Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Turu tn 29
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Turu tänav 29, Tartu

Turu tn 29 (Tartu, Tartu linn) on 2004. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 20 korterit (EHR 104047672). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 156 €/m² (hinnanguvahemik 2 736–3 576 €/m², ±13%).

Turu tänav 29, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 20 korterit EHR 104047672 ↗ Kataster 79508:078:0002 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Turu tn 29 on 2004. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 20 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 156/m², 37,1% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Turu tn 29 on 2004. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 20 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (8 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 156 €/m², mis on umbes 37,1% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 50,6 m²) on ligikaudu €159 694.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2004. aasta ehitusaeg.

€550–€680/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~50 €, talvel ~100 € · 100% möbleeritud
4,1–5,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 25.2 m² €3 314 €72 406–€94 620
2-toaline 8 43 – 58.1 m² €3 156 €138 454–€180 933
3-toaline 8 56.5 – 57.8 m² €3 030 €150 265–€196 367
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 25.2 m² 2-toaline · 50.6 m² 3-toaline · 57.2 m²
− 50,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€159 694
ca €3 156 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €167 679
Eeldatav üüritulu €550–€680/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 314/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 112487 m / 1500 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,6

Tartu Karlova Kool 678 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1530 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

45% tundidest hea, 25% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 1914 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=5): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2004. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 21.08.2019); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,4

Toomemägi 1914 m; toidukauplused 1212 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 96 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Turu tn 29

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 5 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -65%.

Sagedasemad liigid: vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 51 483 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, 16 ruutu ~600 m raadiuses): 45% kahes parimas klassis, 30% keskmises ja 25% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 199 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Turu tn 29 AVM tase: €3 156/m² €2 459 2024 Q3 26 tehingut €2 392 2024 Q4 26 tehingut €2 517 2025 Q1 30 tehingut €2 504 2025 Q2 21 tehingut €2 600 2025 Q3 34 tehingut €2 473 2025 Q4 24 tehingut €2 475 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 284 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €2 500 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 156/m²
Hinnavahemik
€2 736–3 576
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 50,6 m²)
€167 679
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 314/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.366731, 26.739949 · katastritunnus 79508:078:0002.

🎓 Tartu Karlova Kool
Põhikool · Põhikool
678 m · 9 min
🎓 Tartu Forseliuse Kool
Põhikool · Põhikool
958 m · 13 min
🎓 Tartu Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
1057 m · 14 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
1212 m · 16 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
1530 m · 20 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
1914 m · 26 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
112487 m · 1500 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2004
Kortereid kokku20
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 303 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104047672 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104047672) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79508:078:0002 · pindala 4 303 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79508:078:0002) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Turu tn 29 // 29a // 29b korteriühistu (registrikood 80190960). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,87/m² kuustüüpiline korter €153 kuus · k.a kommunaalid · Karlova linnaosa, Ees-Karlova asum mediaan €2,58/m² kuus
Ühistu maksed€0,90/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,32/m² · Karlova linnaosa, Ees-Karlova asum mediaan €1,17/m² kuus
Remondifond€13 575€4,65/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€31 371€54 127
sh remondifondi maksed€11 314€35 522
Remondikulud€11 314€35 522
Remondifondi jääk€13 575€7 148
Raha€20 224€14 013
Reservkapital€8 796€8 796
Aasta tulem€121€57
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldus-ja hooldusteenus€15 8810,45
Juhatuse liikme tasud€4 1760,12
Remonditasud€11 3140,32

56 korterit · liikmeid 71 eraisikut + 2 juriidilist isikut · ühistu haldab 3 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 918 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Karlova linnaosa, Ees-Karlova asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00779438) · Postiindeks: 50106

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Turu tn korterelamud

15 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 344/m² (n=15) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Turu tn 3 1963 €2 289 ~€90 644 A Vaata →
Turu tn 5 1964 €2 130 ~€104 796 E Vaata →
Turu tn 7 1963 €2 369 ~€116 555 C Vaata →
Turu tn 9 1963 €2 429 ~€119 507 A Vaata →
Turu tn 11 1947 €2 296 ~€112 963 F Vaata →
Turu tn 13 1964 €2 510 ~€123 492 C Vaata →
Turu tn 15 1964 €2 058 ~€101 254 C Vaata →
Turu tn 17 1964 €2 194 ~€107 945 A Vaata →
Turu tn 29 See hoone 2004 €3 156 ~€159 694 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104047672 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79508:078:0002 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,1–5,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2004. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Turu tn 29, Tartu?

Turu tn 29 on 2004. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 20 korterit. EHR kood on 104047672 ja katastritunnus 79508:078:0002. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Turu tn 29 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 156 €/m². Hinnangu vahemik on 2 736–3 576 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €159 694.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Turu tn 29?

3 156 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €126 240 ja 50 m² korteri väärtus umbes €157 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €72 406–€94 620; 2-toaline: €138 454–€180 933; 3-toaline: €150 265–€196 367.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 314/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €167 679, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €550–€680 kuus ja brutotootluse hinnang 4,1–5,1%.

Kas Turu tn 29 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 112487 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Turu tn 29 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 5 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 45% oli kahes parimas ja 25% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Turu tn 29?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,87/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €153 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,90/m² kuus, sh remondifond €0,32/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €13 575. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Karlova linnaosa, Ees-Karlova asum 107 ühistu mediaan oli €2,58/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu