Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Tulika tn 52
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Tulika tänav 52, Tallinn

Tulika tn 52 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1961. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 32 korterit (EHR 101014153). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 093 €/m² (hinnanguvahemik 2 802–3 384 €/m², ±9%).

Tulika tänav 52, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 32 korterit EHR 101014153 ↗ Kataster 78407:701:8721 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tulika tn 52 on 1961. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 32 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 093/m², 0,6% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Tulika tn 52 on 1961. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 32 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (24 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 093 €/m², mis on umbes 0,6% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 39,4 m²) on ligikaudu €137 861.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1961. aasta ehitusaeg.

€440–€540/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~93 €, talvel ~205 € · 88% möbleeritud
3,8–4,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 24 38.8 – 41.4 m² €3 499 €125 853–€151 968
3-toaline 8 48.2 – 48.8 m² €3 233 €142 061–€171 540
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 39.7 m² 3-toaline · 48.5 m²
− 39,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€137 861
ca €3 499 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €144 754
Eeldatav üüritulu €440–€540/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 674/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Koskla peatus 113 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Jakob Westholmi Gümnaasium 576 m; riigieksamite tase 67.6/100; lasteaed 801 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,5

24% tundidest hea, 27% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Cederhelmi park 781 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=764): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -60,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1961. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 27.04.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,7

Cederhelmi park 781 m; toidukauplused 35 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 193 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tulika tn 52

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 764 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -61%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 383 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 24% kahes parimas klassis, 49% keskmises ja 27% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 386 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Lilleküla asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 090 (2026 Q1) +5.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tulika tn 52 AVM tase: €3 093/m² €2 557 2024 Q3 49 tehingut €2 626 2024 Q4 47 tehingut €2 821 2025 Q1 41 tehingut €2 537 2025 Q2 56 tehingut €3 006 2025 Q3 67 tehingut €2 924 2025 Q4 48 tehingut €2 971 2026 Q1 54 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 940 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 24 €3 160 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 093/m²
Hinnavahemik
€2 802–3 384
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 39,4 m²)
€144 754
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 674/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.426091, 24.721447 · katastritunnus 78407:701:8721.

🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
35 m · 1 min
🚏 Koskla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
113 m · 2 min
🚏 Taksopark peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
156 m · 2 min
🚏 Lilleküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
336 m · 4 min
🚏 Lilleküla jaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
367 m · 5 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100
576 m · 8 min
🎓 Kaarli Kool
Põhikool · Põhikool
742 m · 10 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
781 m · 10 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
801 m · 11 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
896 m · 12 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
973 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 113 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1961
Kortereid kokku32
Korruseid4
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 378 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101014153 · kanne muudetud 30.05.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101014153) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:8721 · pindala 1 378 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:8721) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tulika tn 52 korteriühistu (registrikood 80551961). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,42/m² kuustüüpiline korter €138 kuus · k.a kommunaalid · Lilleküla asum mediaan €2,93/m² kuus
Ühistu maksed€2,18/m² kuusilma kommunaalideta · Lilleküla asum mediaan €1,10/m² kuus
Remondifond€14 763€11/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€63 417€47/m²
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€35 118€20 058
Remondikulud€22 100€10 564
Remondifondi jääk€14 763€19 442
Laenujääk€63 417€0
Raha€20 714€22 111
Reservkapital€5 840€2 920
Aasta tulem€2 271€2 992

32 korterit · liikmeid 31 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 341 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00635778) · Postiindeks: 10615

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tulika tn korterelamud

24 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 044/m² (n=24) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tulika tn 1 1950 €2 573 ~€68 985 E Vaata →
Tulika tn 4a 1923 €3 031 ~€75 900 E ~ Vaata →
Tulika tn 5/1 1927 €3 054 ~€112 380 E ~ Vaata →
Tulika tn 6 1940 €3 054 ~€107 748 E Vaata →
Tulika tn 8 1940 €3 086 ~€75 900 F Vaata →
Tulika tn 14 1940 €3 020 ~€75 104 E ~ Vaata →
Tulika tn 18 1932 €3 097 ~€115 311 E ~ Vaata →
Tulika tn 20 1940 €3 121 ~€91 387 E ~ Vaata →
Tulika tn 52 See hoone 1961 €3 093 ~€137 861 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101014153 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:8721 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,8–4,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1961. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tulika tn 52, Tallinn?

Tulika tn 52 on 1961. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 32 korterit. EHR kood on 101014153 ja katastritunnus 78407:701:8721. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Tulika tn 52 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 093 €/m². Hinnangu vahemik on 2 802–3 384 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €137 861.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tulika tn 52?

3 093 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €123 720 ja 50 m² korteri väärtus umbes €154 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €125 853–€151 968; 3-toaline: €142 061–€171 540.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 674/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €144 754, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €440–€540 kuus ja brutotootluse hinnang 3,8–4,8%.

Kas Tulika tn 52 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 113 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tulika tn 52 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 764 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 24% oli kahes parimas ja 27% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tulika tn 52?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,42/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €138 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,18/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €14 763. Ühistu laenujääk oli €63 417. Võrdluseks: Lilleküla asum 241 ühistu mediaan oli €2,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu