Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Mõisavahe tn 11
Registriandmed seisuga 12. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Mõisavahe tänav 11, Tartu

Mõisavahe tn 11 (Tartu, Tartu linn) on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 15 korterit (EHR 104029559). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 12.10.2026 1 976 €/m² (hinnanguvahemik 1 713–2 239 €/m², ±13%).

Mõisavahe tänav 11, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 15 korterit EHR 104029559 ↗ Kataster 79516:028:0015 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Mõisavahe tn 11 on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 15 korterit, eeldatav energiaklass D. Estiq AVM baastase on €1 976/m², 14,2% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Mõisavahe tn 11 on 1995. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 15 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (5 tk). Energiaklass D (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 976 €/m², mis on umbes 14,2% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (1-toaline, 33,6 m²) on ligikaudu €69 720.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass D, maapealne parkimine ja 1995. aasta ehitusaeg.

€380–€460/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~75 €, talvel ~120 € · 100% möbleeritud
6,7–7,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 33.6 m² €2 075 €60 447–€78 993
3-toaline 5 65.7 m² €1 897 €108 057–€141 209
4-toaline 5 76.3 m² €1 838 €121 588–€158 891
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.6 m² 3-toaline · 65.7 m² 4-toaline · 76.3 m²
− 33,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€69 720
ca €2 075 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €73 206
Eeldatav üüritulu €380–€460/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 179/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
5,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 113422 m / 1512 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,4

Tartu Annelinna Gümnaasium 379 m; riigieksamite tase 49.3/100; lasteaed 3384 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,8

50% tundidest hea, 28% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 3409 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=499): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +23,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1995. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1995) põhjal on eeldatav klass D. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Toomemägi 3409 m; toidukauplused 2610 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 132 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Mõisavahe tn 11

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 499 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +23%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, pisivargus,vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 725 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 50% kahes parimas klassis, 22% keskmises ja 28% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 306 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -0.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Mõisavahe tn 11 AVM tase: €1 976/m² €1 718 2024 Q3 52 tehingut €1 671 2024 Q4 40 tehingut €1 862 2025 Q1 40 tehingut €1 685 2025 Q2 42 tehingut €1 721 2025 Q3 52 tehingut €1 815 2025 Q4 41 tehingut €1 846 2026 Q1 31 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 151 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 8 €1 880 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 976/m²
Hinnavahemik
€1 713–2 239
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 33,6 m²)
€73 206
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 179/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.371968, 26.773282 · katastritunnus 79516:028:0015.

🎓 Tartu Annelinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.3/100
379 m · 5 min
🎓 Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.6/100
499 m · 7 min
🎓 Tartu Kivilinna Kool
Põhikool · Põhikool
726 m · 10 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
2610 m · 35 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
3384 m · 45 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
3409 m · 45 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
113422 m · 1512 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1995
Kortereid kokku15
Korruseid5
Energiaklass (hinnang)D ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 152 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104029559 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104029559) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79516:028:0015 · pindala 2 152 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79516:028:0015) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Mõisavahe tn 11 // 12 // 13 korteriühistu (registrikood 80072195). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,11/m² kuustüüpiline korter €161 kuus · k.a kommunaalid · Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum mediaan €2,58/m² kuus
Ühistu maksed€1,49/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,80/m² · Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum mediaan €0,86/m² kuus
Laenud€76 224€19/m² · 5,39% fikseeritud · kuni 2028 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€73 041€74 213
sh remondifondi maksed€39 096€45 096
Laenujääk€76 224€113 688
Raha€16 752€12 749
Reservkapital€5 699€5 699
Aasta tulem€4 650€1 634
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€33 9450,69
Remonditasud€39 0960,80

75 korterit · liikmeid 75 eraisikut · ühistu haldab 3 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 073 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00762714) · Postiindeks: 50707

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Mõisavahe tn korterelamud

61 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 764/m² (n=61) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Mõisavahe tn 2 1995 €1 512 ~€72 274 D Vaata →
Mõisavahe tn 3 1983 €1 566 ~€76 734 D Vaata →
Mõisavahe tn 4 1983 €1 677 ~€82 173 E Vaata →
Mõisavahe tn 5 1995 €1 428 ~€70 258 E Vaata →
Mõisavahe tn 6 1995 €1 709 ~€60 099 E Vaata →
Mõisavahe tn 7 1983 €1 605 ~€99 549 E Vaata →
Mõisavahe tn 9 1982 €1 874 ~€92 201 D Vaata →
Mõisavahe tn 10 1995 €1 537 ~€75 620 E Vaata →
Mõisavahe tn 11 See hoone 1995 €1 976 ~€69 720 D ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104029559 Maa- ja Ruumiamet 12.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79516:028:0015 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,7–7,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1995. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Mõisavahe tn 11, Tartu?

Mõisavahe tn 11 on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 15 korterit. EHR kood on 104029559 ja katastritunnus 79516:028:0015. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass D.

Mis on Mõisavahe tn 11 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 976 €/m². Hinnangu vahemik on 1 713–2 239 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €69 720.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Mõisavahe tn 11?

1 976 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €79 040 ja 50 m² korteri väärtus umbes €98 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €60 447–€78 993; 3-toaline: €108 057–€141 209; 4-toaline: €121 588–€158 891.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 179/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €73 206, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €380–€460 kuus ja brutotootluse hinnang 6,7–7,7%.

Kas Mõisavahe tn 11 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 113422 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Mõisavahe tn 11 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 499 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 50% oli kahes parimas ja 28% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Mõisavahe tn 11?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,11/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €161 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,49/m² kuus, sh remondifond €0,80/m². Ühistu laenujääk oli €76 224. Võrdluseks: Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum 151 ühistu mediaan oli €2,58/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 12.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu