Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Energia tn 8a
Registriandmed seisuga 9. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Energia tänav 8a, Tallinn

Energia tn 8a (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1988. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 55 korterit (EHR 101020764). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 09.10.2026 2 324 €/m² (hinnanguvahemik 2 106–2 542 €/m², ±9%).

Energia tänav 8a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 55 korterit EHR 101020764 ↗ Kataster 78407:703:0007 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Energia tn 8a on 1988. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 55 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 324/m², 25,3% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Energia tn 8a on 1988. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 55 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (27 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 324 €/m², mis on umbes 25,3% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 48,3 m²) on ligikaudu €117 321.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1988. aasta ehitusaeg.

€560–€690/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses
5,9–6,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 12 30 – 37 m² €2 907 €82 173–€99 224
2-toaline 27 43 – 48.8 m² €2 429 €102 551–€123 831
3-toaline 12 48.7 – 64.9 m² €2 324 €126 754–€153 056
4-toaline 4 76 – 78.1 m² €2 234 €155 646–€187 943
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 31.2 m² 2-toaline · 46.6 m² 3-toaline · 60.2 m² 4-toaline · 76.9 m²
− 48,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€117 321
ca €2 429 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €123 187
Eeldatav üüritulu €560–€690/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 550/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Järve haigla peatus 161 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,1

Tallinna Tehnikagümnaasium 864 m; riigieksamite tase 51.4/100; lasteaed 822 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

69% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 54 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Lepistiku park 997 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=18): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1988. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 22.04.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,5

Lepistiku park 997 m; toidukauplused 876 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 149 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Energia tn 8a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 4,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 18 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -80%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, kelmus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 836 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 69% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

54 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang on 1 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 307 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +1.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Energia tn 8a AVM tase: €2 324/m² €2 567 2024 Q3 37 tehingut €2 486 2024 Q4 42 tehingut €2 534 2025 Q1 38 tehingut €2 660 2025 Q2 41 tehingut €2 629 2025 Q3 46 tehingut €2 529 2025 Q4 37 tehingut €2 575 2026 Q1 46 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 812 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 324/m²
Hinnavahemik
€2 106–2 542
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 48,3 m²)
€123 187
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 550/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.396226, 24.713073 · katastritunnus 78407:703:0007.

🚏 Järve haigla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
161 m · 2 min
🚏 Energia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
182 m · 2 min
🚏 Tuisu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
463 m · 6 min
🚏 Kalmistu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
512 m · 7 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
822 m · 11 min
🎓 Tallinna Tehnikagümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 51.4/100
864 m · 12 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
876 m · 12 min
🎓 Audentese Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
964 m · 13 min
🎓 Audentese Spordigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
964 m · 13 min
🌳 Lepistiku park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
997 m · 13 min
🌳 Sütiste parkmets
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1053 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 161 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1988
Kortereid kokku55
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 269 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase54 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020764 · kanne muudetud 15.05.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101020764) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:703:0007 · pindala 3 269 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:703:0007) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Energia tn 6b, Energia tn 8a korteriühistu (registrikood 80154042). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,43/m² kuustüüpiline korter €109 kuus · k.a kommunaalid · Järve asum mediaan €3,11/m² kuus
Ühistu maksed€0,75/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,04/m² · Järve asum mediaan €1,03/m² kuus
Remondifond€57 422€17/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€29 988€33 160
sh remondifondi maksed€1 786€5 960
Remondikulud€1 786€5 960
Remondifondi jääk€57 422€47 158
Raha€83 583€65 707
Reservkapital€7 636€7 636
Aasta tulem€2 924€3 439
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€26 1080,65
Majakindlustus€9720,02
Internet€1440,00
E-arved€370,00
Inkasso€9410,02
Remonditasud€1 7860,04

69 korterit · liikmeid 69 eraisikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 332 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Järve asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00640470) · Postiindeks: 13415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Energia tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Energia tn 2 1963 €2 471 ~€114 693 E Vaata →
Energia tn 8a See hoone 1988 €2 324 ~€117 321 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020764 Maa- ja Ruumiamet 09.10.2026 (EHR kanne 15.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:703:0007 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,9–6,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1988. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Energia tn 8a, Tallinn?

Energia tn 8a on 1988. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 55 korterit. EHR kood on 101020764 ja katastritunnus 78407:703:0007. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Energia tn 8a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 324 €/m². Hinnangu vahemik on 2 106–2 542 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €117 321.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Energia tn 8a?

2 324 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €92 960 ja 50 m² korteri väärtus umbes €116 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €82 173–€99 224; 2-toaline: €102 551–€123 831; 3-toaline: €126 754–€153 056; 4-toaline: €155 646–€187 943.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 550/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €123 187, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €560–€690 kuus ja brutotootluse hinnang 5,9–6,9%.

Kas Energia tn 8a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 161 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Energia tn 8a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 18 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 69% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 54 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Energia tn 8a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,43/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €109 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,75/m² kuus, sh remondifond €0,04/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €57 422. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Järve asum 35 ühistu mediaan oli €3,11/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 09.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu