Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Erika tn 13
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Erika tänav 13, Tallinn

Erika tn 13 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 41 korterit (EHR 120229609). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 687 €/m² (hinnanguvahemik 2 432–2 942 €/m², ±10%).

Erika tänav 13, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 41 korterit EHR 120229609 ↗ Kataster 78408:807:0770 ↗ Munitsipaalomand · 5847701

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Erika tn 13 on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 41 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 687/m², 15,2% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Erika tn 13 on 1946. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 41 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (34 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 687 €/m², mis on umbes 15,2% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (1-toaline, 34,9 m²) on ligikaudu €108 016.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1946. aasta ehitusaeg.

€550–€670/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~40 €, talvel ~70 € · 100% möbleeritud
6,3–7,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 34 31.6 – 43 m² €3 095 €98 034–€118 616
2-toaline 6 39.5 – 47.3 m² €2 815 €111 074–€134 394
3-toaline 1 68.9 m² €2 583 €161 062–€194 876
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 35 m² 2-toaline · 43.6 m² 3-toaline · 68.9 m²
− 34,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€108 016
ca €3 095 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €113 417
Eeldatav üüritulu €550–€670/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 250/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Erika peatus 115 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Tallinna Avatud Kool 121 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1194 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,6

83% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Kalamaja kalmistupark 890 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=62): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +321,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1946. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 27.12.2021); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Kalamaja kalmistupark 890 m; toidukauplused 168 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 540 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Erika tn 13

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 62 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +321%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 611 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 83% kahes parimas klassis, 13% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 149 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Karjamaa asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 732 (2026 Q1) +1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Erika tn 13 AVM tase: €2 687/m² €2 625 2024 Q3 157 tehingut €2 668 2024 Q4 159 tehingut €2 650 2025 Q1 139 tehingut €2 851 2025 Q2 154 tehingut €2 669 2025 Q3 194 tehingut €2 684 2025 Q4 128 tehingut €2 691 2026 Q1 148 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 977 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 687/m²
Hinnavahemik
€2 432–2 942
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 34,9 m²)
€113 417
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 250/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.451376, 24.715300 · katastritunnus 78408:807:0770.

🚏 Erika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
115 m · 2 min
🎓 Tallinna Avatud Kool
Põhikool · Põhikool
121 m · 2 min
🚏 Väike-Erika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
156 m · 2 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
168 m · 2 min
🚏 Karjamaa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
287 m · 4 min
🚏 Angerja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
346 m · 5 min
🎓 Karjamaa Põhikool
Põhikool · Põhikool
436 m · 6 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
890 m · 12 min
🛒 Sõle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
917 m · 12 min
🎓 Ristiku Põhikool
Põhikool · Põhikool
1047 m · 14 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1194 m · 16 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 115 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1946
Kortereid kokku41
Korruseid2
EnergiamärgisE
OmandivormMunitsipaalomand · 5847701
Krundi suurus3 618 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120229609 · kanne muudetud 29.07.2026.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 120229609) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:807:0770 · pindala 3 618 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:807:0770) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01098225) · Postiindeks: 10416

KÜ registrikood täpsustamisel

Erika tn korterelamud

13 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 693/m² (n=13) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Erika tn 1 1939 €2 693 ~€117 386 G Vaata →
Erika tn 2 1915 €2 693 ~€184 130 E Vaata →
Erika tn 2b 1915 €2 796 ~€105 235 E ~ Vaata →
Erika tn 5a 1987 €2 658 ~€121 765 D Vaata →
Erika tn 6 1987 €2 494 ~€99 329 E ~ Vaata →
Erika tn 6a 2025 €4 435 ~€222 845 B Vaata →
Erika tn 6b 2025 €4 435 ~€413 490 B Vaata →
Erika tn 7 1946 €2 693 ~€1 069 541 C Vaata →
Erika tn 13 See hoone 1946 €2 687 ~€108 016 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120229609 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 29.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:807:0770 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,3–7,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1946. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Erika tn 13, Tallinn?

Erika tn 13 on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 41 korterit. EHR kood on 120229609 ja katastritunnus 78408:807:0770. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Erika tn 13 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 687 €/m². Hinnangu vahemik on 2 432–2 942 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €108 016.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Erika tn 13?

2 687 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €107 480 ja 50 m² korteri väärtus umbes €134 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €98 034–€118 616; 2-toaline: €111 074–€134 394; 3-toaline: €161 062–€194 876.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 250/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €113 417, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €550–€670 kuus ja brutotootluse hinnang 6,3–7,3%.

Kas Erika tn 13 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 115 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Erika tn 13 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 62 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 83% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu