Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Pöörise tn 12
Registriandmed seisuga 30. september 2026 Mustamäe · Tallinn

Pöörise tänav 12, Tallinn

Pöörise tn 12 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 2021. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 80 korterit (EHR 120814938). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 30.09.2026 3 249 €/m² (hinnanguvahemik 3 061–3 437 €/m², ±6%).

Pöörise tänav 12, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
14 korrust 80 korterit EHR 120814938 ↗ Kataster 78405:502:0260 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Pöörise tn 12 on 2021. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 80 korterit, eeldatav energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 249/m², 23,0% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Pöörise tn 12 on 2021. aastal valminud 14-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 80 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (41 tk). Energiaklass A (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 249 €/m², mis on umbes 23,0% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (3-toaline, 63,7 m²) on ligikaudu €189 953.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass A, maapealne parkimine ja 2021. aasta ehitusaeg.

€660–€810/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (H3-9 klaster (Pöörise tn)).

📊 Turuandmed · H3-9 klaster (Pöörise tn)
Kommunaalid: suvel ~50 €, talvel ~80 €
4,1–5,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 39 45 – 49.3 m² €3 448 €151 358–€169 996
3-toaline 41 52.7 – 64.2 m² €2 982 €169 666–€190 559
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 46.6 m² 3-toaline · 60.4 m²
− 63,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€189 953
ca €2 982 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €199 451
Eeldatav üüritulu €660–€810/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 131/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Pöörise peatus 282 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tallinna Õismäe Vene Lütseum 666 m; riigieksamite tase 70.5/100; lasteaed 957 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,4

71% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 54 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 1082 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=41): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -61,3%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2021. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2021) põhjal on eeldatav klass A. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,9

Õismäe tiigi puhkeala 1082 m; toidukauplused 1372 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 47 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Pöörise tn 12

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 4,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 41 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -61%.

Sagedasemad liigid: vandalism, pisivargus, avaliku korra rikkumine,vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 817 tunninäidust (07.12.2025–29.09.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 71% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

54 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang on 1 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 105 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +17.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Pöörise tn 12 AVM tase: €3 249/m² €3 810 2024 Q3 12 tehingut €3 443 2024 Q4 18 tehingut €3 715 2025 Q1 10 tehingut €3 821 2025 Q2 18 tehingut €4 192 2025 Q3 11 tehingut €3 827 2025 Q4 18 tehingut €4 376 2026 Q1 10 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 053 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 8 €4 600 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 249/m²
Hinnavahemik
€3 061–3 437
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 63,7 m²)
€199 451
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 131/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.408114, 24.653770 · katastritunnus 78405:502:0260.

🚏 Pöörise peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
282 m · 4 min
🚏 Pilvetee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
450 m · 6 min
🚏 Kullerkupu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
490 m · 7 min
🚏 Kadaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
548 m · 7 min
🎓 Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 70.5/100
666 m · 9 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 55.1/100
753 m · 10 min
🎓 Tallinna Kadaka Põhikool
Põhikool · Põhikool
754 m · 10 min
🧒 Rukkilill Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
957 m · 13 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1082 m · 14 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
1372 m · 18 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 282 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2021
Kortereid kokku80
Korruseid14
Energiaklass (hinnang)A ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 733 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase54 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120814938 · kanne muudetud 31.05.2024.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120814938) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:502:0260 · pindala 1 733 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78405:502:0260) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pöörise tn 12 korteriühistu (registrikood 80545788). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,48/m² kuustüüpiline korter €176 kuus · k.a kommunaalid · Kadaka asum mediaan €2,93/m² kuus
Ühistu maksed€1,23/m² kuusilma kommunaalideta · Kadaka asum mediaan €1,26/m² kuus
Remondifond€35 217€8,20/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€63 172€62 175
sh remondifondi maksed€0€3 534
Remondikulud€0€3 534
Remondifondi jääk€35 217€21 780
Raha€46 461€30 878
Reservkapital€8 971€8 971
Aasta tulem€1 728€2 973
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldusteenus€12 1620,24
Tehnohooldus€24 2970,47
Heakorratööd€17 0100,33
Omanikukohustus€1 3460,03
Tugiteenus€8 3570,16
Remonditasud€00,00

80 korterit · liikmeid 78 eraisikut + 6 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 294 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kadaka asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03622276) · Postiindeks: 13520

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Pöörise tn korterelamud

7 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 376/m² (n=7) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Pöörise tn 7 2023 €3 494 ~€165 801 C Vaata →
Pöörise tn 12 See hoone 2021 €3 249 ~€189 953 A ~ Aktiivne
Pöörise tn 14 2020 €3 494 ~€209 371 A ~ Vaata →
Pöörise tn 16 2020 €3 631 ~€216 110 D Vaata →
Pöörise tn 18 2019 €3 376 ~€198 374 B Vaata →
Pöörise tn 20 2017 €3 249 ~€154 178 C Vaata →
Pöörise tn 22 2016 €3 249 ~€162 746 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120814938 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR kanne 31.05.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:502:0260 ↗ Maa- ja Ruumiamet 15.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-9 klaster (Pöörise tn) · tootlus 4,1–5,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2021. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Eeldatav energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Pöörise tn 12, Tallinn?

Pöörise tn 12 on 2021. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 80 korterit. EHR kood on 120814938 ja katastritunnus 78405:502:0260. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass A.

Mis on Pöörise tn 12 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 249 €/m². Hinnangu vahemik on 3 061–3 437 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €189 953.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Pöörise tn 12?

3 249 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €129 960 ja 50 m² korteri väärtus umbes €162 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €151 358–€169 996; 3-toaline: €169 666–€190 559.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 131/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €199 451, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €660–€810 kuus ja brutotootluse hinnang 4,1–5,1%.

Kas Pöörise tn 12 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 282 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Pöörise tn 12 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 41 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 71% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 54 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Pöörise tn 12?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,48/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €176 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,23/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €35 217. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kadaka asum 45 ühistu mediaan oli €2,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 30.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu