Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kuperjanovi tn 20
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Tartu linn · Tartu

Kuperjanovi tänav 20, Tartu

Kuperjanovi tn 20 (Tartu, Tartu linn) on 1947. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 36 korterit (EHR 104027590). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 3 014 €/m² (hinnanguvahemik 2 613–3 415 €/m², ±13%).

Kuperjanovi tänav 20, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 36 korterit EHR 104027590 ↗ Kataster 79507:028:0006 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kuperjanovi tn 20 on 1947. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 36 korterit, energiaklass G. Estiq AVM baastase on €3 014/m², 30,9% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kuperjanovi tn 20 on 1947. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 36 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (27 tk). Energiaklass G (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 014 €/m², mis on umbes 30,9% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 39,4 m²) on ligikaudu €118 752.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass G, maapealne parkimine ja 1947. aasta ehitusaeg.

€410–€500/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~85 €, talvel ~150 € · 100% möbleeritud
4,1–5,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 27 38.6 – 40.7 m² €3 014 €103 480–€135 229
3-toaline 9 47.9 – 48.9 m² €2 893 €120 897–€157 988
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 39.6 m² 3-toaline · 48.2 m²
− 39,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€118 752
ca €3 014 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €124 690
Eeldatav üüritulu €410–€500/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 165/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
5,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 110606 m / 1475 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,7

Tartu Rahvusvaheline Kool 192 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 600 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

55% tundidest hea, 20% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 350 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=69): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -58,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1947. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud3,0

Energiamärgis G (väljastatud 22.09.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Toomemägi 350 m; toidukauplused 939 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 176 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kuperjanovi tn 20

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 69 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -59%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, vandalism, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 037 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 55% kahes parimas klassis, 25% keskmises ja 20% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 411 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +9.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kuperjanovi tn 20 AVM tase: €3 014/m² €2 485 2024 Q3 81 tehingut €2 399 2024 Q4 55 tehingut €2 403 2025 Q1 42 tehingut €2 417 2025 Q2 57 tehingut €2 336 2025 Q3 77 tehingut €2 291 2025 Q4 50 tehingut €2 632 2026 Q1 29 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 767 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €2 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 014/m²
Hinnavahemik
€2 613–3 415
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 39,4 m²)
€124 690
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 165/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.376161, 26.711979 · katastritunnus 79507:028:0006.

🎓 Tartu Rahvusvaheline Kool
Põhikool · Põhikool
192 m · 3 min
🎓 Miina Härma Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.8/100
204 m · 3 min
🌳 Toomemägi
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
350 m · 5 min
🎓 Tartu Mart Reiniku Kool
Põhikool · Põhikool
400 m · 5 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
600 m · 8 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
939 m · 13 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Igapäevakaubad
993 m · 13 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
110606 m · 1475 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1947
Kortereid kokku36
Korruseid4
EnergiamärgisG
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 373 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104027590 · kanne muudetud 22.09.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104027590) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79507:028:0006 · pindala 2 373 m².

Sihtotstarve: 70% Elamumaa, 30% arimaa.

Katastrikaart (79507:028:0006) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, J. Kuperjanovi tn 20 korteriühistu (registrikood 80068549). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€5,37/m² kuustüüpiline korter €166 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Toometaguse asum mediaan €3,41/m² kuus
Ühistu maksed€0,90/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,12/m² · Kesklinna linnaosa, Toometaguse asum mediaan €1,42/m² kuus
Remondifond€123 961€82/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€16 234€29 235
sh remondifondi maksed€2 168€15 337
Remondikulud€2 168€15 337
Remondifondi jääk€123 961€75 506
Laenujääk€0€3 609
Raha€128 398€79 802
Reservkapital€8 000€8 000
Aasta tulem€38€27
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€14 0660,78
Remonditasud€2 1680,12

36 korterit · liikmeid 38 eraisikut + 6 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 503 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Toometaguse asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00760889) · Postiindeks: 50409

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kuperjanovi tn korterelamud

22 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 504/m² (n=22) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kuperjanovi tn 2 1961 €2 949 ~€145 091 A Vaata →
Kuperjanovi tn 4 1962 €2 748 ~€102 500 C Vaata →
Kuperjanovi tn 5 2026 €3 148 ~€219 095 A Vaata →
Kuperjanovi tn 5a 1977 €2 201 ~€108 289 E ~ Vaata →
Kuperjanovi tn 5b 1977 €2 076 ~€102 139 C Vaata →
Kuperjanovi tn 7 2026 €3 259 ~€160 343 A Vaata →
Kuperjanovi tn 8 2021 €3 217 ~€158 276 B Vaata →
Kuperjanovi tn 18a 1938 €2 844 ~€139 925 E Vaata →
Kuperjanovi tn 20 See hoone 1947 €3 014 ~€118 752 G Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104027590 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 22.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79507:028:0006 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,1–5,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1947. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass G: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kuperjanovi tn 20, Tartu?

Kuperjanovi tn 20 on 1947. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 36 korterit. EHR kood on 104027590 ja katastritunnus 79507:028:0006. Estiqi andmetel energiaklass G.

Mis on Kuperjanovi tn 20 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 014 €/m². Hinnangu vahemik on 2 613–3 415 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €118 752.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kuperjanovi tn 20?

3 014 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €120 560 ja 50 m² korteri väärtus umbes €150 700. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €103 480–€135 229; 3-toaline: €120 897–€157 988.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 165/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €124 690, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €410–€500 kuus ja brutotootluse hinnang 4,1–5,1%.

Kas Kuperjanovi tn 20 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 110606 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kuperjanovi tn 20 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 69 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 55% oli kahes parimas ja 20% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kuperjanovi tn 20?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €5,37/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €166 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,90/m² kuus, sh remondifond €0,12/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €123 961. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Toometaguse asum 38 ühistu mediaan oli €3,41/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu