Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Vikerlase tn 10
Rekisteritiedot 30.9.2026 Lasnamäe · Tallinn

Vikerlase tänav 10, Tallinn

Vikerlase tn 10 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on vuonna 1980 rakennettu 9-kerroksinen asuinkerrostalo, 72 asuntoa (EHR 101016772). Estiq AVM -malliarvio on 2 373 €/m² (vaihteluväli 2 193–2 553 €/m²) 30.9.2026.

Vikerlase tänav 10, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
9 kerrosta 72 asuntoa EHR 101016772 ↗ Kiinteistötunnus 78403:311:1360 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Vikerlase tn 10 on vuonna 1980 rakennettu 9-kerroksinen asuinkerrostalo, 72 asuntoa, energialuokka D. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 373/m², 1,2 % alle alueen Lasnamäe mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 403/m², 4/2026, n=151).

Vikerlase tn 10 on vuonna 1980 valmistunut 9-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Lasnamäe, 72 asuntoa. Kantava rakenne: Elementtibetonirakenne (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 3h (35 kpl). Energialuokka D (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 373 €/m², noin 1,2 % alle alueen Lasnamäe mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 403/m², 4/2026, n=151). Tyypillinen asunto (3h, 64,9 m²) on noin €141 677.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka D, maantason pysäköinti ja 1980 rakennusvuosi.

€650–€790/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 3h asunnolle (3 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 3 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
Ylläpitokulut: kesä ~€110, talvi ~€190 · 100% kalustettu
5,6–6,6%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 9 32.9 m² €2 734 €83 113–€96 785
2h 19 49.7 – 65 m² €2 480 €116 638–€135 826
3h 35 49.9 – 70.8 m² €2 183 €128 085–€149 156
4h 9 65 – 79.8 m² €2 168 €156 452–€182 189
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 32.9 m² 2h · 50.9 m² 3h · 63.5 m² 4h · 78.1 m²
− 64,9 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€141 677
ca €2 183 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €148 761
Arvioitu vuokratuotto €650–€790/kk
Pyyntihinta / m² €2 292/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,9

P. Pinna pysäkki 209 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,1

Tallinna Laagna Gümnaasium 148 m; ylioppilaskokeiden taso 56.8/100; päiväkoti 1649 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,5

66% tunneista hyvä, 9% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 60 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Koorti park 186 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,9

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=171): kohtalainen riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: +193,2%.

Paino 10%
Kunto ja ikä6,7

Rakennettu 1980; kantava rakenne Elementtibetonirakenne.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys6,5

EHR-energiatodistus D (myönnetty 09.09.2009, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut7,6

Koorti park 186 m; ruokakaupat 1354 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,6

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (1036 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1971-1990”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Vikerlase tn 10

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: keskimääräistä korkeampi · indeksi 7,0 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 171 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: +193%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 2 530 tuntilukemasta (07.12.2025–08.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 66% kahdessa parhaassa luokassa, 25% keskimmäisessä ja 9% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

60 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 7 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Ruudussa ei ole mittausta; taso on johdettu lähimmistä. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Lasnamäe · otos: rakennusvuosi 1971-1990.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 2 205 kauppaa · rakennusvuosi 1971-1990)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Laagna (asum) · rakennusvuosi 1971-1990 · €2 340 (2026 Q1) +8.4% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Vikerlase tn 10 AVM-taso: €2 373/m² €2 100 2024 Q3 269 kauppaa €2 098 2024 Q4 314 kauppaa €2 128 2025 Q1 301 kauppaa €2 199 2025 Q2 285 kauppaa €2 260 2025 Q3 307 kauppaa €2 234 2025 Q4 319 kauppaa €2 307 2026 Q1 280 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 359 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 130 €2 390 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 373/m²
Hintahaarukka
€2 193–2 553
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 3h · 64,9 m²)
€148 761
Indikatiivinen pyyntihinta€2 292/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 10 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.437362, 24.837349 · kiinteistötunnus 78403:311:1360.

🎓 Tallinna Laagna Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 56.8/100
148 m · 2 min
🌳 Koorti park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
186 m · 2 min
🚏 P. Pinna pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
209 m · 3 min
🎓 Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool
Peruskoulu · Peruskoulu
225 m · 3 min
🚏 Lasnamäe turg pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
391 m · 5 min
🚏 Kotka kauplus pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
466 m · 6 min
🚏 Laagna pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
474 m · 6 min
🎓 Tähesaju Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 53.1/100
617 m · 8 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Supermarket
1354 m · 18 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1649 m · 22 min
10 minuutin kävelymatkalla: 10 kohdetta, lähin pysäkki 209 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Lasnamäe linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

115 038 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 17.9% · 20 581
18–64 (Työikäiset) 60.3% · 69 411
65 ja vanhemmat (Seniorit) 21.8% · 25 046

Koulutustaso (15+)

97 565 asukasta
Perusaste tai alempi 13.8% · 13 499
Keskiaste tai ammatillinen 42.6% · 41 563
Korkeakoulututkinto 40.3% · 39 336
Koulutustaso tuntematon 3.2% · 3 167

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

55 815 asuntoa
Historialliset (< 1945) 1.1% · 598
Neuvostoaika (1946–1990) 79.4% · 44 295
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 12.9% · 7 173
Uudiskohteet (2011+) 6.5% · 3 613

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 2.8%
Luokka B (Matalaenergia) 3.7%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.8%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 79.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 1.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1980
Asuntoja yhteensä72
Kerroksia9
EnergialuokkaD
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala1 578 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneElementtibetonirakenne
Hissejä2
Melutaso60 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101016772 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Elementtibetonirakenne · hissejä EHR:n mukaan: 2.

EHR-portaali (koodi: 101016772) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78403:311:1360 · pinta-ala 1 578 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78403:311:1360) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Vikerlase tn 10 korteriühistu (rekisteritunnus 80107002). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€3,32/m² / kktyypillinen asunto €197/kk · sis. käyttömaksut · Laagna (asum) mediaani €2,59/m² / kk
Vastikkeet€1,56/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,95/m² · Laagna (asum) mediaani €0,81/m² / kk
Korjausrahasto€36 903€8,81/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€78 323€55 349
josta korjausrahasto€47 939€28 792
Korjauskulut€49 101€29 830
Korjausrahaston saldo€36 903€31 615
Rahavarat€39 125€38 128
Vararahasto€7 363€7 363
Tilikauden tulos€215−€369
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Haldus- ja hooldustasud€29 2210,58
Remonditasud€47 9390,95
Hoone kindlustusmaksed€1 1630,02

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

72 asuntoa · jäseniä 71 yksityistä + 1 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (4 189 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Laagna (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00637530) · Postinumero: 13615

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Vikerlase tn

8 taloa kadulla · kadun mediaani €2 328/m² (n=8) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Vikerlase tn 4 1979 €2 271 ~€117 468 D Katso →
Vikerlase tn 5 1972 €2 275 ~€139 616 E Katso →
Vikerlase tn 6 1980 €2 401 ~€92 234 D Katso →
Vikerlase tn 10 Tämä talo 1980 €2 373 ~€141 677 D Aktiivinen
Vikerlase tn 15 1982 €2 372 ~€142 309 D Katso →
Vikerlase tn 17 1984 €2 355 ~€139 578 D Katso →
Vikerlase tn 20 1982 €2 301 ~€141 712 E Katso →
Vikerlase tn 26 1981 €2 224 ~€142 258 D Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101016772 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78403:311:1360 ↗ Maanmittauslaitos 30.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 3 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 5,6–6,6 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

D · tämä rakennus Keskitaso / peruskorjattu Kohtalaiset lämmityskulut

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1980 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka D: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Vikerlase tn 10, Tallinn?

Vikerlase tn 10 on vuonna 1980 rakennettu 9-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Lasnamäe linnaosa, jossa on 72 asuntoa. EHR-koodi on 101016772 ja kiinteistötunnus 78403:311:1360. Estiqin mukaan energialuokka D.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Vikerlase tn 10?

Estiq AVM -arvio on 2 373 €/m². Arvoväli on 2 193–2 553 €/m². Tyypillisen 3h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €141 677.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Vikerlase tn 10?

2 373 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €94 920 ja 50 m² asunnon noin €118 650. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €83 113–€96 785; 2h: €116 638–€135 826; 3h: €128 085–€149 156; 4h: €156 452–€182 189.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €2 292/m² (tyypilliselle 3h asunnolle noin €148 761), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 3h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 3h asunnon arvioitu markkinavuokra on €650–€790 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 5,6–6,6 %.

Sopiiko Vikerlase tn 10 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 209 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Vikerlase tn 10 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 171 tapahtumaa (taso: keskimääräistä korkeampi). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 66 % oli kahdessa parhaassa ja 9 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 60 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Vikerlase tn 10?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €3,32/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €197 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,56/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,95/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €36 903. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Laagna (asum) 86 taloyhtiön mediaani oli €2,59/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 30.09.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä