KÕNEALUNE TÄNAV Põhja-Tallinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Aru tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Aru tn, Põhja-Tallinna linnaosa. Sisaldab 4 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€2 677 €/m²
-15.6% vs Põhja-Tallinna · -8% vs Tallinn
Tänava mediaan: €2 626/m² (n=4)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 4 korterelamule.

Korterelamuid 4
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=4) €123 503
Hinnavahemik €2 608 – €2 847
Ehitusperiood 1957–1961

Korterelamud tänaval Aru tn

Kõik 4 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Aru tn 21 1961 E~ €2 847/m² €127 373 2-toal., 42.8 m² Hoone analüüs →
Aru tn 24 1957 G €2 643/m² €122 836 2-toal., 44.7 m² Hoone analüüs →
Aru tn 26 1961 E €2 608/m² €124 169 2-toal., 45.6 m² Hoone analüüs →
Aru tn 28 1961 E €2 608/m² €121 718 2-toal., 44.7 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Aru tn suhestub Põhja-Tallinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Aru tn
€2 677

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Põhja-Tallinna
€3 170

vs Piirkond (Põhja-Tallinna): -15.6% 04.2026, n=120

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): -8% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.4 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 7.8/10

Lähim peatus „Nisu peatus" 252 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 9.1/10

Pood „Sõle Selver" 64 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 2 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 6.1/10

Elamufond ehitatud aastatel 1957–1961; valdav on 1961–1980 (75%). Hinnanguliselt 0% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.7/10

Estiqi andmebaasis on 6 hinnangut selle tänava 4 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Aru tn

TURVALISUSE INDEKS
6.2 / 10
Trend (1a): -59.7%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
10 (hea)
PM10: 3.0 µg/m³ · NO2: 20.0 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
60 dB (lärmakas)
Öine tase: 50 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Aru tn ümbruses asub 11 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

11 kohta lähedal lähim 1 min jalgsi
Sõle Selver Lähim Supermarket 1 min 64 m
Nisu peatus Lähim Bussipeatus 3 min 252 m
Hilariuse Kool Lähim Põhikool · Põhikool 4 min 276 m
Rukki peatus Bussipeatus 4 min 279 m
Ehte peatus Bussipeatus 5 min 379 m
Puhangu peatus Bussipeatus 5 min 380 m
Tallinna Heleni Kool Põhikool · Põhikool 7 min 490 m
Ristiku Põhikool Põhikool · Põhikool 7 min 517 m
Pelguranna Lasteaed Lähim Lasteaed 8 min 598 m
Stroomi Keskus Maxima XX Supermarket 10 min 748 m
Stroomi rannapark Lähim Park 16 min 1187 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Aru tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€2 677/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €123 503. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Aru tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Aru tn** korterite keskmine hinnatase **2 677 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 2 608 €/m² kuni 2 847 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Aru tn? ▼

Tänaval **Aru tn** on Estiqi kataloogis **4** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1957–1961**, enamik neist 1961–1980 (75%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Aru tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Aru tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **123 503 €** (keskmise taseme 2 677 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 135 853 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 104 978 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Aru tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Aru tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **2 677 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Aru tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Aru tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **123 503 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Aru tn hinnad piirkonna Põhja-Tallinna keskmisega? ▼

Tänava Aru tn hinnatase on 2 677 €/m², mis on **15.6% madalam kui** piirkonna Põhja-Tallinna mediaan (3 170 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Aru tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Aru tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Nisu peatus**, ligikaudu **252 m** kaugusel (~3 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Aru tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Aru tn** juures ligikaudu **60 dB** (lärmakas). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **10**, hinnang hea. Lähim roheala on Stroomi rannapark, ligikaudu 1187 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.