Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Niine tn 11a
Registriandmed seisuga 30. september 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Niine tänav 11a, Tallinn

Niine tn 11a (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2022. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 10 korterit (EHR 121371866). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 30.09.2026 5 748 €/m² (hinnanguvahemik 5 202–6 294 €/m², ±10%).

Niine tänav 11a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 10 korterit EHR 121371866 ↗ Kataster 78408:801:0030 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Niine tn 11a on 2022. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 10 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €5 748/m², 81,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Niine tn 11a on 2022. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 10 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (4 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 5 748 €/m², mis on umbes 81,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 58,6 m²) on ligikaudu €338 649.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2022. aasta ehitusaeg.

€1 400–€1 710/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (9 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 9 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~150 €, talvel ~220 € · 89% möbleeritud
5,0–6,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 2 39.4 m² €6 439 €229 595–€277 798
3-toaline 4 56.9 – 64.8 m² €5 779 €312 231–€377 782
4-toaline 4 75.1 – 86.9 m² €5 557 €399 309–€483 142
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 39.4 m² 3-toaline · 59.7 m² 4-toaline · 79.4 m²
− 58,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€338 649
ca €5 779 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €355 581
Eeldatav üüritulu €1 400–€1 710/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €6 068/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Põhja puiestee peatus 204 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,9

Gustav Adolfi Gümnaasium 204 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 291 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,9

69% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 61 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toompark ja Snelli tiik 606 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=189): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +4,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2022. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 02.12.2021); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Toompark ja Snelli tiik 606 m; toidukauplused 410 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 128 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Niine tn 11a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +4%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 927 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 69% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

61 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 8 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 220 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kalamaja asum · 2021 ... ehitusaasta · €5 989 (2026 Q1) +14.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Niine tn 11a AVM tase: €5 748/m² €4 300 2024 Q3 21 tehingut €4 457 2024 Q4 19 tehingut €4 520 2025 Q1 16 tehingut €4 661 2025 Q2 36 tehingut €5 244 2025 Q3 48 tehingut €5 452 2025 Q4 39 tehingut €5 184 2026 Q1 34 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €5 954 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €5 760 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€5 748/m²
Hinnavahemik
€5 202–6 294
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 58,6 m²)
€355 581
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€6 068/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.443391, 24.740515 · katastritunnus 78408:801:0030.

🚏 Põhja puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
204 m · 3 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
204 m · 3 min
🚏 Balti jaam 6 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
243 m · 3 min
🚏 Balti jaam 5 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
251 m · 3 min
🚏 Balti jaam 4 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
267 m · 4 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
291 m · 4 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
317 m · 4 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
389 m · 5 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
410 m · 5 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
549 m · 7 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
606 m · 8 min
🎓 Püha Miikaeli Kool
Põhikool · Põhikool
618 m · 8 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
694 m · 9 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
802 m · 11 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1070 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 204 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2022
Kortereid kokku10
Korruseid4
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus811 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase61 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121371866 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 121371866) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:0030 · pindala 811 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:801:0030) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03980090) · Postiindeks: 10414

KÜ registrikood täpsustamisel

Niine tn korterelamud

15 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 622/m² (n=15) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Niine tn 1 1995 €3 557 ~€237 690 A Vaata →
Niine tn 2a 1946 €3 747 ~€389 951 G Vaata →
Niine tn 3 1949 €3 815 ~€89 638 E ~ Vaata →
Niine tn 4 1885 €3 758 ~€237 708 E ~ Vaata →
Niine tn 5 1990 €3 504 ~€177 653 E ~ Vaata →
Niine tn 6 1885 €3 622 ~€213 937 D Vaata →
Niine tn 6a 2016 €4 812 ~€298 578 B Vaata →
Niine tn 7 2016 €3 804 ~€326 611 C Vaata →
Niine tn 11a See hoone 2022 €5 748 ~€338 649 A Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121371866 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:0030 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 9 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,0–6,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=9 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2022. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Niine tn 11a, Tallinn?

Niine tn 11a on 2022. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 10 korterit. EHR kood on 121371866 ja katastritunnus 78408:801:0030. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Niine tn 11a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 5 748 €/m². Hinnangu vahemik on 5 202–6 294 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €338 649.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Niine tn 11a?

5 748 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €229 920 ja 50 m² korteri väärtus umbes €287 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €229 595–€277 798; 3-toaline: €312 231–€377 782; 4-toaline: €399 309–€483 142.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €6 068/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €355 581, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 400–€1 710 kuus ja brutotootluse hinnang 5,0–6,0%.

Kas Niine tn 11a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 204 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Niine tn 11a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 69% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 61 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 30.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu