Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Tuukri põik 10
Rekisteritiedot 8.10.2026 Kesklinna · Tallinn

Tuukri põik 10, Tallinn

Tuukri põik 10 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on vuonna 1940 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 13 asuntoa (EHR 101015074). Estiq AVM -malliarvio on 3 634 €/m² (vaihteluväli 3 289–3 979 €/m²) 8.10.2026.

Tuukri põik 10, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
3 kerrosta 13 asuntoa EHR 101015074 ↗ Kiinteistötunnus 78401:114:1860 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Tuukri põik 10 on vuonna 1940 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 13 asuntoa, energialuokka D. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 634/m², 7,7 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156).

Tuukri põik 10 on vuonna 1940 valmistunut 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna, 13 asuntoa. Kantava rakenne: Teräsbetoni (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 3h (7 kpl). Energialuokka D (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 634 €/m², noin 7,7 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156). Tyypillinen asunto (3h, 64,8 m²) on noin €226 411.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka D, maantason pysäköinti ja 1940 rakennusvuosi.

€940–€1 140/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 3h asunnolle (5 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 5 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
Ylläpitokulut: kesä ~€125, talvi ~€280 · 100% kalustettu
5,0–6,0%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 1 42.5 m² €3 798 €146 081–€176 749
2h 3 51.5 – 86.8 m² €3 634 €208 179–€251 885
3h 7 53 – 81.2 m² €3 494 €209 961–€254 042
4h 2 88.9 – 112.6 m² €3 457 €315 361–€381 570
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 42.5 m² 2h · 63.3 m² 3h · 66.4 m² 4h · 100.8 m²
− 64,8 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€226 411
ca €3 494 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €237 732
Arvioitu vuokratuotto €940–€1 140/kk
Pyyntihinta / m² €3 669/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,4

Tuukri (ajutine) pysäkki 30 m / 1 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut5,6

Tallinna Juudi Kool 233 m; ylioppilaskokeiden taso 49.4/100; päiväkoti 1201 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,3

39% tunneista hyvä, 18% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 61 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Politseiaed 847 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,7

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=531): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -18,4%.

Paino 10%
Kunto ja ikä5,9

Rakennettu 1940; kantava rakenne Teräsbetoni.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys6,5

EHR-energiatodistus D (myönnetty 05.05.2011, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,1

Politseiaed 847 m; ruokakaupat 512 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,2

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (407 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1940-1970”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Tuukri põik 10

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 7,7 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 531 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -18%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 2 885 tuntilukemasta (07.12.2025–07.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 39% kahdessa parhaassa luokassa, 43% keskimmäisessä ja 18% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

61 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 8 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Kesklinna · otos: rakennusvuosi 1940-1970.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 879 kauppaa · rakennusvuosi 1940-1970)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. +3% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tuukri põik 10 AVM-taso: €3 634/m² €3 041 2024 Q3 114 kauppaa €3 108 2024 Q4 129 kauppaa €3 276 2025 Q1 115 kauppaa €3 068 2025 Q2 114 kauppaa €3 193 2025 Q3 118 kauppaa €3 146 2025 Q4 131 kauppaa €3 373 2026 Q1 108 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 549 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 634/m²
Hintahaarukka
€3 289–3 979
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 3h · 64,8 m²)
€237 732
Indikatiivinen pyyntihinta€3 669/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 13 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.439371, 24.769966 · kiinteistötunnus 78401:114:1860.

🚏 Tuukri (ajutine) pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
30 m · 1 min
🚏 F. R. Kreutzwaldi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
116 m · 2 min
🚏 Tallinna Ülikool pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
121 m · 2 min
🚏 Uus-Sadama pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
217 m · 3 min
🎓 Tallinna Juudi Kool
Lukio · Arvosana: 49.4/100
233 m · 3 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Lukio · Arvosana: 75/100
466 m · 6 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarketti · Päivittäistavarat
512 m · 7 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
639 m · 9 min
🎓 Täiskasvanute E-Gümnaasium
Lukio · Lukio
700 m · 9 min
🌳 Politseiaed
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
847 m · 11 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarketti · Päivittäistavarat
874 m · 12 min
🌳 Tammsaare park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
1100 m · 15 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1201 m · 16 min
10 minuutin kävelymatkalla: 13 kohdetta, lähin pysäkki 30 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Kesklinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

64 551 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 19.9% · 12 854
18–64 (Työikäiset) 67.2% · 43 399
65 ja vanhemmat (Seniorit) 12.9% · 8 298

Koulutustaso (15+)

53 514 asukasta
Perusaste tai alempi 9.4% · 5 016
Keskiaste tai ammatillinen 28% · 14 969
Korkeakoulututkinto 59% · 31 582
Koulutustaso tuntematon 3.6% · 1 947

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

36 655 asuntoa
Historialliset (< 1945) 34.5% · 12 631
Neuvostoaika (1946–1990) 33.1% · 12 127
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 19.2% · 7 050
Uudiskohteet (2011+) 11.7% · 4 298

Eniten rakennettu aikakausi: 1919–1945.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 4%
Luokka B (Matalaenergia) 7.7%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 9.7%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 9.6%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 34.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 34.5%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1940
Asuntoja yhteensä13
Kerroksia3
EnergialuokkaD
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala794 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTeräsbetoni
Hissejä0
Melutaso61 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101015074 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Teräsbetoni · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101015074) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78401:114:1860 · pinta-ala 794 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78401:114:1860) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Tuukri põik 10 korteriühistu (rekisteritunnus 80119815). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€1,57/m² / kktyypillinen asunto €95/kk · sis. käyttömaksut · Sadama (asum) mediaani €3,33/m² / kk
Vastikkeet€0,99/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,06/m² · Sadama (asum) mediaani €1,37/m² / kk
Korjausrahasto€8 754€9,74/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€10 659€15 024
josta korjausrahasto€685€5 384
Korjauskulut€685€5 384
Korjausrahaston saldo€8 754€5 125
Rahavarat€9 238€5 535
Vararahasto€906€906
Tilikauden tulos€0€2
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud ja tasud üldkulude katteks€9 9740,92
Remondifondist tulusse arvestatud kulud€6850,06

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

13 asuntoa · jäseniä 14 yksityistä + 1 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (899 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Sadama (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00636450) · Postinumero: 10120

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Tuukri põik

0 taloa kadulla · reaaliaikainen vertailu.

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101015074 Maa- ja Ruumiamet 08.10.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78401:114:1860 ↗ Maanmittauslaitos 08.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 5 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 5,0–6,0 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

D · tämä rakennus Keskitaso / peruskorjattu Kohtalaiset lämmityskulut

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1940 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka D: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Tuukri põik 10, Tallinn?

Tuukri põik 10 on vuonna 1940 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna linnaosa, jossa on 13 asuntoa. EHR-koodi on 101015074 ja kiinteistötunnus 78401:114:1860. Estiqin mukaan energialuokka D.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Tuukri põik 10?

Estiq AVM -arvio on 3 634 €/m². Arvoväli on 3 289–3 979 €/m². Tyypillisen 3h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €226 411.

Paljonko maksaa 50 m² tai 75 m² asunto osoitteessa Tuukri põik 10?

3 634 €/m² vertailutason mukaan 50 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €181 700 ja 75 m² asunnon noin €272 550. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €146 081–€176 749; 2h: €208 179–€251 885; 3h: €209 961–€254 042; 4h: €315 361–€381 570.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 669/m² (tyypilliselle 3h asunnolle noin €237 732), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 3h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 3h asunnon arvioitu markkinavuokra on €940–€1 140 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 5,0–6,0 %.

Sopiiko Tuukri põik 10 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 30 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Tuukri põik 10 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 531 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 39 % oli kahdessa parhaassa ja 18 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 61 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Tuukri põik 10?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €1,57/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €95 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,99/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,06/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €8 754. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Sadama (asum) 27 taloyhtiön mediaani oli €3,33/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 08.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä