Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Ravila tn 70
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Ravila tänav 70, Tartu

Ravila tn 70 (Tartu, Tartu linn) on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 30 korterit (EHR 104024635). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 1 884 €/m² (hinnanguvahemik 1 633–2 135 €/m², ±13%).

Ravila tänav 70, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 30 korterit EHR 104024635 ↗ Kataster 79502:036:0007 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Ravila tn 70 on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 30 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €1 884/m², 18,2% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Ravila tn 70 on 1995. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 30 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (15 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 884 €/m², mis on umbes 18,2% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 49,5 m²) on ligikaudu €93 258.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1995. aasta ehitusaeg.

€490–€600/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses
6,5–7,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 33.8 m² €1 978 €57 964–€75 748
2-toaline 15 46.4 – 49.9 m² €1 884 €79 385–€103 740
3-toaline 6 66 – 76.7 m² €1 809 €106 338–€138 963
4-toaline 4 76.7 m² €1 752 €116 506–€152 251
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.8 m² 2-toaline · 48.6 m² 3-toaline · 67.8 m² 4-toaline · 76.7 m²
− 49,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€93 258
ca €1 884 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €97 921
Eeldatav üüritulu €490–€600/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 978/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 109256 m / 1457 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tartu Veeriku Kool 442 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1923 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

77% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Tähtvere park 1566 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=17): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1995. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 19.12.2011, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,8

Tähtvere park 1566 m; toidukauplused 2727 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 132 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Ravila tn 70

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 3,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -61%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 832 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 77% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 306 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -0.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Ravila tn 70 AVM tase: €1 884/m² €1 718 2024 Q3 52 tehingut €1 671 2024 Q4 40 tehingut €1 862 2025 Q1 40 tehingut €1 685 2025 Q2 42 tehingut €1 721 2025 Q3 52 tehingut €1 815 2025 Q4 41 tehingut €1 846 2026 Q1 31 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 151 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 8 €1 880 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 884/m²
Hinnavahemik
€1 633–2 135
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 49,5 m²)
€97 921
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 978/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 6 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.377745, 26.681242 · katastritunnus 79502:036:0007.

🎓 Tartu Veeriku Kool
Põhikool · Põhikool
442 m · 6 min
🎓 Tartu Tähtvere Riigikool
Gümnaasium · Gümnaasium
1151 m · 15 min
🌳 Tähtvere park
Park · Roheala
1566 m · 21 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
1923 m · 26 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Supermarket
2727 m · 36 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
109256 m · 1457 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 6 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1995
Kortereid kokku30
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 347 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104024635 · kanne muudetud 03.12.2024.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104024635) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79502:036:0007 · pindala 1 347 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79502:036:0007) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Ravila tn 70 korteriühistu (registrikood 80020011). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€155 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€3,90/m² kuusilma kommunaalideta · Veeriku linnaosa, Veeriku asum mediaan €1,06/m² kuus
Remondifond€12 802€7,94/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€18 275€11/m² · 6,03% fikseeritud · kuni 2030 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€75 406€90 062
Remondikulud€64 135€82 416
Remondifondi jääk€12 802€56 771
Laenujääk€18 275€0
Raha€11 224€43 167
Reservkapital€3 000€3 000
Aasta tulem€0−€1 843

30 korterit · liikmeid 30 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 612 m²) ÷ 12. Võrdlus: Veeriku linnaosa, Veeriku asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00758115) · Postiindeks: 50408

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Ravila tn korterelamud

22 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 187/m² (n=22) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Ravila tn 30 1969 €2 682 ~€122 836 B Vaata →
Ravila tn 30a 1976 €2 086 ~€102 631 E Vaata →
Ravila tn 32 1962 €2 625 ~€129 150 H Vaata →
Ravila tn 40 1985 €2 301 ~€113 209 F Vaata →
Ravila tn 42 1985 €2 107 ~€103 664 G Vaata →
Ravila tn 44 1984 €2 095 ~€103 074 B Vaata →
Ravila tn 46 1984 €2 429 ~€119 507 B Vaata →
Ravila tn 47 1987 €2 066 ~€101 647 C Vaata →
Ravila tn 70 See hoone 1995 €1 884 ~€93 258 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104024635 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 03.12.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79502:036:0007 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,5–7,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1995. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Ravila tn 70, Tartu?

Ravila tn 70 on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 30 korterit. EHR kood on 104024635 ja katastritunnus 79502:036:0007. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Ravila tn 70 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 884 €/m². Hinnangu vahemik on 1 633–2 135 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €93 258.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Ravila tn 70?

1 884 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €75 360 ja 50 m² korteri väärtus umbes €94 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €57 964–€75 748; 2-toaline: €79 385–€103 740; 3-toaline: €106 338–€138 963; 4-toaline: €116 506–€152 251.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 978/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €97 921, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €490–€600 kuus ja brutotootluse hinnang 6,5–7,5%.

Kas Ravila tn 70 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 109256 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Ravila tn 70 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 77% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Ravila tn 70?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €155 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €3,90/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €12 802. Ühistu laenujääk oli €18 275. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu