Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Maakri tn 36
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Maakri tänav 36, Tallinn

Maakri tn 36 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2003. aastal ehitatud 19-korruseline korterelamu, 108 korterit (EHR 120220821). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 794 €/m² (hinnanguvahemik 3 434–4 154 €/m², ±10%).

Maakri tänav 36, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
19 korrust 108 korterit EHR 120220821 ↗ Kataster 78401:104:0790 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Maakri tn 36 on 2003. aastal ehitatud 19-korruseline korterelamu, 108 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 794/m², 3,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Maakri tn 36 on 2003. aastal valminud 19-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 108 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (63 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 794 €/m², mis on umbes 3,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 48,5 m²) on ligikaudu €191 042.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2003. aasta ehitusaeg.

€580–€710/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (7 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~188 €, talvel ~325 € · 86% möbleeritud
3,5–4,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 63 46 – 66 m² €3 939 €175 388–€212 210
3-toaline 35 59.5 – 75.2 m² €3 617 €218 989–€264 965
4-toaline 8 95.8 – 205 m² €3 830 €419 751–€507 875
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 49.2 m² 3-toaline · 66.9 m² 4-toaline · 121.1 m²
− 48,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€191 042
ca €3 939 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €200 594
Eeldatav üüritulu €580–€710/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 136/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Lennuki peatus 122 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

EBS Gümnaasium 159 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 423 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

56% tundidest hea, 10% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 64 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 235 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=1541): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +16,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2003. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 28.02.2014, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu9,1

Politseiaed 235 m; toidukauplused 82 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 140 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Maakri tn 36

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 9,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +17%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 299 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 56% kahes parimas klassis, 34% keskmises ja 10% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

64 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 11 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 319 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +1.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Maakri tn 36 AVM tase: €3 794/m² €3 384 2024 Q3 44 tehingut €3 452 2024 Q4 56 tehingut €3 547 2025 Q1 34 tehingut €3 401 2025 Q2 45 tehingut €3 425 2025 Q3 41 tehingut €3 423 2025 Q4 44 tehingut €3 592 2026 Q1 37 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 644 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 18 €3 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 794/m²
Hinnavahemik
€3 434–4 154
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 48,5 m²)
€200 594
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 136/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.432018, 24.759457 · katastritunnus 78401:104:0790.

🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
82 m · 1 min
🚏 Lennuki peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
122 m · 2 min
🚏 Hotell Olümpia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
147 m · 2 min
🎓 EBS Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
159 m · 2 min
🚏 Tornimäe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
202 m · 3 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
235 m · 3 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
255 m · 3 min
🚏 Paberi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
291 m · 4 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
329 m · 4 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
423 m · 6 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
484 m · 6 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
527 m · 7 min
🎓 Tallinna Südalinna Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 44.1/100
529 m · 7 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
592 m · 8 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
851 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 122 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2003
Kortereid kokku108
Korruseid19
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 389 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Müratase64 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120220821 · kanne muudetud 06.09.2025.

Monoliitne raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120220821) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:104:0790 · pindala 1 389 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (78401:104:0790) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Maakri tn 36 korteriühistu (registrikood 80192060). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€251 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€1 248 306aastas, ilma kommunaalideta
Remondifond€212 295€32/m² · piirkonna kõrgeim veerand
Laenud€1 368 610€204/m² · 5,23% fikseeritud · kuni 2044 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€1 248 306€585 819
sh remondifondi maksed€1 164 831€501 232
Remondikulud€1 164 831€501 232
Remondifondi jääk€212 295€209 424
Laenujääk€1 368 610€318 312
Raha€208 677€207 189
Reservkapital€15 339€15 339
Aasta tulem€1 106€5 851
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Heakord€25 4310,32
Tehnohooldus€15 5720,19
Valve€11 4620,14
Omanikukohustused€12 6500,16
Haldamine€18 3600,23
Remonditasud€1 164 83114,49

108 korterit · liikmeid 81 eraisikut + 31 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (6 700 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kesklinna linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01086924) · Postiindeks: 10145

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Maakri tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120220821 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 06.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:104:0790 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust selles hoones · tootlus 3,5–4,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2003. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Maakri tn 36, Tallinn?

Maakri tn 36 on 2003. aastal ehitatud 19-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 108 korterit. EHR kood on 120220821 ja katastritunnus 78401:104:0790. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Maakri tn 36 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 794 €/m². Hinnangu vahemik on 3 434–4 154 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €191 042.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Maakri tn 36?

3 794 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €189 700 ja 75 m² korteri väärtus umbes €284 550. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €175 388–€212 210; 3-toaline: €218 989–€264 965; 4-toaline: €419 751–€507 875.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 136/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €200 594, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €580–€710 kuus ja brutotootluse hinnang 3,5–4,5%.

Kas Maakri tn 36 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 122 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Maakri tn 36 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 56% oli kahes parimas ja 10% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 64 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Maakri tn 36?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €251 kuus, lisaks kommunaalteenused. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €212 295. Ühistu laenujääk oli €1 368 610. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu