Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Seebi tn 30
Registriandmed seisuga 8. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Seebi tänav 30, Tallinn

Seebi tn 30 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1990. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit (EHR 101015136). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 08.10.2026 2 569 €/m² (hinnanguvahemik 2 328–2 810 €/m², ±9%).

Seebi tänav 30, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 45 korterit EHR 101015136 ↗ Kataster 78407:702:2500 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Seebi tn 30 on 1990. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 569/m², 17,4% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Seebi tn 30 on 1990. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 45 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (32 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 569 €/m², mis on umbes 17,4% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,6 m²) on ligikaudu €126 472.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1990. aasta ehitusaeg.

€630–€770/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (14 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 14 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~108 €, talvel ~190 € · 100% möbleeritud
6,1–7,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 27.3 – 27.8 m² €3 093 €76 782–€92 715
2-toaline 32 36.3 – 55.1 m² €2 714 €108 683–€131 235
3-toaline 7 54.8 – 60 m² €2 597 €134 114–€161 944
4-toaline 1 59.7 m² €2 620 €141 711–€171 117
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 27.4 m² 2-toaline · 44.2 m² 3-toaline · 57 m² 4-toaline · 59.7 m²
− 46,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€126 472
ca €2 714 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €132 796
Eeldatav üüritulu €630–€770/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 850/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,3

Hallivanamehe peatus 428 m / 6 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

VIVERE KOOL 458 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1082 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

61% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Parditiigi park 1022 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=277): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -28,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1990. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 28.04.2014, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Parditiigi park 1022 m; toidukauplused 120 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 149 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Seebi tn 30

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 277 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -28%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 724 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 61% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 307 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +1.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Seebi tn 30 AVM tase: €2 569/m² €2 567 2024 Q3 37 tehingut €2 486 2024 Q4 42 tehingut €2 534 2025 Q1 38 tehingut €2 660 2025 Q2 41 tehingut €2 629 2025 Q3 46 tehingut €2 529 2025 Q4 37 tehingut €2 575 2026 Q1 46 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 812 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 569/m²
Hinnavahemik
€2 328–2 810
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,6 m²)
€132 796
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 850/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.404345, 24.725566 · katastritunnus 78407:702:2500.

🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
120 m · 2 min
🚏 Hallivanamehe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
428 m · 6 min
🎓 VIVERE KOOL
Gümnaasium · Gümnaasium
458 m · 6 min
🎓 Shanghai ja San-Francisco Püha Johannese nimeline Kool Tallinnas
Põhikool · Põhikool
458 m · 6 min
🚏 Järve peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
473 m · 6 min
🚏 Sõjakooli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
489 m · 7 min
🚏 Marsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
498 m · 7 min
🎓 Käo Põhikool
Põhikool · Põhikool
532 m · 7 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1022 m · 14 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1082 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 428 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1990
Kortereid kokku45
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus975 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101015136 · kanne muudetud 14.05.2026.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101015136) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:702:2500 · pindala 975 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:702:2500) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Seebi tn 30 korteriühistu (registrikood 80150647). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,50/m² kuustüüpiline korter €154 kuus · k.a kommunaalid · Tondi asum mediaan €2,92/m² kuus
Ühistu maksed€1,95/m² kuusilma kommunaalideta · Tondi asum mediaan €1,37/m² kuus
Remondifond€19 799€9,85/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€333 799€166/m² · 4,49% fikseeritud · kuni 2048 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€47 120€45 212
Remondikulud€38 394€36 662
Remondifondi jääk€19 799€6 791
Laenujääk€333 799€341 680
Raha€42 497€29 118
Reservkapital€3 210€3 210
Aasta tulem€3€20 002

45 korterit · liikmeid 45 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 009 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Tondi asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636499) · Postiindeks: 11314

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Seebi tn korterelamud

19 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 959/m² (n=19) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Seebi tn 1 2021 €3 831 ~€166 711 C Vaata →
Seebi tn 2 1993 €2 847 ~€150 638 A Vaata →
Seebi tn 4 2020 €4 069 ~€171 869 B Vaata →
Seebi tn 5 1946 €2 959 ~€124 976 E ~ Vaata →
Seebi tn 8 1946 €2 959 ~€93 648 D Vaata →
Seebi tn 10 1946 €2 958 ~€97 020 E ~ Vaata →
Seebi tn 20 1938 €2 959 ~€96 223 H Vaata →
Seebi tn 22a 1990 €3 785 ~€193 844 B Vaata →
Seebi tn 30 See hoone 1990 €2 569 ~€126 472 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101015136 Maa- ja Ruumiamet 08.10.2026 (EHR kanne 14.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:702:2500 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 14 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,1–7,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=14 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1990. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Seebi tn 30, Tallinn?

Seebi tn 30 on 1990. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 45 korterit. EHR kood on 101015136 ja katastritunnus 78407:702:2500. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Seebi tn 30 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 569 €/m². Hinnangu vahemik on 2 328–2 810 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €126 472.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Seebi tn 30?

2 569 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €102 760 ja 50 m² korteri väärtus umbes €128 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €76 782–€92 715; 2-toaline: €108 683–€131 235; 3-toaline: €134 114–€161 944; 4-toaline: €141 711–€171 117.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 850/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €132 796, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €630–€770 kuus ja brutotootluse hinnang 6,1–7,1%.

Kas Seebi tn 30 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 428 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Seebi tn 30 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 277 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 61% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Seebi tn 30?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,50/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €154 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,95/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €19 799. Ühistu laenujääk oli €333 799. Võrdluseks: Tondi asum 47 ühistu mediaan oli €2,92/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 08.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu