Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Räägu tn 39
Rekisteritiedot 3.10.2026 Kristiine · Tallinn

Räägu tänav 39, Tallinn

Räägu tn 39 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on vuonna 1992 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 33 asuntoa (EHR 101018735). Estiq AVM -malliarvio on 3 309 €/m² (vaihteluväli 2 998–3 620 €/m²) 3.10.2026.

Räägu tänav 39, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
3 kerrosta 33 asuntoa EHR 101018735 ↗ Kiinteistötunnus 78407:701:5831 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Räägu tn 39 on vuonna 1992 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 33 asuntoa, energialuokka C. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 309/m², 6,4 % yli alueen Kristiine mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 111/m², 4/2026, n=64).

Räägu tn 39 on vuonna 1992 valmistunut 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kristiine, 33 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 3h (14 kpl). Energialuokka C (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 309 €/m², noin 6,4 % yli alueen Kristiine mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 111/m², 4/2026, n=64). Tyypillinen asunto (3h, 64,9 m²) on noin €206 512.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka C, maantason pysäköinti ja 1992 rakennusvuosi.

€750–€920/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 3h asunnolle (6 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 6 ilmoitusta 500 m säteellä
4,4–5,4%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 6 29.6 – 40.5 m² €3 707 €113 183–€136 669
2h 7 41.5 – 53.1 m² €3 309 €143 602–€173 400
3h 14 58.2 – 71.8 m² €3 182 €183 352–€221 398
4h 6 69.8 – 70.7 m² €3 182 €202 379–€244 374
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 33.7 m² 2h · 47.9 m² 3h · 63.6 m² 4h · 70.2 m²
− 64,9 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€206 512
ca €3 182 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €216 838
Arvioitu vuokratuotto €750–€920/kk
Pyyntihinta / m² €3 341/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,9

Räägu pysäkki 219 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,8

Tallinna Lilleküla Gümnaasium 320 m; ylioppilaskokeiden taso 57.2/100; päiväkoti 178 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö6,7

66% tunneista hyvä, 12% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 55 dB (havaittava), mallinnettu (Lden), lähin puisto Räägu park 127 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski8,3

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=13): matala riski.

Paino 10%
Kunto ja ikä7,7

Rakennettu 1992; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys7,8

EHR-energiatodistus C (myönnetty 25.11.2020); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,3

Räägu park 127 m; ruokakaupat 787 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,3

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (505 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”koko alue”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Räägu tn 39

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: kohtalainen · indeksi 3,5 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 13 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -69%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 3 082 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 66% kahdessa parhaassa luokassa, 22% keskimmäisessä ja 12% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

55 dB Lden · havaittava

Arvioitu tieliikennemelu on 2 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Matala · 10–30 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Kristiine · otos: koko alue.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 1 072 kauppaa · koko alue)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Lilleküla (asum) · kaikki talot · €2 979 (2026 Q1) +1.6% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Räägu tn 39 AVM-taso: €3 309/m² €2 721 2024 Q3 134 kauppaa €3 017 2024 Q4 167 kauppaa €3 039 2025 Q1 123 kauppaa €2 900 2025 Q2 143 kauppaa €3 138 2025 Q3 161 kauppaa €3 103 2025 Q4 128 kauppaa €3 087 2026 Q1 149 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 224 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 67 €3 160 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 309/m²
Hintahaarukka
€2 998–3 620
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 3h · 64,9 m²)
€216 838
Indikatiivinen pyyntihinta€3 341/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 17 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.415498, 24.714989 · kiinteistötunnus 78407:701:5831.

🌳 Räägu park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
127 m · 2 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
178 m · 2 min
🚏 Räägu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
219 m · 3 min
🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 57.2/100
320 m · 4 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
389 m · 5 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 54.1/100
426 m · 6 min
🚏 Linnu tee pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
450 m · 6 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
451 m · 6 min
🚏 Tedre pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
454 m · 6 min
🚏 Vilja pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
471 m · 6 min
🌳 Cederhelmi park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
705 m · 9 min
🛒 Kotka Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
787 m · 10 min
🧒 Tallinna Sõbrakese Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
830 m · 11 min
🎓 Käo Põhikool
Peruskoulu · Peruskoulu
930 m · 12 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarketti · Päivittäistavarat
983 m · 13 min
🛒 Marienthali Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
1000 m · 13 min
🌳 Löwenruh park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
1028 m · 14 min
10 minuutin kävelymatkalla: 17 kohdetta, lähin pysäkki 219 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Kristiine linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

32 705 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.8% · 6 146
18–64 (Työikäiset) 63.2% · 20 662
65 ja vanhemmat (Seniorit) 18% · 5 897

Koulutustaso (15+)

27 421 asukasta
Perusaste tai alempi 12% · 3 285
Keskiaste tai ammatillinen 35.4% · 9 712
Korkeakoulututkinto 50.4% · 13 821
Koulutustaso tuntematon 2.2% · 603

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

17 309 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.3% · 1 958
Neuvostoaika (1946–1990) 66.9% · 11 577
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 9.2% · 1 596
Uudiskohteet (2011+) 10.9% · 1 879

Eniten rakennettu aikakausi: 1971–1980.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.7%
Luokka B (Matalaenergia) 7.2%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 3.2%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 68.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.3%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1992
Asuntoja yhteensä33
Kerroksia3
EnergialuokkaC
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala1 799 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Hissejä0
Melutaso55 dB (havaittava)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101018735 · tietue päivitetty 31.12.2025.

Tiili · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101018735) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78407:701:5831 · pinta-ala 1 799 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78407:701:5831) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Räägu tn 39 korteriühistu (rekisteritunnus 80057706). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,82/m² / kktyypillinen asunto €161/kk · sis. käyttömaksut · Lilleküla (asum) mediaani €3,03/m² / kk
Vastikkeet€0,74/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,16/m² · Lilleküla (asum) mediaani €1,12/m² / kk
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€16 385€20 527
josta korjausrahasto€3 572€8 152
Korjauskulut€3 572€8 224
Rahavarat€43 323€23 654
Vararahasto€3 500€3 500
Tilikauden tulos€54€17
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Haldustasu€3 0160,14
Heakord€6 1210,28
Tehnohooldus€1 2790,06
Omanikekohustused€6680,03
Finantsteenus€1 5550,07
Edasi elanikele€1740,01
Remonditasud€3 5720,16
Laenu intress€00,00

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

33 asuntoa · jäseniä 33 yksityistä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (1 850 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Lilleküla (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00638892) · Postinumero: 13425

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Räägu tn

3 taloa kadulla · kadun mediaani €3 513/m² (n=3) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Räägu tn 10c 2006 €3 735 ~€259 960 F Katso →
Räägu tn 12b 2007 €3 513 ~€290 470 F Katso →
Räägu tn 39 Tämä talo 1992 €3 309 ~€206 512 C Aktiivinen

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101018735 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR-tietue 31.12.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78407:701:5831 ↗ Maanmittauslaitos 19.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 6 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 4,4–5,4 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

C · tämä rakennus Energiatehokas Hyvä perustehokkuus

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1992 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka C: yleensä keskimääräinen lämmitystarve. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Räägu tn 39, Tallinn?

Räägu tn 39 on vuonna 1992 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kristiine linnaosa, jossa on 33 asuntoa. EHR-koodi on 101018735 ja kiinteistötunnus 78407:701:5831. Estiqin mukaan energialuokka C.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Räägu tn 39?

Estiq AVM -arvio on 3 309 €/m². Arvoväli on 2 998–3 620 €/m². Tyypillisen 3h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €206 512.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Räägu tn 39?

3 309 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €132 360 ja 50 m² asunnon noin €165 450. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €113 183–€136 669; 2h: €143 602–€173 400; 3h: €183 352–€221 398; 4h: €202 379–€244 374.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 341/m² (tyypilliselle 3h asunnolle noin €216 838), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 3h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 3h asunnon arvioitu markkinavuokra on €750–€920 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 4,4–5,4 %.

Sopiiko Räägu tn 39 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 219 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Räägu tn 39 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 13 tapahtumaa (taso: kohtalainen). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 66 % oli kahdessa parhaassa ja 12 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 55 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: matala (10–30 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Räägu tn 39?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,82/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €161 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,74/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,16/m². Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Lilleküla (asum) 236 taloyhtiön mediaani oli €3,03/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 03.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä