Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Madala tn 16
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Madala tänav 16, Tallinn

Madala tn 16 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2018. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 88 korterit (EHR 120791623). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 685 €/m² (hinnanguvahemik 3 335–4 035 €/m², ±10%).

Madala tänav 16, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
14 korrust 88 korterit EHR 120791623 ↗ Kataster 78408:805:0790 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Madala tn 16 on 2018. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 88 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 685/m², 16,3% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Madala tn 16 on 2018. aastal valminud 14-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 88 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (49 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 685 €/m², mis on umbes 16,3% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 48,3 m²) on ligikaudu €186 003.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2018. aasta ehitusaeg.

€700–€850/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~114 €, talvel ~114 €
4,5–5,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 35.5 m² €3 968 €127 482–€154 246
2-toaline 49 46.2 – 51.4 m² €3 851 €167 984–€203 252
3-toaline 26 60.7 – 65.1 m² €3 363 €191 133–€231 260
4-toaline 3 81.3 m² €3 522 €259 136–€313 541
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 35.5 m² 2-toaline · 48.2 m² 3-toaline · 62.8 m² 4-toaline · 81.3 m²
− 48,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€186 003
ca €3 851 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €195 303
Eeldatav üüritulu €700–€850/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 044/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Randla peatus 65 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,2

Tallinna Vaba Waldorfkool 68 m; riigieksamite tase 58.1/100; lasteaed 175 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

79% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kopli kalmistupark 746 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=108): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +188,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2018. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 16.07.2018); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Kopli kalmistupark 746 m; toidukauplused 582 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 57 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Madala tn 16

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 108 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +189%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 611 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 138 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -7.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Madala tn 16 AVM tase: €3 685/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 536 2024 Q3 29 tehingut €4 363 2024 Q4 29 tehingut €4 652 2025 Q1 11 tehingut €4 256 2025 Q2 12 tehingut €4 110 2025 Q3 27 tehingut €4 483 2025 Q4 15 tehingut €4 289 2026 Q1 11 tehingut €4 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 685/m²
Hinnavahemik
€3 335–4 035
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 48,3 m²)
€195 303
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 044/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.449187, 24.691613 · katastritunnus 78408:805:0790.

🚏 Randla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
65 m · 1 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100
68 m · 1 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
175 m · 2 min
🚏 Pelguranna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
259 m · 3 min
🚏 Kari peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
306 m · 4 min
🚏 Lõime peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
341 m · 5 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
347 m · 5 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
582 m · 8 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
746 m · 10 min
🎓 Tallinna Heleni Kool
Põhikool · Põhikool
876 m · 12 min
🛒 Sõle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
888 m · 12 min
🎓 Karjamaa Põhikool
Põhikool · Põhikool
967 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 65 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2018
Kortereid kokku88
Korruseid14
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 783 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120791623 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120791623) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:805:0790 · pindala 3 783 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:805:0790) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Madala tn 16 korteriühistu (registrikood 80500745). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,35/m² kuustüüpiline korter €167 kuus · k.a kommunaalid · Pelguranna asum mediaan €3,08/m² kuus
Ühistu maksed€1,37/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,54/m² · Pelguranna asum mediaan €1,14/m² kuus
Remondifond€697€0,15/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€75 663€64 108
sh remondifondi maksed€29 749€23 460
Remondikulud€31 035€23 460
Remondifondi jääk€697€0
Raha€20 743€11 764
Reservkapital€13 548€9 477
Aasta tulem€3 762−€263
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasu€18 6760,34
Heakord€13 8320,25
Tehnohooldus€12 4770,23
Kindlustus€9290,02
Tugiteenused€00,00
Remonditasud€29 7490,54

88 korterit · liikmeid 87 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 590 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelguranna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03538066) · Postiindeks: 10315

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Madala tn korterelamud

14 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 614/m² (n=14) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Madala tn 4 1963 €2 652 ~€119 973 E Vaata →
Madala tn 5 1983 €2 745 ~€137 129 G Vaata →
Madala tn 6 1963 €2 600 ~€115 024 F Vaata →
Madala tn 8 1963 €2 681 ~€119 671 E Vaata →
Madala tn 10 1965 €2 652 ~€117 315 F Vaata →
Madala tn 11 1972 €2 488 ~€121 612 D Vaata →
Madala tn 15 1969 €2 614 ~€125 126 E Vaata →
Madala tn 16 See hoone 2018 €3 685 ~€186 003 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120791623 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:805:0790 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,5–5,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2018. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Madala tn 16, Tallinn?

Madala tn 16 on 2018. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 88 korterit. EHR kood on 120791623 ja katastritunnus 78408:805:0790. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Madala tn 16 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 685 €/m². Hinnangu vahemik on 3 335–4 035 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €186 003.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Madala tn 16?

3 685 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €147 400 ja 50 m² korteri väärtus umbes €184 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €127 482–€154 246; 2-toaline: €167 984–€203 252; 3-toaline: €191 133–€231 260; 4-toaline: €259 136–€313 541.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 044/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €195 303, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €700–€850 kuus ja brutotootluse hinnang 4,5–5,5%.

Kas Madala tn 16 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 65 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Madala tn 16 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 108 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Madala tn 16?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,35/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €167 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,37/m² kuus, sh remondifond €0,54/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €697. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pelguranna asum 129 ühistu mediaan oli €3,08/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu