Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Juhkentali tn 14
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Kesklinna · Tallinn

Juhkentali tänav 14, Tallinn

Juhkentali tn 14 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2026. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 26 korterit (EHR 121379325). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 4 599 €/m² (hinnanguvahemik 4 162–5 036 €/m², ±10%).

Juhkentali tänav 14, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 26 korterit EHR 121379325 ↗ Kataster 78401:116:1200 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Juhkentali tn 14 on 2026. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 26 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €4 599/m², 16,8% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Juhkentali tn 14 on 2026. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 26 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (14 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 599 €/m², mis on umbes 16,8% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 69,8 m²) on ligikaudu €301 327.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2026. aasta ehitusaeg.

€1 060–€1 300/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (3 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~73 €, talvel ~120 € · 100% möbleeritud
4,2–5,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 11 41 – 43.2 m² €4 899 €186 211–€225 305
3-toaline 14 61.3 – 106.9 m² €4 317 €279 733–€338 461
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 42 m² 3-toaline · 71.6 m²
− 69,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€301 327
ca €4 317 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €316 393
Eeldatav üüritulu €1 060–€1 300/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 533/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Ravi peatus 174 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,2

Eesti Rahvusvaheline Kool 130 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 183 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,3

55% tundidest hea, 23% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 507 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=1): väga madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2026. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 08.11.2022); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Politseiaed 507 m; toidukauplused 475 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 71 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Juhkentali tn 14

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +7 043%.

Sagedasemad liigid: konflikt/omavoli,muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 690 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 55% kahes parimas klassis, 22% keskmises ja 23% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 172 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Juhkentali asum · 2021 ... ehitusaasta · €3 840 (2026 Q1) +3.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Juhkentali tn 14 AVM tase: €4 599/m² €4 520 2024 Q3 21 tehingut €4 723 2024 Q4 27 tehingut €4 531 2025 Q1 25 tehingut €4 523 2025 Q2 28 tehingut €4 897 2025 Q3 24 tehingut €5 068 2025 Q4 19 tehingut €4 678 2026 Q1 17 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €5 000 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €4 930 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 599/m²
Hinnavahemik
€4 162–5 036
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 69,8 m²)
€316 393
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 533/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428075, 24.761325 · katastritunnus 78401:116:1200.

🎓 Eesti Rahvusvaheline Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
130 m · 2 min
🚏 Ravi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
174 m · 2 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
183 m · 2 min
🚏 Püssirohu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
232 m · 3 min
🚏 Hotell Olümpia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
331 m · 4 min
🚏 Lennuki peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
333 m · 4 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
415 m · 6 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
475 m · 6 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
507 m · 7 min
🎓 EBS Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
522 m · 7 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
527 m · 7 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
880 m · 12 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
931 m · 12 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
974 m · 13 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1001 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 174 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2026
Kortereid kokku26
Korruseid5
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 626 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121379325 · kanne muudetud 25.07.2026.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 121379325) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:116:1200 · pindala 1 626 m².

Sihtotstarve: 80% Elamumaa, 20% arimaa.

Katastrikaart (78401:116:1200) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Juhkentali tn 14 korteriühistu (registrikood 80543683). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,71/m² kuustüüpiline korter €78 kuus · k.a kommunaalid
Ühistu maksed€0,69/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,02/m² · Juhkentali asum mediaan €1,61/m² kuus
Remondifond€2 947€1,84/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€13 274€0
sh remondifondi maksed€435–
Remondikulud€894€0
Remondifondi jääk€2 947€0
Raha€4 836€0
Reservkapital€3 193€0
Aasta tulem€6€0
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€1 5150,08
Heakorratasud€5 1110,27
Haldustasud€5 7540,30
Remonditasud€4350,02
Kindlustus€4590,02

26 korterit · liikmeid 11 eraisikut + 20 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 605 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Juhkentali asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03989976) · Postiindeks: 10132

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Juhkentali tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 454/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Juhkentali tn 8 2001 €3 454 ~€177 251 C Vaata →
Juhkentali tn 14 See hoone 2026 €4 599 ~€301 327 A Aktiivne
Juhkentali tn 16/1 1900 €3 045 ~€98 652 G Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121379325 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 25.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:116:1200 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust selles hoones · tootlus 4,2–5,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2026. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Juhkentali tn 14, Tallinn?

Juhkentali tn 14 on 2026. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 26 korterit. EHR kood on 121379325 ja katastritunnus 78401:116:1200. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Juhkentali tn 14 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 599 €/m². Hinnangu vahemik on 4 162–5 036 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €301 327.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Juhkentali tn 14?

4 599 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €183 960 ja 50 m² korteri väärtus umbes €229 950. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €186 211–€225 305; 3-toaline: €279 733–€338 461.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 533/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €316 393, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 060–€1 300 kuus ja brutotootluse hinnang 4,2–5,2%.

Kas Juhkentali tn 14 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 174 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Juhkentali tn 14 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 55% oli kahes parimas ja 23% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Juhkentali tn 14?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,71/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €78 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,69/m² kuus, sh remondifond €0,02/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 947. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu