Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kuperjanovi tn 18a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kuperjanovi tänav 18a, Tartu

Kuperjanovi tn 18a (Tartu, Tartu linn) on 1938. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 9 korterit (EHR 104013694). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 844 €/m² (hinnanguvahemik 2 466–3 222 €/m², ±13%).

Kuperjanovi tänav 18a, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 9 korterit EHR 104013694 ↗ Kataster 79507:030:0005 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kuperjanovi tn 18a on 1938. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 9 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 844/m², 23,5% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kuperjanovi tn 18a on 1938. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 9 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (4 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 844 €/m², mis on umbes 23,5% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (4-toaline, 104,2 m²) on ligikaudu €275 609.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1938. aasta ehitusaeg.

€1 060–€1 240/kuu

Mudelipõhine tüüpilise 4-toalise korteri üürihinnang (ei ole turumõõtmine).

📐 Mudeli hinnang
4,6–5,4%

Hinnanguline brutotootlus üüriinvesteeringul.

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 1 40.6 m² €2 844 €100 109–€130 823
3-toaline 3 77 – 90.8 m² €2 730 €196 454–€256 726
4-toaline 4 97 – 111.4 m² €2 645 €238 953–€312 265
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 40.6 m² 3-toaline · 83 m² 4-toaline · 104.2 m²
− 104,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€275 609
ca €2 645 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €289 389
Eeldatav üüritulu €1 060–€1 240/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 777/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 110631 m / 1475 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,8

Tartu Rahvusvaheline Kool 149 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 604 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

55% tundidest hea, 20% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 299 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=69): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -58,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1938. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 08.01.2013, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Toomemägi 299 m; toidukauplused 880 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 62 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kuperjanovi tn 18a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 69 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -59%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, vandalism, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 037 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 55% kahes parimas klassis, 25% keskmises ja 20% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 147 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -5.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kuperjanovi tn 18a AVM tase: €2 844/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €2 999 2024 Q3 29 tehingut €3 611 2024 Q4 20 tehingut €2 792 2025 Q1 14 tehingut €2 884 2025 Q2 22 tehingut €2 920 2025 Q3 29 tehingut €2 885 2025 Q4 17 tehingut €2 631 2026 Q1 12 tehingut €2 400 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 844/m²
Hinnavahemik
€2 466–3 222
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 104,2 m²)
€289 389
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 777/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.376329, 26.712967 · katastritunnus 79507:030:0005.

🎓 Tartu Rahvusvaheline Kool
Põhikool · Põhikool
149 m · 2 min
🎓 Miina Härma Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.8/100
252 m · 3 min
🌳 Toomemägi
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
299 m · 4 min
🎓 Tartu Jaan Poska Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 74.1/100
388 m · 5 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
604 m · 8 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
880 m · 12 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Igapäevakaubad
936 m · 12 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
110631 m · 1475 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1938
Kortereid kokku9
Korruseid4
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 429 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104013694 · kanne muudetud 06.09.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104013694) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79507:030:0005 · pindala 1 429 m².

Sihtotstarve: 70% Elamumaa, 30% arimaa.

Katastrikaart (79507:030:0005) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, J. Kuperjanovi tn 18a korteriühistu (registrikood 80545305). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,18/m² kuustüüpiline korter €224 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Toometaguse asum mediaan €3,41/m² kuus
Ühistu maksed€1,51/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,70/m² · Kesklinna linnaosa, Toometaguse asum mediaan €1,42/m² kuus
Remondifond€4 821€5,69/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€18 998€22/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€15 296€29 243
sh remondifondi maksed€7 133€21 234
Remondikulud€7 133€21 234
Remondifondi jääk€4 821€5 636
Laenujääk€18 998€20 901
Raha€7 698€7 549
Reservkapital€2 510€2 510
Aasta tulem€0−€13
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€2 2140,22
Heakorra tasud€3 3210,33
Raamatupidamine€1 4770,15
Kindlustus€1 1510,11
Remonditasud€7 1330,70

9 korterit · liikmeid 11 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (847 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Toometaguse asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00747870) · Postiindeks: 50409

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kuperjanovi tn korterelamud

22 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 504/m² (n=22) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kuperjanovi tn 2 1961 €2 949 ~€145 091 A Vaata →
Kuperjanovi tn 4 1962 €2 748 ~€102 500 C Vaata →
Kuperjanovi tn 5 2026 €3 148 ~€219 095 A Vaata →
Kuperjanovi tn 5a 1977 €2 201 ~€108 289 E ~ Vaata →
Kuperjanovi tn 5b 1977 €2 076 ~€102 139 C Vaata →
Kuperjanovi tn 7 2026 €3 259 ~€160 343 A Vaata →
Kuperjanovi tn 8 2021 €3 217 ~€158 276 B Vaata →
Kuperjanovi tn 18a See hoone 1938 €2 844 ~€275 609 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104013694 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 06.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79507:030:0005 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Mudelieeldus: 4,6–5,4% brutotootlust Estiq AVM väärtuselt; kuuüür on sellest tuletatud, mitte mõõdetud Estiq AVM 2026 mudeli parameetrid Statistiline
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1938. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kuperjanovi tn 18a, Tartu?

Kuperjanovi tn 18a on 1938. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 9 korterit. EHR kood on 104013694 ja katastritunnus 79507:030:0005. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Kuperjanovi tn 18a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 844 €/m². Hinnangu vahemik on 2 466–3 222 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €275 609.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kuperjanovi tn 18a?

2 844 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €142 200 ja 75 m² korteri väärtus umbes €213 300. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €100 109–€130 823; 3-toaline: €196 454–€256 726; 4-toaline: €238 953–€312 265.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 777/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €289 389, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 060–€1 240 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,4%.

Kas Kuperjanovi tn 18a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 110631 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kuperjanovi tn 18a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 69 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 55% oli kahes parimas ja 20% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kuperjanovi tn 18a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,18/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €224 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,51/m² kuus, sh remondifond €0,70/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €4 821. Ühistu laenujääk oli €18 998. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Toometaguse asum 38 ühistu mediaan oli €3,41/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu