Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Keldrimäe tn 2
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Keldrimäe tänav 2, Tallinn

Keldrimäe tn 2 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1977. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 143 korterit (EHR 101020208). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 083 €/m² (hinnanguvahemik 2 790–3 376 €/m², ±10%).

Keldrimäe tänav 2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 143 korterit EHR 101020208 ↗ Kataster 78401:111:1020 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Keldrimäe tn 2 on 1977. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 143 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 083/m², 21,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Keldrimäe tn 2 on 1977. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 143 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (72 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 083 €/m², mis on umbes 21,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 65,8 m²) on ligikaudu €180 555.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1977. aasta ehitusaeg.

€600–€740/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~68 €, talvel ~120 € · 100% möbleeritud
4,0–5,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 36 32.9 m² €3 540 €105 402–€127 530
2-toaline 34 49.5 m² €3 222 €144 338–€174 640
3-toaline 72 49.5 – 67.6 m² €2 744 €163 899–€198 309
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.9 m² 2-toaline · 49.5 m² 3-toaline · 66 m²
− 65,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€180 555
ca €2 744 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €189 583
Eeldatav üüritulu €600–€740/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 881/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Püssirohu peatus 85 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,5

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium 181 m; riigieksamite tase 65.5/100; lasteaed 168 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

60% tundidest hea, 9% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 493 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=72): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -33,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1977. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1977) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Politseiaed 493 m; toidukauplused 636 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 91 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Keldrimäe tn 2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 72 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -33%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 059 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 60% kahes parimas klassis, 31% keskmises ja 9% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 181 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Keldrimäe asum · 1971-1990 ehitusaasta · €3 259 (2026 Q1) +11.1% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Keldrimäe tn 2 AVM tase: €3 083/m² €2 846 2024 Q3 21 tehingut €2 887 2024 Q4 25 tehingut €2 884 2025 Q1 23 tehingut €2 808 2025 Q2 21 tehingut €3 188 2025 Q3 27 tehingut €3 144 2025 Q4 34 tehingut €3 205 2026 Q1 21 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 180 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 9 €3 410 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 083/m²
Hinnavahemik
€2 790–3 376
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 65,8 m²)
€189 583
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 881/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428483, 24.766778 · katastritunnus 78401:111:1020.

🚏 Püssirohu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
85 m · 1 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
168 m · 2 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
181 m · 2 min
🎓 Eesti Rahvusvaheline Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
250 m · 3 min
🚏 Bussijaam (bus station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
292 m · 4 min
🚏 Tallinna bussijaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
421 m · 6 min
🚏 Ravi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
456 m · 6 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
493 m · 7 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
618 m · 8 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
636 m · 8 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
748 m · 10 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
776 m · 10 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 85 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1977
Kortereid kokku143
Korruseid9
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 315 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte6
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020208 · kanne muudetud 25.08.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 6.

EHR portaal (kood: 101020208) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:111:1020 · pindala 2 315 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:111:1020) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Keldrimäe tn 2 korteriühistu (registrikood 80151345). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,93/m² kuustüüpiline korter €164 kuus · k.a kommunaalid · Keldrimäe asum mediaan €3,36/m² kuus
Ühistu maksed€0,63/m² kuusilma kommunaalideta · Keldrimäe asum mediaan €1,35/m² kuus
Remondifond€59 381€7,69/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€34 476€4,47/m² · Euribor · kuni 2027 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€58 412€83 355
Remondikulud€16 143€50 249
Remondifondi jääk€59 381€25 534
Laenujääk€34 476€56 075
Raha€66 048€23 681
Reservkapital€24 272€24 272
Aasta tulem€11 210€8 662

143 korterit · liikmeid 132 eraisikut + 11 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (7 719 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Keldrimäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00640030) · Postiindeks: 10144

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Keldrimäe tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Keldrimäe tn 2 See hoone 1977 €3 083 ~€180 555 E ~ Aktiivne
Keldrimäe tn 4 1978 €3 150 ~€201 305 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020208 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 25.08.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:111:1020 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 4,0–5,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1977. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Keldrimäe tn 2, Tallinn?

Keldrimäe tn 2 on 1977. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 143 korterit. EHR kood on 101020208 ja katastritunnus 78401:111:1020. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Keldrimäe tn 2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 083 €/m². Hinnangu vahemik on 2 790–3 376 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €180 555.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Keldrimäe tn 2?

3 083 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €123 320 ja 50 m² korteri väärtus umbes €154 150. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €105 402–€127 530; 2-toaline: €144 338–€174 640; 3-toaline: €163 899–€198 309.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 881/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €189 583, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €600–€740 kuus ja brutotootluse hinnang 4,0–5,0%.

Kas Keldrimäe tn 2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 85 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Keldrimäe tn 2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 72 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 60% oli kahes parimas ja 9% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Keldrimäe tn 2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,93/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €164 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,63/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €59 381. Ühistu laenujääk oli €34 476. Võrdluseks: Keldrimäe asum 41 ühistu mediaan oli €3,36/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu