Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Ravila tn 60
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Ravila tänav 60, Tartu

Ravila tn 60 (Tartu, Tartu linn) on 1985. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 40 korterit (EHR 104017956). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 399 €/m² (hinnanguvahemik 2 080–2 718 €/m², ±13%).

Ravila tänav 60, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 40 korterit EHR 104017956 ↗ Kataster 79502:036:0006 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Ravila tn 60 on 1985. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 40 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 399/m², 4,2% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Ravila tn 60 on 1985. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 40 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (30 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 399 €/m², mis on umbes 4,2% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (1-toaline, 30,4 m²) on ligikaudu €76 578.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1985. aasta ehitusaeg.

€290–€340/kuu

Mudelipõhine tüüpilise 1-toalise korteri üürihinnang (ei ole turumõõtmine).

📐 Mudeli hinnang
4,6–5,4%

Hinnanguline brutotootlus üüriinvesteeringul.

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 30 27.7 – 33.5 m² €2 519 €66 830–€87 333
2-toaline 10 49.2 m² €2 399 €102 333–€133 729
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.6 m² 2-toaline · 49.2 m²
− 30,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€76 578
ca €2 519 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €80 407
Eeldatav üüritulu €290–€340/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 645/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 109273 m / 1457 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tartu Veeriku Kool 427 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1938 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,8

77% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Tähtvere park 1586 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=17): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1985. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 29.02.2012, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,8

Tähtvere park 1586 m; toidukauplused 2732 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 504 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Ravila tn 60

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 3,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -61%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 832 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 77% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 143 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Ravila tn 60 AVM tase: €2 399/m² €2 003 2024 Q3 173 tehingut €1 862 2024 Q4 166 tehingut €1 926 2025 Q1 139 tehingut €1 916 2025 Q2 161 tehingut €1 951 2025 Q3 195 tehingut €1 903 2025 Q4 132 tehingut €1 897 2026 Q1 116 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 124 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 61 €1 910 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 399/m²
Hinnavahemik
€2 080–2 718
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 30,4 m²)
€80 407
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 645/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 6 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.376849, 26.681122 · katastritunnus 79502:036:0006.

🎓 Tartu Veeriku Kool
Põhikool · Põhikool
427 m · 6 min
🎓 Tartu Tähtvere Riigikool
Gümnaasium · Gümnaasium
1171 m · 16 min
🌳 Tähtvere park
Park · Roheala
1586 m · 21 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
1938 m · 26 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Supermarket
2732 m · 36 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
109273 m · 1457 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 6 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1985
Kortereid kokku40
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 632 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104017956 · kanne muudetud 15.10.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104017956) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79502:036:0006 · pindala 2 632 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79502:036:0006) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Ravila tn 60 korteriühistu (registrikood 80149928). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€101 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€3,27/m² kuusilma kommunaalideta · Veeriku linnaosa, Veeriku asum mediaan €1,06/m² kuus
Laenud€16 996€12/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€55 297€51 723
Remondikulud€50 819€36 542
Laenujääk€16 996€41 996
Raha€2 308€9 313
Reservkapital€1 441€1 441
Aasta tulem−€6 723€3 073

40 korterit · liikmeid 40 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 409 m²) ÷ 12. Võrdlus: Veeriku linnaosa, Veeriku asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00751824) · Postiindeks: 50408

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Ravila tn korterelamud

22 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 187/m² (n=22) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Ravila tn 30 1969 €2 682 ~€122 836 B Vaata →
Ravila tn 30a 1976 €2 086 ~€102 631 E Vaata →
Ravila tn 32 1962 €2 625 ~€129 150 H Vaata →
Ravila tn 40 1985 €2 301 ~€113 209 F Vaata →
Ravila tn 42 1985 €2 107 ~€103 664 G Vaata →
Ravila tn 44 1984 €2 095 ~€103 074 B Vaata →
Ravila tn 46 1984 €2 429 ~€119 507 B Vaata →
Ravila tn 47 1987 €2 066 ~€101 647 C Vaata →
Ravila tn 60 See hoone 1985 €2 399 ~€76 578 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104017956 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 15.10.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79502:036:0006 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Mudelieeldus: 4,6–5,4% brutotootlust Estiq AVM väärtuselt; kuuüür on sellest tuletatud, mitte mõõdetud Estiq AVM 2026 mudeli parameetrid Statistiline
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1985. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Ravila tn 60, Tartu?

Ravila tn 60 on 1985. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 40 korterit. EHR kood on 104017956 ja katastritunnus 79502:036:0006. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Ravila tn 60 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 399 €/m². Hinnangu vahemik on 2 080–2 718 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €76 578.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Ravila tn 60?

2 399 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €95 960 ja 50 m² korteri väärtus umbes €119 950. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €66 830–€87 333; 2-toaline: €102 333–€133 729.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 645/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €80 407, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €290–€340 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,4%.

Kas Ravila tn 60 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 109273 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Ravila tn 60 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 77% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Ravila tn 60?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €101 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €3,27/m² kuus. Ühistu laenujääk oli €16 996. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu