Mare Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
658 m · 9 min
🧒 Rukkilill Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
687 m · 9 min
🎓 Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 70.5/100
968 m · 13 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 55.1/100
987 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 154 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2023
Kortereid kokku90
Korruseid18
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 470 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120863258 · kanne muudetud 09.07.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120863258) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:4739 · pindala 4 470 m².

Sihtotstarve: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:4739) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Päevalille tn 6 // 8 korteriühistu (registrikood 80608394). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€129 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€2,66/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,07/m² · Väike-Õismäe asum mediaan €0,87/m² kuus
Remondifond€14 827€3,26/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€145 109€134 742
sh remondifondi maksed€3 611–
Remondikulud€7 592€4 384
Remondifondi jääk€14 827€0
Raha€34 254€33 082
Reservkapital€28 219€28 219
Aasta tulem€24−€3 761
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Hooldustasud€52 5220,96
Haldustasud€33 2170,61
Heakorrastuse tasu€51 7580,95
Remonditasud€3 6110,07
Kindlustusmaksed€4 0010,07

90 korterit · liikmeid 301 eraisikut + 34 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 553 m²) ÷ 12. Võrdlus: Väike-Õismäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03948266) · Postiindeks: 13517

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Päevalille tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 877/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Päevalille tn 4 2022 €3 797 ~€164 891 B Vaata →
Päevalille tn 6 See hoone 2023 €3 924 ~€170 192 B Aktiivne
Päevalille tn 19 2023 €3 877 ~€158 508 B Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120863258 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR kanne 09.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:4739 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust selles hoones · tootlus 5,9–6,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2023. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Päevalille tn 6, Tallinn?

Päevalille tn 6 on 2023. aastal ehitatud 18-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 90 korterit. EHR kood on 120863258 ja katastritunnus 78401:101:4739. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Päevalille tn 6 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 924 €/m². Hinnangu vahemik on 3 551–4 297 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €170 192.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Päevalille tn 6?

3 924 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €196 200 ja 75 m² korteri väärtus umbes €294 300. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €227 421–€275 167; 2-toaline: €155 879–€188 605; 3-toaline: €232 686–€281 537; 4-toaline: €388 090–€469 567.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 306/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €178 702, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €820–€1 000 kuus ja brutotootluse hinnang 5,9–6,9%.

Kas Päevalille tn 6 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 154 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Päevalille tn 6 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 545 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 45% oli kahes parimas ja 14% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Päevalille tn 6?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €129 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,66/m² kuus, sh remondifond €0,07/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €14 827. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 30.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu