Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Salme tänav 6, Tallinn

Salme tn 6 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 21 korterit (EHR 101021237). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 436 €/m² (hinnanguvahemik 3 110–3 762 €/m², ±10%).

Salme tänav 6, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 21 korterit EHR 101021237 ↗ Kataster 78408:801:4760 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Salme tn 6 on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 21 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 436/m², 8,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Salme tn 6 on 1946. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 21 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (14 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 436 €/m², mis on umbes 8,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (1-toaline, 25,4 m²) on ligikaudu €104 038.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1946. aasta ehitusaeg.

€410–€500/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (14 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 14 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~38 €, talvel ~97 € · 100% möbleeritud
4,8–5,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 14 23.6 – 69.9 m² €4 096 €111 206–€134 554
2-toaline 6 28.3 – 31.8 m² €4 023 €109 589–€132 596
3-toaline 1 69.4 m² €3 256 €204 500–€247 433
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30 m² 2-toaline · 30.1 m² 3-toaline · 69.4 m²
− 25,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€104 038
ca €4 096 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €109 240
Eeldatav üüritulu €410–€500/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 301/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Salme peatus 177 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,6

Kalamaja Põhikool 110 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 854 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

68% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Toompark ja Snelli tiik 884 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=134): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +7,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1946. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 22.09.2010, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Toompark ja Snelli tiik 884 m; toidukauplused 350 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 540 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Salme tn 6

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 134 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +7%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 911 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 68% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 149 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kalamaja asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 144 (2026 Q1) +1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Salme tn 6 AVM tase: €3 436/m² €2 625 2024 Q3 157 tehingut €2 668 2024 Q4 159 tehingut €2 650 2025 Q1 139 tehingut €2 851 2025 Q2 154 tehingut €2 669 2025 Q3 194 tehingut €2 684 2025 Q4 128 tehingut €2 691 2026 Q1 148 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 977 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 436/m²
Hinnavahemik
€3 110–3 762
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 25,4 m²)
€109 240
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 301/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.443413, 24.726960 · katastritunnus 78408:801:4760.

🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
110 m · 1 min
🚏 Salme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
177 m · 2 min
🚏 Volta peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
275 m · 4 min
🚏 Volta (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
320 m · 4 min
🚏 Telliskivi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
334 m · 4 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
350 m · 5 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
509 m · 7 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
561 m · 7 min
🎓 Tallinna Euroopa Kool
Põhikool · Põhikool
734 m · 10 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
854 m · 11 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
884 m · 12 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1014 m · 14 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1015 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 177 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1946
Kortereid kokku21
Korruseid2
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus816 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonPuit
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101021237 · kanne muudetud 09.02.2026.

Puit.

EHR portaal (kood: 101021237) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:4760 · pindala 816 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:801:4760) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Salme tn 6 korteriühistu (registrikood 80202893). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,46/m² kuustüüpiline korter €63 kuus · k.a kommunaalid · Kalamaja asum mediaan €2,97/m² kuus
Ühistu maksed€1,87/m² kuusilma kommunaalideta · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
Remondifond€15 785€24/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€15 060€8 314
Remondikulud€8 880€2 106
Remondifondi jääk€15 785€14 522
Raha€15 046€13 967
Reservkapital€1 000€1 000
Aasta tulem€517−€1 343

21 korterit · liikmeid 18 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (670 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00640816) · Postiindeks: 10413

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Salme tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 419/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Salme tn 3 1917 €3 412 ~€92 541 E ~ Vaata →
Salme tn 4/1 1946 €3 412 ~€106 106 E ~ Vaata →
Salme tn 4/2 1946 €3 412 ~€118 347 E ~ Vaata →
Salme tn 5 1950 €3 224 ~€144 746 C Vaata →
Salme tn 6 See hoone 1946 €3 436 ~€104 038 D Aktiivne
Salme tn 7 1946 €3 429 ~€156 979 E ~ Vaata →
Salme tn 11/1 1984 €3 278 ~€148 473 A Vaata →
Salme tn 11/2 1977 €3 101 ~€155 050 A Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101021237 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 09.02.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:4760 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 14 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,8–5,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=14 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1946. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Salme tn 6, Tallinn?

Salme tn 6 on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 21 korterit. EHR kood on 101021237 ja katastritunnus 78408:801:4760. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Salme tn 6 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 436 €/m². Hinnangu vahemik on 3 110–3 762 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €104 038.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Salme tn 6?

3 436 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €137 440 ja 50 m² korteri väärtus umbes €171 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €111 206–€134 554; 2-toaline: €109 589–€132 596; 3-toaline: €204 500–€247 433.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 301/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €109 240, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €410–€500 kuus ja brutotootluse hinnang 4,8–5,8%.

Kas Salme tn 6 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 177 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Salme tn 6 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 134 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 68% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Salme tn 6?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,46/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €63 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,87/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €15 785. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kalamaja asum 184 ühistu mediaan oli €2,97/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu