Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Laevastiku tn 8
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Laevastiku tänav 8, Tallinn

Laevastiku tn 8 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1961. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 101022889). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 120 €/m² (hinnanguvahemik 1 919–2 321 €/m², ±10%).

Laevastiku tänav 8, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 8 korterit EHR 101022889 ↗ Kataster 78408:809:0580 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Laevastiku tn 8 on 1961. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 8 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 120/m², 33,1% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Laevastiku tn 8 on 1961. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 120 €/m², mis on umbes 33,1% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 47 m²) on ligikaudu €104 152.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1961. aasta ehitusaeg.

€540–€660/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (Põhja-Tallinna linnaosa (46 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Põhja-Tallinna linnaosa (46 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~100 €, talvel ~164 €
6,4–7,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 6 47 m² €2 216 €94 258–€114 046
3-toaline 2 57.4 m² €2 120 €110 128–€133 248
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 47 m² 3-toaline · 57.4 m²
− 47 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€104 152
ca €2 216 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €109 360
Eeldatav üüritulu €540–€660/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 327/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Paljassaare (ajutine) peatus 153 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,3

Karjamaa Põhikool 912 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1083 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,7

65% tundidest hea, 17% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Kopli kalmistupark 1258 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=19): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1961. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1961) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,8

Kopli kalmistupark 1258 m; toidukauplused 1291 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 540 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Laevastiku tn 8

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 4,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 19 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -11%.

Sagedasemad liigid: vandalism, pisivargus, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 846 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 65% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 17% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 149 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Laevastiku tn 8 AVM tase: €2 120/m² €2 625 2024 Q3 157 tehingut €2 668 2024 Q4 159 tehingut €2 650 2025 Q1 139 tehingut €2 851 2025 Q2 154 tehingut €2 669 2025 Q3 194 tehingut €2 684 2025 Q4 128 tehingut €2 691 2026 Q1 148 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 977 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 120/m²
Hinnavahemik
€1 919–2 321
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 47 m²)
€109 360
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 327/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.459436, 24.700461 · katastritunnus 78408:809:0580.

🚏 Paljassaare (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
153 m · 2 min
🚏 Paljassaare peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
179 m · 2 min
🚏 Lahesuu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
399 m · 5 min
🚏 Paagi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
481 m · 6 min
🎓 Karjamaa Põhikool
Põhikool · Põhikool
912 m · 12 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1083 m · 14 min
🎓 Tallinna Avatud Kool
Põhikool · Põhikool
1178 m · 16 min
🎓 Tallinna Kunstigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100
1180 m · 16 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park · Roheala
1258 m · 17 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarket · Supermarket
1291 m · 17 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 153 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1961
Kortereid kokku8
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 415 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101022889 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101022889) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:809:0580 · pindala 1 415 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:809:0580) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Laevastiku tn 8 korteriühistu (registrikood 80510531). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€232 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€121 661aastas, ilma kommunaalideta
Remondifond€519€1,31/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€70 895€179/m² · 4,40% fikseeritud · kuni 2040
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€121 661€4 013
sh remondifondi maksed€116 469€714
Remondikulud€116 469€714
Remondifondi jääk€519€39 462
Laenujääk€70 895€0
Raha€378€38 619
Reservkapital€32€0
Aasta tulem€95−€5
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€5 1921,09
Remonditasud€116 46924,46

8 korterit · liikmeid 8 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (397 m²) ÷ 12. Võrdlus: Põhja-Tallinna linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00642096) · Postiindeks: 10313

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Laevastiku tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101022889 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:809:0580 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Põhja-Tallinna linnaosa (46 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 6,4–7,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=46 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1961. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Laevastiku tn 8, Tallinn?

Laevastiku tn 8 on 1961. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 101022889 ja katastritunnus 78408:809:0580. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Laevastiku tn 8 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 120 €/m². Hinnangu vahemik on 1 919–2 321 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €104 152.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Laevastiku tn 8?

2 120 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €84 800 ja 50 m² korteri väärtus umbes €106 000. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €94 258–€114 046; 3-toaline: €110 128–€133 248.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 327/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €109 360, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €540–€660 kuus ja brutotootluse hinnang 6,4–7,4%.

Kas Laevastiku tn 8 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 153 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Laevastiku tn 8 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 19 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 65% oli kahes parimas ja 17% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Laevastiku tn 8?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €232 kuus, lisaks kommunaalteenused. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €519. Ühistu laenujääk oli €70 895. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu