Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Kihnu tn 2
Rekisteritiedot 4.10.2026 Lasnamäe · Tallinn

Kihnu tänav 2, Tallinn

Kihnu tn 2 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on vuonna 2020 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 75 asuntoa (EHR 101020383). Estiq AVM -malliarvio on 2 408 €/m² (vaihteluväli 2 225–2 591 €/m²) 4.10.2026.

Kihnu tänav 2, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 75 asuntoa EHR 101020383 ↗ Kiinteistötunnus 78403:307:0003 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Kihnu tn 2 on vuonna 2020 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 75 asuntoa, energialuokka C. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 408/m², 0,2 % yli alueen Lasnamäe mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 403/m², 4/2026, n=151).

Kihnu tn 2 on vuonna 2020 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Lasnamäe, 75 asuntoa. Kantava rakenne: Elementtibetonirakenne (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 3h (26 kpl). Energialuokka C (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 408 €/m², noin 0,2 % yli alueen Lasnamäe mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 403/m², 4/2026, n=151). Tyypillinen asunto (3h, 66,3 m²) on noin €148 048.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka C, maantason pysäköinti ja 2020 rakennusvuosi.

€540–€660/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 3h asunnolle (3 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 3 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€150, talvi ~€230 · 100% kalustettu
4,3–5,3%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 24 32.7 m² €2 891 €87 351–€101 720
2h 25 32.7 – 52.6 m² €2 398 €114 554–€133 399
3h 26 52.4 – 66.5 m² €2 233 €135 765–€158 098
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 32.7 m² 2h · 51.7 m² 3h · 65.8 m²
− 66,3 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€148 048
ca €2 233 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €155 450
Arvioitu vuokratuotto €540–€660/kk
Pyyntihinta / m² €2 345/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,0

Jussi pysäkki 160 m / 2 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,8

Tallinna Läänemere Gümnaasium 386 m; ylioppilaskokeiden taso 58.7/100; päiväkoti 207 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,9

80% tunneista hyvä, 6% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohtalainen), melutaso 60 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Tondiloo park (Kivila park) 937 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,3

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=217): kohtalainen riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -17,1%.

Paino 10%
Kunto ja ikä9,2

Rakennettu 2020; kantava rakenne Elementtibetonirakenne.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys7,8

EHR-energiatodistus C (myönnetty 10.04.2014, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,1

Tondiloo park (Kivila park) 937 m; ruokakaupat 398 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,5

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (95 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 2016-2020”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Kihnu tn 2

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: keskimääräistä korkeampi · indeksi 6,0 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 217 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -17%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohtalainen

Viimeisen 12 kk:n 3 030 tuntilukemasta (07.12.2025–08.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 80% kahdessa parhaassa luokassa, 14% keskimmäisessä ja 6% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

60 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 7 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Lasnamäe · otos: rakennusvuosi 2016-2020.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 208 kauppaa · rakennusvuosi 2016-2020)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. +7% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kihnu tn 2 AVM-taso: €2 408/m² €3 204 2024 Q3 22 kauppaa €3 344 2024 Q4 30 kauppaa €3 335 2025 Q1 30 kauppaa €3 417 2025 Q2 31 kauppaa €3 468 2025 Q3 32 kauppaa €3 588 2025 Q4 28 kauppaa €3 568 2026 Q1 21 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 654 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 14 €3 720 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 408/m²
Hintahaarukka
€2 225–2 591
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 3h · 66,3 m²)
€155 450
Indikatiivinen pyyntihinta€2 345/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 16 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.453066, 24.860638 · kiinteistötunnus 78403:307:0003.

🚏 Jussi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
160 m · 2 min
🧒 Tallinna Kihnu Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
207 m · 3 min
🚏 Läänemere tee pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
249 m · 3 min
🧒 Tallinna Vormsi Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
317 m · 4 min
🎓 Tallinna Läänemere Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 58.7/100
386 m · 5 min
🛒 Linnamäe Coop Konsum
Supermarketti · Päivittäistavarat
398 m · 5 min
🚏 Linnamäe tee pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
496 m · 7 min
🚏 Kuristiku pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
531 m · 7 min
🧒 Tallinna Linnamäe Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
592 m · 8 min
🧒 Tallinna Muhu Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
650 m · 9 min
🛒 Läänemere Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
753 m · 10 min
🎓 Tallinna Linnamäe Vene Lütseum
Lukio · Arvosana: 65.8/100
815 m · 11 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarketti · Päivittäistavarat
903 m · 12 min
🎓 Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium
Lukio · Lukio
935 m · 12 min
🌳 Tondiloo park (Kivila park)
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
937 m · 12 min
🌳 Tondiraba park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
1077 m · 14 min
10 minuutin kävelymatkalla: 16 kohdetta, lähin pysäkki 160 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Lasnamäe linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

115 038 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 17.9% · 20 581
18–64 (Työikäiset) 60.3% · 69 411
65 ja vanhemmat (Seniorit) 21.8% · 25 046

Koulutustaso (15+)

97 565 asukasta
Perusaste tai alempi 13.8% · 13 499
Keskiaste tai ammatillinen 42.6% · 41 563
Korkeakoulututkinto 40.3% · 39 336
Koulutustaso tuntematon 3.2% · 3 167

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

55 815 asuntoa
Historialliset (< 1945) 1.1% · 598
Neuvostoaika (1946–1990) 79.4% · 44 295
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 12.9% · 7 173
Uudiskohteet (2011+) 6.5% · 3 613

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 2.8%
Luokka B (Matalaenergia) 3.7%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.8%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 79.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 1.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi2020
Asuntoja yhteensä75
Kerroksia5
EnergialuokkaC
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala1 891 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneElementtibetonirakenne
Hissejä0
Melutaso60 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101020383 · tietue päivitetty 23.10.2024.

Elementtibetonirakenne · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101020383) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78403:307:0003 · pinta-ala 1 891 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78403:307:0003) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Kihnu tn 2 korteriühistu (rekisteritunnus 80141832). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,08/m² / kktyypillinen asunto €104/kk · sis. käyttömaksut · Kuristiku (asum) mediaani €2,58/m² / kk
Vastikkeet€0,75/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,16/m² · Kuristiku (asum) mediaani €1,08/m² / kk
Korjausrahasto€31 058€8,20/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€34 221€29 770
josta korjausrahasto€7 456€1 545
Korjauskulut€7 456€1 545
Korjausrahaston saldo€31 058€25 537
Rahavarat€40 128€33 560
Vararahasto€5 176€5 176
Tilikauden tulos€1 062€273
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€26 7650,59
Remonditasud€7 4560,16

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

75 asuntoa · jäseniä 78 yksityistä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (3 786 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Kuristiku (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00640174) · Postinumero: 13913

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Kihnu tn

3 taloa kadulla · kadun mediaani €2 408/m² (n=3) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Kihnu tn 2 Tämä talo 2020 €2 408 ~€148 048 C Aktiivinen
Kihnu tn 6 1991 €2 321 ~€132 915 E Katso →
Kihnu tn 57 2020 €3 460 ~€173 000 A ~ Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101020383 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR-tietue 23.10.2024) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78403:307:0003 ↗ Maanmittauslaitos 04.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 3 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 4,3–5,3 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

C · tämä rakennus Energiatehokas Hyvä perustehokkuus

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 2020 rakennusvuosi: moderni uudisrakennus; talotekniikan ja rakenteiden oletetaan rakennusvuoden perusteella olevan hyvässä kunnossa (todellinen kunto tulee tarkistaa).
  • Energialuokka C: yleensä keskimääräinen lämmitystarve. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Kihnu tn 2, Tallinn?

Kihnu tn 2 on vuonna 2020 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Lasnamäe linnaosa, jossa on 75 asuntoa. EHR-koodi on 101020383 ja kiinteistötunnus 78403:307:0003. Estiqin mukaan energialuokka C.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Kihnu tn 2?

Estiq AVM -arvio on 2 408 €/m². Arvoväli on 2 225–2 591 €/m². Tyypillisen 3h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €148 048.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Kihnu tn 2?

2 408 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €96 320 ja 50 m² asunnon noin €120 400. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €87 351–€101 720; 2h: €114 554–€133 399; 3h: €135 765–€158 098.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €2 345/m² (tyypilliselle 3h asunnolle noin €155 450), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 3h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 3h asunnon arvioitu markkinavuokra on €540–€660 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 4,3–5,3 %.

Sopiiko Kihnu tn 2 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 160 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Kihnu tn 2 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 217 tapahtumaa (taso: keskimääräistä korkeampi). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 80 % oli kahdessa parhaassa ja 6 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohtalainen). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 60 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Kihnu tn 2?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,08/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €104 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,75/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,16/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €31 058. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Kuristiku (asum) 29 taloyhtiön mediaani oli €2,58/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 04.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä