Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Vase tn 5
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Kesklinna · Tallinn

Vase tänav 5, Tallinn

Vase tn 5 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1955. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 30 korterit (EHR 101023247). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 3 737 €/m² (hinnanguvahemik 3 382–4 092 €/m², ±10%).

Vase tänav 5, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 30 korterit EHR 101023247 ↗ Kataster 78401:113:1370 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Vase tn 5 on 1955. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 30 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 737/m², 5,1% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Vase tn 5 on 1955. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 30 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (20 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 737 €/m², mis on umbes 5,1% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 51,6 m²) on ligikaudu €193 345.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1955. aasta ehitusaeg.

€550–€680/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (15 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 15 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~118 €, talvel ~242 € · 100% möbleeritud
3,3–4,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 61.7 m² €3 546 €198 003–€239 573
2-toaline 20 47.4 – 60.8 m² €3 747 €174 299–€210 892
3-toaline 9 52.2 – 77 m² €3 532 €204 254–€247 136
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 61.7 m² 2-toaline · 51.4 m² 3-toaline · 63.9 m²
− 51,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€193 345
ca €3 747 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €203 012
Eeldatav üüritulu €550–€680/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 934/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

F. R. Kreutzwaldi (ajutine) peatus 250 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Tallinna 21. Kool 407 m; riigieksamite tase 75/100; lasteaed 964 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

52% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 699 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=158): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -29,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1955. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 28.04.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Politseiaed 699 m; toidukauplused 247 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Vase tn 5

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 158 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -29%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 704 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 52% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Vase tn 5 AVM tase: €3 737/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 737/m²
Hinnavahemik
€3 382–4 092
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 51,6 m²)
€203 012
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 934/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.436209, 24.773472 · katastritunnus 78401:113:1370.

🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
247 m · 3 min
🚏 F. R. Kreutzwaldi (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
250 m · 3 min
🚏 Tallinna Ülikool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
285 m · 4 min
🚏 F. R. Kreutzwaldi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
315 m · 4 min
🚏 L. Koidula peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
352 m · 5 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
407 m · 5 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
428 m · 6 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
440 m · 6 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
699 m · 9 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
822 m · 11 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
941 m · 13 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
964 m · 13 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
988 m · 13 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
992 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 250 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1955
Kortereid kokku30
Korruseid4
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 056 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101023247 · kanne muudetud 14.09.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101023247) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:113:1370 · pindala 2 056 m².

Sihtotstarve: 80% Elamumaa, 10% uhiskondlike_ehitiste_maa.

Katastrikaart (78401:113:1370) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Vase tn 5 korteriühistu (registrikood 80099337). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,63/m² kuustüüpiline korter €134 kuus · k.a kommunaalid · Raua asum mediaan €3,26/m² kuus
Ühistu maksed€2,39/m² kuusilma kommunaalideta · Raua asum mediaan €1,39/m² kuus
Remondifond€48 514€29/m² · piirkonna kõrgeim veerand
Laenud€73 667€44/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€47 733€23 832
Remondikulud€29 970€11 887
Remondifondi jääk€48 514€32 540
Laenujääk€73 667€0
Raha€54 982€39 717
Reservkapital€5 438€5 438
Aasta tulem−€990−€49

30 korterit · liikmeid 29 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 664 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Raua asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00642374) · Postiindeks: 10125

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Vase tn korterelamud

6 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 724/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Vase tn 3 1950 €3 785 ~€190 320 D Vaata →
Vase tn 4 1940 €3 672 ~€105 682 F Vaata →
Vase tn 5 See hoone 1955 €3 737 ~€193 345 D Aktiivne
Vase tn 7 1958 – – E Vaata →
Vase tn 10 1971 €3 357 ~€167 850 E Vaata →
Vase tn 14 1936 €3 724 ~€204 578 F Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101023247 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 14.09.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:113:1370 ↗ Maa- ja Ruumiamet 16.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 15 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,3–4,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=15 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1955. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Vase tn 5, Tallinn?

Vase tn 5 on 1955. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 30 korterit. EHR kood on 101023247 ja katastritunnus 78401:113:1370. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Vase tn 5 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 737 €/m². Hinnangu vahemik on 3 382–4 092 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €193 345.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Vase tn 5?

3 737 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €149 480 ja 50 m² korteri väärtus umbes €186 850. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €198 003–€239 573; 2-toaline: €174 299–€210 892; 3-toaline: €204 254–€247 136.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 934/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €203 012, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €550–€680 kuus ja brutotootluse hinnang 3,3–4,3%.

Kas Vase tn 5 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 250 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Vase tn 5 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 158 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 52% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Vase tn 5?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,63/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €134 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,39/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €48 514. Ühistu laenujääk oli €73 667. Võrdluseks: Raua asum 76 ühistu mediaan oli €3,26/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu