Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Helme tn 16/2
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Helme tänav 16/2, Tallinn

Helme tn 16/2 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2012. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 24 korterit (EHR 120600208). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 4 084 €/m² (hinnanguvahemik 3 696–4 472 €/m², ±10%).

Helme tänav 16/2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 24 korterit EHR 120600208 ↗ Kataster 78408:803:0095 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Helme tn 16/2 on 2012. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 24 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 084/m², 28,9% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Helme tn 16/2 on 2012. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 24 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (12 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 084 €/m², mis on umbes 28,9% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 71,2 m²) on ligikaudu €274 547.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2012. aasta ehitusaeg.

€930–€1 140/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Põhja-Tallinna linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Põhja-Tallinna linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood)
4,0–5,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 33.3 m² €4 575 €137 874–€166 821
2-toaline 8 47.3 – 58.2 m² €4 084 €196 259–€237 462
3-toaline 12 69.5 – 73.1 m² €3 856 €248 116–€300 207
4-toaline 3 89.8 – 105.4 m² €3 947 €357 918–€433 061
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.3 m² 2-toaline · 53.1 m² 3-toaline · 71.1 m² 4-toaline · 100.2 m²
− 71,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€274 547
ca €3 856 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €288 274
Eeldatav üüritulu €930–€1 140/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 049/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Helme peatus 243 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasium 115 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 996 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

67% tundidest hea, 9% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Stroomi rannapark 708 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=12): kõrgem risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,4

2012. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2012) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,9

Stroomi rannapark 708 m; toidukauplused 751 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 24 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Helme tn 16/2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 12 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +284%.

Sagedasemad liigid: vandalism, avaliku korra rikkumine, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 054 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 67% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 9% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 60 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Helme tn 16/2 AVM tase: €4 084/m² 2024 Q4 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 538 2024 Q3 14 tehingut €4 282 2025 Q2 10 tehingut €4 266 2025 Q3 10 tehingut €4 531 2025 Q4 7 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 084/m²
Hinnavahemik
€3 696–4 472
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 71,2 m²)
€288 274
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 049/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.438488, 24.701477 · katastritunnus 78408:803:0095.

🎓 Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
115 m · 2 min
🚏 Helme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
243 m · 3 min
🎓 Ehte Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 48.2/100
338 m · 5 min
🚏 Helme (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
438 m · 6 min
🎓 Tallinna Heleni Kool
Põhikool · Põhikool
448 m · 6 min
🚏 Kolde puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
473 m · 6 min
🚏 Nisu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
544 m · 7 min
🌳 Stroomi rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
708 m · 9 min
🛒 Sõle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
751 m · 10 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
778 m · 10 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
996 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 243 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2012
Kortereid kokku24
Korruseid5
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 106 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMetall
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120600208 · kanne muudetud 17.01.2025.

Metall.

EHR portaal (kood: 120600208) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:803:0095 · pindala 3 106 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:803:0095) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Helme tn 16 korteriühistu (registrikood 80346646). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,04/m² kuustüüpiline korter €204 kuus · k.a kommunaalid · Pelgulinna asum mediaan €2,89/m² kuus
Ühistu maksed€1,08/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,41/m² · Pelgulinna asum mediaan €1,31/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€41 711€30 116
sh remondifondi maksed€15 758€6 829
Remondikulud€42 527€30 029
Raha€42 270€37 486
Reservkapital€9 600€9 600
Aasta tulem€57€356
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€24 8080,64
Kindlustusmaksed€1 1450,03
Remonditasud€15 7580,41

48 korterit · liikmeid 48 eraisikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 224 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelgulinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE02082690) · Postiindeks: 10614

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Helme tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Helme tn 14/1 2011 €4 086 ~€275 075 B ~ Vaata →
Helme tn 16/2 See hoone 2012 €4 084 ~€274 547 B ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120600208 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 17.01.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:803:0095 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Põhja-Tallinna linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 4,0–5,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2012. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Helme tn 16/2, Tallinn?

Helme tn 16/2 on 2012. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 24 korterit. EHR kood on 120600208 ja katastritunnus 78408:803:0095. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Helme tn 16/2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 084 €/m². Hinnangu vahemik on 3 696–4 472 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €274 547.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Helme tn 16/2?

4 084 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €204 200 ja 75 m² korteri väärtus umbes €306 300. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €137 874–€166 821; 2-toaline: €196 259–€237 462; 3-toaline: €248 116–€300 207; 4-toaline: €357 918–€433 061.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 049/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €288 274, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €930–€1 140 kuus ja brutotootluse hinnang 4,0–5,0%.

Kas Helme tn 16/2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 243 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Helme tn 16/2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 12 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 67% oli kahes parimas ja 9% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Helme tn 16/2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,04/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €204 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,08/m² kuus, sh remondifond €0,41/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pelgulinna asum 217 ühistu mediaan oli €2,89/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu