Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Mõisavahe tn 58
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Mõisavahe tänav 58, Tartu

Mõisavahe tn 58 (Tartu, Tartu linn) on 2003. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 24 korterit (EHR 104036357). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 336 €/m² (hinnanguvahemik 2 025–2 647 €/m², ±13%).

Mõisavahe tänav 58, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 24 korterit EHR 104036357 ↗ Kataster 79516:029:0015 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Mõisavahe tn 58 on 2003. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 24 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 336/m², 1,5% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Mõisavahe tn 58 on 2003. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 24 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (11 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 336 €/m², mis on umbes 1,5% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 53,7 m²) on ligikaudu €125 443.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2003. aasta ehitusaeg.

€460–€560/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (H3-8 klaster (Mõisavahe tn)).

📊 Turuandmed · H3-8 klaster (Mõisavahe tn)
4,4–5,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 7 35.2 – 41.3 m² €2 453 €80 391–€105 056
2-toaline 11 52.6 – 56.4 m² €2 336 €109 974–€143 715
3-toaline 6 66 – 78.7 m² €2 243 €134 766–€176 113
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 37.8 m² 2-toaline · 54.3 m² 3-toaline · 69.3 m²
− 53,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€125 443
ca €2 336 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €131 715
Eeldatav üüritulu €460–€560/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 453/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 113652 m / 1515 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,8

Tartu Annelinna Gümnaasium 760 m; riigieksamite tase 49.3/100; lasteaed 3316 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

65% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 3441 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2003. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 04.05.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Toomemägi 3441 m; toidukauplused 2633 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 96 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Mõisavahe tn 58

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 1 372 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 65% kahes parimas klassis, 19% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 100–150 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 199 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Mõisavahe tn 58 AVM tase: €2 336/m² €2 459 2024 Q3 26 tehingut €2 392 2024 Q4 26 tehingut €2 517 2025 Q1 30 tehingut €2 504 2025 Q2 21 tehingut €2 600 2025 Q3 34 tehingut €2 473 2025 Q4 24 tehingut €2 475 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 284 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €2 500 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 336/m²
Hinnavahemik
€2 025–2 647
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 53,7 m²)
€131 715
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 453/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.368253, 26.772237 · katastritunnus 79516:029:0015.

🎓 Tartu Annelinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.3/100
760 m · 10 min
🎓 Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.6/100
897 m · 12 min
🎓 Tartu Kivilinna Kool
Põhikool · Põhikool
1096 m · 15 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
2633 m · 35 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
3316 m · 44 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
3441 m · 46 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
113652 m · 1515 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2003
Kortereid kokku24
Korruseid3
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 702 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104036357 · kanne muudetud 27.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104036357) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79516:029:0015 · pindala 1 702 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79516:029:0015) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Mõisavahe tn 58 korteriühistu (registrikood 80194277). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,07/m² kuustüüpiline korter €103 kuus · k.a kommunaalid · Annelinna linnaosa, Taga-Annelinna asum mediaan €2,16/m² kuus
Ühistu maksed€1,52/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,92/m² · Annelinna linnaosa, Taga-Annelinna asum mediaan €0,66/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€23 311€8 994
sh remondifondi maksed€14 118€500
Remondikulud€14 118€500
Raha€13 355€22 512
Reservkapital€4 791€4 791
Aasta tulem€1 366€433
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€9 1930,60
Remonditasud€14 1180,92

24 korterit · liikmeid 23 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 277 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Annelinna linnaosa, Taga-Annelinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00768969) · Postiindeks: 50708

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Mõisavahe tn korterelamud

61 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 764/m² (n=61) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Mõisavahe tn 2 1995 €1 512 ~€72 274 D Vaata →
Mõisavahe tn 3 1983 €1 566 ~€76 734 D Vaata →
Mõisavahe tn 4 1983 €1 677 ~€82 173 E Vaata →
Mõisavahe tn 5 1995 €1 428 ~€70 258 E Vaata →
Mõisavahe tn 6 1995 €1 709 ~€60 099 E Vaata →
Mõisavahe tn 7 1983 €1 605 ~€99 549 E Vaata →
Mõisavahe tn 9 1982 €1 874 ~€92 201 D Vaata →
Mõisavahe tn 10 1995 €1 537 ~€75 620 E Vaata →
Mõisavahe tn 58 See hoone 2003 €2 336 ~€125 443 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104036357 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 27.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79516:029:0015 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-8 klaster (Mõisavahe tn) · tootlus 4,4–5,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2003. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Mõisavahe tn 58, Tartu?

Mõisavahe tn 58 on 2003. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 24 korterit. EHR kood on 104036357 ja katastritunnus 79516:029:0015. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Mõisavahe tn 58 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 336 €/m². Hinnangu vahemik on 2 025–2 647 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €125 443.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Mõisavahe tn 58?

2 336 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €93 440 ja 50 m² korteri väärtus umbes €116 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €80 391–€105 056; 2-toaline: €109 974–€143 715; 3-toaline: €134 766–€176 113.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 453/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €131 715, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €460–€560 kuus ja brutotootluse hinnang 4,4–5,4%.

Kas Mõisavahe tn 58 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 113652 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Mõisavahe tn 58 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 65% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (100–150 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Mõisavahe tn 58?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,07/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €103 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,52/m² kuus, sh remondifond €0,92/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Annelinna linnaosa, Taga-Annelinna asum 20 ühistu mediaan oli €2,16/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu