Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Jaama tn 43
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Jaama tänav 43, Tartu

Jaama tn 43 (Tartu, Tartu linn) on 1977. aastal ehitatud 1-korruseline korterelamu, 1 korterit (EHR 104040105). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 916 €/m² (hinnanguvahemik 3 395–4 437 €/m², ±13%).

Jaama tänav 43, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
1 korrust 1 korterit EHR 104040105 ↗ Kataster 79514:017:0007 ↗ Eraomand · 20803

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Jaama tn 43 on 1977. aastal ehitatud 1-korruseline korterelamu, 1 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 916/m², 70,1% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Jaama tn 43 on 1977. aastal valminud 1-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 1 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav betoonpaneel / Tellis (Ehitisregister). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 916 €/m², mis on umbes 70,1% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (8-toaline, 207 m²) on ligikaudu €753 894.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1977. aasta ehitusaeg.

€2 890–€3 390/kuu

Mudelipõhine tüüpilise 8-toalise korteri üürihinnang (ei ole turumõõtmine).

📐 Mudeli hinnang
4,6–5,4%

Hinnanguline brutotootlus üüriinvesteeringul.

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

− 207 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€810 612
ca €3 916 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €851 143
Eeldatav üüritulu €2 890–€3 390/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 112/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 110828 m / 1478 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tartu Raatuse Kool 109 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1388 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,6

73% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 1372 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=9): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1977. a; kandekonstruktsioon Monteeritav betoonpaneel / Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1977) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte (Municipal District Heating).

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,0

Toomemägi 1372 m; toidukauplused 1021 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 504 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Jaama tn 43

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +230%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 3 065 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 73% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 143 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Jaama tn 43 AVM tase: €3 916/m² €2 003 2024 Q3 173 tehingut €1 862 2024 Q4 166 tehingut €1 926 2025 Q1 139 tehingut €1 916 2025 Q2 161 tehingut €1 951 2025 Q3 195 tehingut €1 903 2025 Q4 132 tehingut €1 897 2026 Q1 116 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 124 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 61 €1 910 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 916/m²
Hinnavahemik
€3 395–4 437
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 8-toaline · 207 m²)
€791 589
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 824/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.384836, 26.736259 · katastritunnus 79514:017:0007.

🎓 Tartu Raatuse Kool
Põhikool · Põhikool
109 m · 1 min
🎓 Tartu Luterlik Peetri Kool
Põhikool · Põhikool
464 m · 6 min
🎓 Tartu Maarja Kool
Põhikool · Põhikool
654 m · 9 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Supermarket
1021 m · 14 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
1372 m · 18 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
1388 m · 19 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
110828 m · 1478 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1977
Kortereid kokku1
Korruseid1
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · 20803
Krundi suurus1 778 m²
KüttesüsteemKaugküte (Municipal District Heating)
KandekonstruktsioonMonteeritav betoonpaneel / Tellis
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104040105 · kanne muudetud 30.05.2024.

Monteeritav betoonpaneel / Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104040105) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79514:017:0007 · pindala 1 778 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79514:017:0007) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00772259) · Postiindeks: 51009

KÜ registrikood täpsustamisel

Jaama tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 372/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Jaama tn 7 1995 €1 678 ~€58 227 D ~ Vaata →
Jaama tn 10 1908 €2 070 ~€217 378 E ~ Vaata →
Jaama tn 10a 2016 €2 099 ~€103 271 B ~ Vaata →
Jaama tn 12 1977 €1 400 ~€68 880 E ~ Vaata →
Jaama tn 16 1977 €1 319 ~€64 895 E ~ Vaata →
Jaama tn 17 1977 €1 430 ~€70 356 E ~ Vaata →
Jaama tn 21 1977 €1 438 ~€70 750 E ~ Vaata →
Jaama tn 22 1977 €1 438 ~€70 750 F Vaata →
Jaama tn 43 See hoone 1977 €3 916 ~€753 894 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104040105 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79514:017:0007 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Mudelieeldus: 4,6–5,4% brutotootlust Estiq AVM väärtuselt; kuuüür on sellest tuletatud, mitte mõõdetud Estiq AVM 2026 mudeli parameetrid Statistiline
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1977. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Jaama tn 43, Tartu?

Jaama tn 43 on 1977. aastal ehitatud 1-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 1 korterit. EHR kood on 104040105 ja katastritunnus 79514:017:0007. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Jaama tn 43 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 916 €/m². Hinnangu vahemik on 3 395–4 437 €/m². Tüüpilise 8-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €753 894.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Jaama tn 43?

3 916 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €156 640 ja 50 m² korteri väärtus umbes €195 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

Tubade jaotuse andmed täpsustamisel.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 824/m², tüüpilise 8-toalise puhul umbes €791 589, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 8-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 8-toalise korteri hinnanguline turuüür on €2 890–€3 390 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,4%.

Kas Jaama tn 43 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 110828 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Jaama tn 43 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 73% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu