Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Amburi tn 16
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Amburi tänav 16, Tallinn

Amburi tn 16 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1961. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 16 korterit (EHR 101026016). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 456 €/m² (hinnanguvahemik 2 223–2 689 €/m², ±10%).

Amburi tänav 16, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 16 korterit EHR 101026016 ↗ Kataster 78408:808:0012 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Amburi tn 16 on 1961. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 16 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €2 456/m², 22,5% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Amburi tn 16 on 1961. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 16 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (12 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 456 €/m², mis on umbes 22,5% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 37,4 m²) on ligikaudu €102 887.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1961. aasta ehitusaeg.

€640–€780/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (12 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 12 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~95 €, talvel ~130 € · 100% möbleeritud
7,8–8,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 27.4 m² €2 944 €73 002–€88 329
2-toaline 12 36.6 – 39.6 m² €2 751 €94 358–€114 168
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 27.4 m² 2-toaline · 37.9 m²
− 37,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€102 887
ca €2 751 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €108 031
Eeldatav üüritulu €640–€780/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 889/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Neeme peatus 172 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Tallinna Kunstigümnaasium 149 m; riigieksamite tase 54.8/100; lasteaed 1052 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

72% tundidest hea, 10% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kopli kalmistupark 452 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=43): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -67,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1961. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 20.05.2011, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,1

Kopli kalmistupark 452 m; toidukauplused 1634 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 540 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Amburi tn 16

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -67%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 249 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 72% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 10% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 149 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kopli asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 388 (2026 Q1) +1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Amburi tn 16 AVM tase: €2 456/m² €2 625 2024 Q3 157 tehingut €2 668 2024 Q4 159 tehingut €2 650 2025 Q1 139 tehingut €2 851 2025 Q2 154 tehingut €2 669 2025 Q3 194 tehingut €2 684 2025 Q4 128 tehingut €2 691 2026 Q1 148 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 977 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 456/m²
Hinnavahemik
€2 223–2 689
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 37,4 m²)
€108 031
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 889/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.457987, 24.682374 · katastritunnus 78408:808:0012.

🎓 Tallinna Kunstigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100
149 m · 2 min
🚏 Neeme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
172 m · 2 min
🚏 Marati peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
301 m · 4 min
🚏 Sirbi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
326 m · 4 min
🚏 Kopli liinid peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
417 m · 6 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
452 m · 6 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100
1022 m · 14 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1052 m · 14 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Supermarket
1634 m · 22 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 172 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1961
Kortereid kokku16
Korruseid2
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 225 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101026016 · kanne muudetud 03.04.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101026016) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:808:0012 · pindala 2 225 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:808:0012) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Amburi tn 16 korteriühistu (registrikood 80161697). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€5,60/m² kuustüüpiline korter €207 kuus · k.a kommunaalid · Kopli asum mediaan €3,13/m² kuus
Ühistu maksed€3,75/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €2,85/m² · Kopli asum mediaan €1,41/m² kuus
Remondifond€2 408€4,27/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€148 161€263/m² · 4,52% fikseeritud · kuni 2038
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€25 396€31 036
sh remondifondi maksed€19 330€26 996
Remondikulud€12 036€16 993
Remondifondi jääk€2 408€1 420
Laenujääk€148 161€156 637
Raha€3 871€3 621
Reservkapital€2 500€2 500
Aasta tulem€130−€144
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€8600,13
Raamatupidamisteenused€7800,12
Majahoidja€4 4260,65
Remonditasud€19 3302,85

16 korterit · liikmeid 15 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (564 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kopli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00644536) · Postiindeks: 11711

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Amburi tn korterelamud

9 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 456/m² (n=9) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Amburi tn 9 1961 €2 456 ~€103 750 F Vaata →
Amburi tn 10 1958 €2 454 ~€104 462 F Vaata →
Amburi tn 11 1961 €2 456 ~€103 200 F Vaata →
Amburi tn 13 1961 €2 457 ~€106 120 G Vaata →
Amburi tn 15 1961 €2 456 ~€104 026 G Vaata →
Amburi tn 16 See hoone 1961 €2 456 ~€102 887 F Aktiivne
Amburi tn 17 1961 €2 443 ~€102 823 F Vaata →
Amburi tn 18 1961 €2 455 ~€104 538 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101026016 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 03.04.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:808:0012 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 12 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 7,8–8,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=12 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1961. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Amburi tn 16, Tallinn?

Amburi tn 16 on 1961. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 16 korterit. EHR kood on 101026016 ja katastritunnus 78408:808:0012. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Amburi tn 16 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 456 €/m². Hinnangu vahemik on 2 223–2 689 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €102 887.

Kui palju maksab 30 m² või 40 m² korter aadressil Amburi tn 16?

2 456 €/m² benchmarki põhjal on 30 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €73 680 ja 40 m² korteri väärtus umbes €98 240. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €73 002–€88 329; 2-toaline: €94 358–€114 168.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 889/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €108 031, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €640–€780 kuus ja brutotootluse hinnang 7,8–8,8%.

Kas Amburi tn 16 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 172 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Amburi tn 16 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 72% oli kahes parimas ja 10% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Amburi tn 16?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €5,60/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €207 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €3,75/m² kuus, sh remondifond €2,85/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 408. Ühistu laenujääk oli €148 161. Võrdluseks: Kopli asum 64 ühistu mediaan oli €3,13/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu