Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Jaama tn 52a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Jaama tänav 52a, Tartu

Jaama tn 52a (Tartu, Tartu linn) on 2023. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 7 korterit (EHR 121391227). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 544 €/m² (hinnanguvahemik 3 073–4 015 €/m², ±13%).

Jaama tänav 52a, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 7 korterit EHR 121391227 ↗ Kataster 79514:010:0011 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Jaama tn 52a on 2023. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 7 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 544/m², 54,0% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Jaama tn 52a on 2023. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 7 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (4 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 544 €/m², mis on umbes 54,0% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (3-toaline, 79,8 m²) on ligikaudu €271 480.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2023. aasta ehitusaeg.

€650–€790/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~45 €, talvel ~100 € · 100% möbleeritud
2,7–3,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 1 52.4 m² €3 544 €161 007–€210 404
3-toaline 4 74.1 – 81.6 m² €3 402 €232 423–€303 732
4-toaline 2 84.9 m² €3 296 €242 613–€317 048
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 52.4 m² 3-toaline · 78.8 m² 4-toaline · 84.9 m²
− 79,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€271 480
ca €3 402 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €285 054
Eeldatav üüritulu €650–€790/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 572/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111038 m / 1481 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Tartu Raatuse Kool 162 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1601 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

58% tundidest hea, 21% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 1523 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,3

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=106): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +6,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2023. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 23.12.2022); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,8

Toomemägi 1523 m; toidukauplused 1071 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 90 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Jaama tn 52a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 106 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +6%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 193 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 58% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 21% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 186 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +5.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Jaama tn 52a AVM tase: €3 544/m² €3 141 2024 Q3 26 tehingut €3 207 2024 Q4 22 tehingut €3 172 2025 Q1 19 tehingut €3 145 2025 Q2 29 tehingut €3 178 2025 Q3 38 tehingut €3 224 2025 Q4 18 tehingut €3 340 2026 Q1 13 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 261 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 21 €3 370 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 544/m²
Hinnavahemik
€3 073–4 015
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 79,8 m²)
€285 054
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 572/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.385011, 26.738993 · katastritunnus 79514:010:0011.

🎓 Tartu Raatuse Kool
Põhikool · Põhikool
162 m · 2 min
🎓 Tartu Maarja Kool
Põhikool · Põhikool
425 m · 6 min
🎓 Tartu Luterlik Peetri Kool
Põhikool · Põhikool
640 m · 9 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Supermarket
1071 m · 14 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
1523 m · 20 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
1601 m · 21 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111038 m · 1481 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2023
Kortereid kokku7
Korruseid3
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 297 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121391227 · kanne muudetud 25.03.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 121391227) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79514:010:0011 · pindala 2 297 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79514:010:0011) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Jaama tn 52 // 52a korteriühistu (registrikood 80642675). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,21/m² kuustüüpiline korter €250 kuus · k.a kommunaalid · Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum mediaan €2,52/m² kuus
Ühistu maksed€1,23/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,19/m² · Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum mediaan €1,06/m² kuus
Remondifond€2 358€1,77/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€19 705€0
sh remondifondi maksed€2 976–
Remondikulud€2 976€0
Remondifondi jääk€2 358€0
Raha€4 065€0
Reservkapital€2 667€0
Aasta tulem€4€0
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€2 6070,16
Heakorra tasud€4 6360,29
Kindlustus€7570,05
Raamatupidamine€1 3510,08
Sideteenus€3310,02
Veephmendussool€2850,02
Tehnohooldus€2 7040,17
Veepehmendusseade€4 0580,25
Remonditasud€2 9760,19

18 korterit · liikmeid 27 eraisikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 333 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04037855) · Postiindeks: 51009

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Jaama tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 372/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Jaama tn 7 1995 €1 678 ~€58 227 D ~ Vaata →
Jaama tn 10 1908 €2 070 ~€217 378 E ~ Vaata →
Jaama tn 10a 2016 €2 099 ~€103 271 B ~ Vaata →
Jaama tn 12 1977 €1 400 ~€68 880 E ~ Vaata →
Jaama tn 16 1977 €1 319 ~€64 895 E ~ Vaata →
Jaama tn 17 1977 €1 430 ~€70 356 E ~ Vaata →
Jaama tn 21 1977 €1 438 ~€70 750 E ~ Vaata →
Jaama tn 22 1977 €1 438 ~€70 750 F Vaata →
Jaama tn 52a See hoone 2023 €3 544 ~€271 480 A Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121391227 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 25.03.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79514:010:0011 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 2,7–3,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2023. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Jaama tn 52a, Tartu?

Jaama tn 52a on 2023. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 7 korterit. EHR kood on 121391227 ja katastritunnus 79514:010:0011. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Jaama tn 52a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 544 €/m². Hinnangu vahemik on 3 073–4 015 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €271 480.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Jaama tn 52a?

3 544 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €141 760 ja 50 m² korteri väärtus umbes €177 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €161 007–€210 404; 3-toaline: €232 423–€303 732; 4-toaline: €242 613–€317 048.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 572/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €285 054, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €650–€790 kuus ja brutotootluse hinnang 2,7–3,7%.

Kas Jaama tn 52a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111038 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Jaama tn 52a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 106 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 58% oli kahes parimas ja 21% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Jaama tn 52a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,21/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €250 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,23/m² kuus, sh remondifond €0,19/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 358. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum 84 ühistu mediaan oli €2,52/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu