Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Amburi tn 20
Registriandmed seisuga 2. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Amburi tänav 20, Tallinn

Amburi tn 20 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1969. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 55 korterit (EHR 101021351). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 02.10.2026 2 318 €/m² (hinnanguvahemik 2 098–2 538 €/m², ±10%).

Amburi tänav 20, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 55 korterit EHR 101021351 ↗ Kataster 78408:808:2190 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Amburi tn 20 on 1969. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 55 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 318/m², 26,9% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Amburi tn 20 on 1969. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 55 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (25 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 318 €/m², mis on umbes 26,9% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,3 m²) on ligikaudu €112 185.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1969. aasta ehitusaeg.

€790–€960/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (12 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 12 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~90 €, talvel ~110 € · 100% möbleeritud
8,9–9,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 26.7 – 28.2 m² €2 951 €73 977–€89 508
2-toaline 25 36.8 – 47.3 m² €2 423 €98 019–€118 597
3-toaline 15 55.5 – 60.5 m² €2 318 €121 042–€146 455
4-toaline 5 69.2 – 71 m² €2 229 €141 207–€170 853
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 27.7 m² 2-toaline · 44.7 m² 3-toaline · 57.7 m² 4-toaline · 70 m²
− 46,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€112 185
ca €2 423 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €117 794
Eeldatav üüritulu €790–€960/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 544/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Neeme peatus 176 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Tallinna Kunstigümnaasium 177 m; riigieksamite tase 54.8/100; lasteaed 1114 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

57% tundidest hea, 13% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kopli kalmistupark 499 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=452): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -23,3%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1969. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 29.04.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,0

Kopli kalmistupark 499 m; toidukauplused 1693 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 540 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Amburi tn 20

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 452 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -23%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 55 648 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, 18 ruutu ~600 m raadiuses): 57% kahes parimas klassis, 30% keskmises ja 13% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 149 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kopli asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 388 (2026 Q1) +1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Amburi tn 20 AVM tase: €2 318/m² €2 625 2024 Q3 157 tehingut €2 668 2024 Q4 159 tehingut €2 650 2025 Q1 139 tehingut €2 851 2025 Q2 154 tehingut €2 669 2025 Q3 194 tehingut €2 684 2025 Q4 128 tehingut €2 691 2026 Q1 148 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 977 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 318/m²
Hinnavahemik
€2 098–2 538
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,3 m²)
€117 794
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 544/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.458488, 24.680956 · katastritunnus 78408:808:2190.

🚏 Neeme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
176 m · 2 min
🎓 Tallinna Kunstigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100
177 m · 2 min
🚏 Marati peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
270 m · 4 min
🚏 Kopli liinid peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
355 m · 5 min
🚏 Sirbi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
381 m · 5 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
499 m · 7 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100
1083 m · 14 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1114 m · 15 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Supermarket
1693 m · 23 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 176 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1969
Kortereid kokku55
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 785 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101021351 · kanne muudetud 01.02.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101021351) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:808:2190 · pindala 1 785 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:808:2190) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Amburi tn 20 korteriühistu (registrikood 80126809). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,43/m² kuustüüpiline korter €155 kuus · k.a kommunaalid · Kopli asum mediaan €3,13/m² kuus
Ühistu maksed€1,26/m² kuusilma kommunaalideta · Kopli asum mediaan €1,41/m² kuus
Remondifond€47 148€18/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€39 570€38 909
Remondikulud€20 429€19 778
Remondifondi jääk€47 148€38 346
Raha€59 649€46 947
Reservkapital€10 254€10 254
Aasta tulem€2 078€200

55 korterit · liikmeid 53 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 610 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kopli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00640897) · Postiindeks: 11711

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Amburi tn korterelamud

9 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 456/m² (n=9) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Amburi tn 9 1961 €2 456 ~€103 750 F Vaata →
Amburi tn 10 1958 €2 454 ~€104 462 F Vaata →
Amburi tn 11 1961 €2 456 ~€103 200 F Vaata →
Amburi tn 13 1961 €2 457 ~€106 120 G Vaata →
Amburi tn 15 1961 €2 456 ~€104 026 G Vaata →
Amburi tn 16 1961 €2 456 ~€102 887 F Vaata →
Amburi tn 17 1961 €2 443 ~€102 823 F Vaata →
Amburi tn 18 1961 €2 455 ~€104 538 E ~ Vaata →
Amburi tn 20 See hoone 1969 €2 318 ~€112 185 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101021351 Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 (EHR kanne 01.02.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:808:2190 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 12 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 8,9–9,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=12 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1969. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Amburi tn 20, Tallinn?

Amburi tn 20 on 1969. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 55 korterit. EHR kood on 101021351 ja katastritunnus 78408:808:2190. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Amburi tn 20 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 318 €/m². Hinnangu vahemik on 2 098–2 538 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €112 185.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Amburi tn 20?

2 318 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €92 720 ja 50 m² korteri väärtus umbes €115 900. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €73 977–€89 508; 2-toaline: €98 019–€118 597; 3-toaline: €121 042–€146 455; 4-toaline: €141 207–€170 853.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 544/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €117 794, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €790–€960 kuus ja brutotootluse hinnang 8,9–9,9%.

Kas Amburi tn 20 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 176 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Amburi tn 20 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 452 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 57% oli kahes parimas ja 13% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Amburi tn 20?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,43/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €155 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,26/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €47 148. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kopli asum 64 ühistu mediaan oli €3,13/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 02.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu