Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Tähe tn 28
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Tähe tänav 28, Tartu

Tähe tn 28 (Tartu, Tartu linn) on 2007. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 23 korterit (EHR 120304100). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 484 €/m² (hinnanguvahemik 2 154–2 814 €/m², ±13%).

Tähe tänav 28, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 23 korterit EHR 120304100 ↗ Kataster 79508:024:0022 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tähe tn 28 on 2007. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 23 korterit, eeldatav energiaklass C. Estiq AVM baastase on €2 484/m², 7,9% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Tähe tn 28 on 2007. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 23 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (12 tk). Energiaklass C (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 484 €/m², mis on umbes 7,9% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 49,5 m²) on ligikaudu €122 958.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass C, maapealne parkimine ja 2007. aasta ehitusaeg.

€530–€650/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~130 €, talvel ~180 € · 100% möbleeritud
5,2–6,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 12 37.3 – 81.6 m² €2 484 €107 035–€139 874
3-toaline 9 62.2 – 90.1 m² €2 385 €153 017–€199 963
4-toaline 2 89.5 – 103.6 m² €2 310 €193 468–€252 824
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 49.7 m² 3-toaline · 74 m² 4-toaline · 96.6 m²
− 49,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€122 958
ca €2 484 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €129 106
Eeldatav üüritulu €530–€650/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 608/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111790 m / 1491 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Tartu Karlova Kool 393 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 798 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,2

55% tundidest hea, 23% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 1222 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=17): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,6

2007. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2007) põhjal on eeldatav klass C. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,5

Toomemägi 1222 m; toidukauplused 706 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 96 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tähe tn 28

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +76%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, roovimine.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 013 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 55% kahes parimas klassis, 22% keskmises ja 23% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 199 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tähe tn 28 AVM tase: €2 484/m² €2 459 2024 Q3 26 tehingut €2 392 2024 Q4 26 tehingut €2 517 2025 Q1 30 tehingut €2 504 2025 Q2 21 tehingut €2 600 2025 Q3 34 tehingut €2 473 2025 Q4 24 tehingut €2 475 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 284 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €2 500 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 484/m²
Hinnavahemik
€2 154–2 814
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 49,5 m²)
€129 106
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 608/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.369655, 26.728444 · katastritunnus 79508:024:0022.

🎓 Tartu Karlova Kool
Põhikool · Põhikool
393 m · 5 min
🎓 Tartu Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
413 m · 6 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Igapäevakaubad
706 m · 9 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
798 m · 11 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
817 m · 11 min
🎓 Tartu Herbert Masingu Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 37/100
842 m · 11 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
1222 m · 16 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111790 m · 1491 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2007
Kortereid kokku23
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)C ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 146 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120304100 · kanne muudetud 06.09.2025.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120304100) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79508:024:0022 · pindala 1 146 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (79508:024:0022) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Tähe tn 28 korteriühistu (registrikood 80257931). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,47/m² kuustüüpiline korter €169 kuus · k.a kommunaalid · Karlova linnaosa, Ees-Karlova asum mediaan €2,58/m² kuus
Ühistu maksed€2,07/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,21/m² · Karlova linnaosa, Ees-Karlova asum mediaan €1,17/m² kuus
Remondifond€3 187€2,19/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€36 204€24 855
sh remondifondi maksed€21 211€10 752
Remondikulud€21 211€10 752
Remondifondi jääk€3 187€11 481
Raha€8 748€16 105
Reservkapital€2 716€2 716
Aasta tulem€3 489−€66
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasu€5 9650,34
Tehnohooldus€1 7700,10
Heakord€6 6620,38
Kindlustus€5460,03
Finantsteenus€500,00
Remonditasud€21 2111,21

23 korterit · liikmeid 21 eraisikut + 6 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 456 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Karlova linnaosa, Ees-Karlova asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01034147) · Postiindeks: 50103

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tähe tn korterelamud

66 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 179/m² (n=66) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tähe tn 1 1968 €2 880 ~€85 579 B Vaata →
Tähe tn 2 1964 €2 635 ~€105 137 A Vaata →
Tähe tn 2a 2006 €2 712 ~€133 430 C ~ Vaata →
Tähe tn 7 1907 €2 412 ~€201 492 E ~ Vaata →
Tähe tn 10 2019 €2 453 ~€120 688 B Vaata →
Tähe tn 12 2019 €3 567 ~€175 496 B Vaata →
Tähe tn 15 1962 €2 138 ~€105 190 E Vaata →
Tähe tn 17 1977 €2 973 ~€146 272 E ~ Vaata →
Tähe tn 28 See hoone 2007 €2 484 ~€122 958 C ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120304100 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 06.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79508:024:0022 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 5,2–6,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2007. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tähe tn 28, Tartu?

Tähe tn 28 on 2007. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 23 korterit. EHR kood on 120304100 ja katastritunnus 79508:024:0022. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass C.

Mis on Tähe tn 28 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 484 €/m². Hinnangu vahemik on 2 154–2 814 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €122 958.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Tähe tn 28?

2 484 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €124 200 ja 75 m² korteri väärtus umbes €186 300. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €107 035–€139 874; 3-toaline: €153 017–€199 963; 4-toaline: €193 468–€252 824.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 608/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €129 106, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €530–€650 kuus ja brutotootluse hinnang 5,2–6,2%.

Kas Tähe tn 28 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111790 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tähe tn 28 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 55% oli kahes parimas ja 23% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tähe tn 28?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,47/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €169 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,07/m² kuus, sh remondifond €1,21/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €3 187. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Karlova linnaosa, Ees-Karlova asum 107 ühistu mediaan oli €2,58/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu