Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Jaama tn 10a
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Jaama tänav 10a, Tartu

Jaama tn 10a (Tartu, Tartu linn) on 2016. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 10 korterit (EHR 120791820). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 099 €/m² (hinnanguvahemik 1 820–2 378 €/m², ±13%).

Jaama tänav 10a, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 10 korterit EHR 120791820 ↗ Kataster 79501:002:0650 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Jaama tn 10a on 2016. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 10 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 099/m², 8,8% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Jaama tn 10a on 2016. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 10 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (4 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 099 €/m², mis on umbes 8,8% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 44,4 m²) on ligikaudu €93 196.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2016. aasta ehitusaeg.

€510–€630/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (20 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 20 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~68 €, talvel ~151 € · 88% möbleeritud
6,9–7,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 4 37 – 49.1 m² €2 099 €79 527–€103 926
3-toaline 2 68.6 m² €2 015 €119 845–€156 613
4-toaline 4 76.2 – 99.8 m² €1 952 €145 884–€190 641
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 43.7 m² 3-toaline · 68.6 m² 4-toaline · 86.2 m²
− 44,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€93 196
ca €2 099 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €97 856
Eeldatav üüritulu €510–€630/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 204/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Vene peatus 158 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,7

Tartu Luterlik Peetri Kool 445 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 320 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond8,3

73% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 44 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Laulupeomuuseumi park 178 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=9): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2016. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2016) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,9

Laulupeomuuseumi park 178 m; toidukauplused 328 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 84 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Jaama tn 10a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +230%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 3 065 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 73% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

44 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +5.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Jaama tn 10a AVM tase: €2 099/m² €2 969 2024 Q3 31 tehingut €2 856 2024 Q4 24 tehingut €3 057 2025 Q1 20 tehingut €3 150 2025 Q2 26 tehingut €3 261 2025 Q3 39 tehingut €3 040 2025 Q4 26 tehingut €3 233 2026 Q1 12 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 268 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €3 320 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 099/m²
Hinnavahemik
€1 820–2 378
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 44,4 m²)
€97 856
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 204/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.387177, 26.729306 · katastritunnus 79501:002:0650.

🚏 Vene peatus
Bussipeatus · Buss
158 m · 2 min
🌳 Laulupeomuuseumi park
Park · Roheala
178 m · 2 min
🧒 Tartu Lasteaed Kivike
Lasteaed · Alusharidus
320 m · 4 min
🛒 Ujula Konsum
Supermarket · Supermarket
328 m · 4 min
🎓 Tartu Luterlik Peetri Kool
Põhikool · Põhikool
445 m · 6 min
🎓 Miina Härma Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.8/100
482 m · 6 min
🎓 Tartu Tähtvere Riigikool
Gümnaasium · Gümnaasium
519 m · 7 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti, lähim peatus 158 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2016
Kortereid kokku10
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus671 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Müratase44 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120791820 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monoliitne raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120791820) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79501:002:0650 · pindala 671 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79501:002:0650) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Jaama tn 10a korteriühistu (registrikood 80452696). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€218 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,92/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,50/m² · Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum mediaan €1,06/m² kuus
Remondifond€6 090€9,27/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€15 096€10 389
sh remondifondi maksed€3 949€277
Remondikulud€3 949€277
Remondifondi jääk€6 090€6 278
Raha€7 882€6 817
Reservkapital€2 000€1 500
Aasta tulem€1 072€237
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€11 1471,41
Remonditasud€3 9490,50

10 korterit · liikmeid 9 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (657 m²) ÷ 12. Võrdlus: Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03537933) · Postiindeks: 51008

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Jaama tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 372/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Jaama tn 7 1995 €1 678 ~€58 227 D ~ Vaata →
Jaama tn 10 1908 €2 070 ~€217 378 E ~ Vaata →
Jaama tn 10a See hoone 2016 €2 099 ~€93 196 B ~ Aktiivne
Jaama tn 12 1977 €1 400 ~€68 880 E ~ Vaata →
Jaama tn 16 1977 €1 319 ~€64 895 E ~ Vaata →
Jaama tn 17 1977 €1 430 ~€70 356 E ~ Vaata →
Jaama tn 21 1977 €1 438 ~€70 750 E ~ Vaata →
Jaama tn 22 1977 €1 438 ~€70 750 F Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120791820 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79501:002:0650 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 20 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,9–7,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=20 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2016. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Jaama tn 10a, Tartu?

Jaama tn 10a on 2016. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 10 korterit. EHR kood on 120791820 ja katastritunnus 79501:002:0650. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Jaama tn 10a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 099 €/m². Hinnangu vahemik on 1 820–2 378 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €93 196.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Jaama tn 10a?

2 099 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €104 950 ja 75 m² korteri väärtus umbes €157 425. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €79 527–€103 926; 3-toaline: €119 845–€156 613; 4-toaline: €145 884–€190 641.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 204/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €97 856, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €510–€630 kuus ja brutotootluse hinnang 6,9–7,9%.

Kas Jaama tn 10a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 158 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Jaama tn 10a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 73% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 44 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Jaama tn 10a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €218 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,92/m² kuus, sh remondifond €0,50/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €6 090. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu