Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Madala tn 5
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Madala tänav 5, Tallinn

Madala tn 5 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1983. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 53 korterit (EHR 101014861). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 745 €/m² (hinnanguvahemik 2 484–3 006 €/m², ±10%).

Madala tänav 5, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 53 korterit EHR 101014861 ↗ Kataster 78408:805:1990 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Madala tn 5 on 1983. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 53 korterit, energiaklass G. Estiq AVM baastase on €2 745/m², 13,4% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Madala tn 5 on 1983. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 53 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (23 tk). Energiaklass G (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 745 €/m², mis on umbes 13,4% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 48,2 m²) on ligikaudu €137 129.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass G, maapealne parkimine ja 1983. aasta ehitusaeg.

€560–€690/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (28 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 28 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~102 €, talvel ~162 € · 95% möbleeritud
5,0–6,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 23 40.3 – 49.2 m² €2 845 €117 665–€142 368
3-toaline 22 48.7 – 73 m² €2 610 €150 226–€181 766
4-toaline 8 74.4 – 77.4 m² €2 593 €178 112–€215 506
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 45.7 m² 3-toaline · 63.6 m² 4-toaline · 75.9 m²
− 48,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€137 129
ca €2 845 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €143 985
Eeldatav üüritulu €560–€690/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 987/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Randla peatus 123 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Tallinna Vaba Waldorfkool 203 m; riigieksamite tase 58.1/100; lasteaed 198 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond8,1

86% tundidest hea, 2% halb (12 kuu keskmine, tase: madal), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kopli kalmistupark 897 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=238): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +102,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1983. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud3,0

Energiamärgis G (väljastatud 27.08.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Kopli kalmistupark 897 m; toidukauplused 486 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 173 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Madala tn 5

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 238 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +103%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Madal

Viimase 12 kuu 2 630 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 86% kahes parimas klassis, 12% keskmises ja 2% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 355 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Pelguranna asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 465 (2026 Q1)
Madala tn 5 AVM tase: €2 745/m² €2 312 2024 Q3 56 tehingut €2 311 2024 Q4 44 tehingut €2 486 2025 Q1 46 tehingut €2 558 2025 Q2 36 tehingut €2 354 2025 Q3 56 tehingut €2 650 2025 Q4 49 tehingut €2 486 2026 Q1 47 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 521 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 21 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 745/m²
Hinnavahemik
€2 484–3 006
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 48,2 m²)
€143 985
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 987/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.448359, 24.693729 · katastritunnus 78408:805:1990.

🚏 Randla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
123 m · 2 min
🚏 Kari peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
165 m · 2 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
198 m · 3 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100
203 m · 3 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
216 m · 3 min
🚏 Pelguranna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
224 m · 3 min
🚏 Madala peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
263 m · 4 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
486 m · 6 min
🛒 Sõle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
739 m · 10 min
🎓 Tallinna Heleni Kool
Põhikool · Põhikool
739 m · 10 min
🎓 Ehte Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 48.2/100
844 m · 11 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
897 m · 12 min
🌳 Stroomi rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1074 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 123 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1983
Kortereid kokku53
Korruseid5
EnergiamärgisG
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 579 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101014861 · kanne muudetud 19.05.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101014861) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:805:1990 · pindala 2 579 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78408:805:1990) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Madala tn 5 korteriühistu (registrikood 80080208). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,62/m² kuustüüpiline korter €141 kuus · k.a kommunaalid · Pelguranna asum mediaan €3,08/m² kuus
Ühistu maksed€1,31/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,78/m² · Pelguranna asum mediaan €1,14/m² kuus
Remondifond€62 455€20/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€48 100€41 212
sh remondifondi maksed€28 656€21 831
Remondikulud€28 656€21 831
Remondifondi jääk€62 455€77 571
Raha€79 124€94 070
Reservkapital€7 000€7 000
Aasta tulem€418€2 455
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€19 3440,53
Muud laekumised korteriomanikelt€1000,00
Remonditasud€28 6560,78

53 korterit · liikmeid 53 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 056 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelguranna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636301) · Postiindeks: 10311

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Madala tn korterelamud

14 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 614/m² (n=14) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Madala tn 4 1963 €2 652 ~€119 973 E Vaata →
Madala tn 5 See hoone 1983 €2 745 ~€137 129 G Aktiivne
Madala tn 6 1963 €2 600 ~€115 024 F Vaata →
Madala tn 8 1963 €2 681 ~€119 671 E Vaata →
Madala tn 10 1965 €2 652 ~€117 315 F Vaata →
Madala tn 11 1972 €2 488 ~€121 612 D Vaata →
Madala tn 15 1969 €2 614 ~€125 126 E Vaata →
Madala tn 16 2018 €3 685 ~€186 003 B Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101014861 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 19.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:805:1990 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 28 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,0–6,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=28 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1983. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass G: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Madala tn 5, Tallinn?

Madala tn 5 on 1983. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 53 korterit. EHR kood on 101014861 ja katastritunnus 78408:805:1990. Estiqi andmetel energiaklass G.

Mis on Madala tn 5 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 745 €/m². Hinnangu vahemik on 2 484–3 006 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €137 129.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Madala tn 5?

2 745 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €109 800 ja 50 m² korteri väärtus umbes €137 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €117 665–€142 368; 3-toaline: €150 226–€181 766; 4-toaline: €178 112–€215 506.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 987/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €143 985, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €560–€690 kuus ja brutotootluse hinnang 5,0–6,0%.

Kas Madala tn 5 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 123 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Madala tn 5 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 238 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 86% oli kahes parimas ja 2% kahes halvimas klassis (tase: madal). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Madala tn 5?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,62/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €141 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,31/m² kuus, sh remondifond €0,78/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €62 455. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pelguranna asum 129 ühistu mediaan oli €3,08/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu