Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kalevi tn 40
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kalevi tänav 40, Tartu

Kalevi tn 40 (Tartu, Tartu linn) on 2013. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 5 korterit (EHR 104013798). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 615 €/m² (hinnanguvahemik 3 134–4 096 €/m², ±13%).

Kalevi tänav 40, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 5 korterit EHR 104013798 ↗ Kataster 79508:044:0019 ↗ Eraomand · 3999703

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kalevi tn 40 on 2013. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 5 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 615/m², 57,0% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kalevi tn 40 on 2013. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 5 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (4 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 615 €/m², mis on umbes 57,0% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (1-toaline, 19,6 m²) on ligikaudu €74 402.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2013. aasta ehitusaeg.

€240–€300/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses
3,8–4,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 12.5 – 35.8 m² €3 796 €72 076–€94 189
2-toaline 1 30.3 m² €3 615 €94 966–€124 103
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 21.9 m² 2-toaline · 30.3 m²
− 19,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€74 402
ca €3 796 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €78 122
Eeldatav üüritulu €240–€300/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 986/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111725 m / 1490 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tartu Karlova Kool 99 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1020 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,4

74% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 1169 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=134): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +7,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,4

2013. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2013) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Ahi, kamin, pliit.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,9

Toomemägi 1169 m; toidukauplused 447 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1169 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kalevi tn 40

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 134 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +7%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 723 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 74% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 635 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -0.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kalevi tn 40 AVM tase: €3 615/m² €2 311 2024 Q3 428 tehingut €2 213 2024 Q4 362 tehingut €2 260 2025 Q1 313 tehingut €2 256 2025 Q2 363 tehingut €2 322 2025 Q3 474 tehingut €2 235 2025 Q4 314 tehingut €2 239 2026 Q1 246 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 495 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 135 €2 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 615/m²
Hinnavahemik
€3 134–4 096
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 19,6 m²)
€78 122
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 986/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.372376, 26.732298 · katastritunnus 79508:044:0019.

🎓 Tartu Karlova Kool
Põhikool · Põhikool
99 m · 1 min
🎓 Tartu Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
335 m · 4 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Igapäevakaubad
447 m · 6 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
572 m · 8 min
🎓 Tartu Herbert Masingu Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 37/100
813 m · 11 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
1020 m · 14 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
1169 m · 16 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111725 m · 1490 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2013
Kortereid kokku5
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · 3999703
Krundi suurus410 m²
KüttesüsteemAhi, kamin, pliit
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104013798 · kanne muudetud 28.07.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104013798) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79508:044:0019 · pindala 410 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79508:044:0019) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00747961) · Postiindeks: 50103

KÜ registrikood täpsustamisel

Kalevi tn korterelamud

53 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 493/m² (n=53) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kalevi tn 4 1957 €2 448 ~€138 312 D Vaata →
Kalevi tn 8 1960 €2 106 ~€77 501 A Vaata →
Kalevi tn 9 2004 €3 520 ~€166 848 C Vaata →
Kalevi tn 10 1960 €2 441 ~€120 097 D Vaata →
Kalevi tn 11 1900 €3 209 ~€157 883 C Vaata →
Kalevi tn 18a 1977 €2 033 ~€100 024 E ~ Vaata →
Kalevi tn 18b 1977 €1 911 ~€94 021 E ~ Vaata →
Kalevi tn 18c 1930 €2 234 ~€109 913 E ~ Vaata →
Kalevi tn 40 See hoone 2013 €3 615 ~€74 402 B ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104013798 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 28.07.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79508:044:0019 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,8–4,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2013. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kalevi tn 40, Tartu?

Kalevi tn 40 on 2013. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 5 korterit. EHR kood on 104013798 ja katastritunnus 79508:044:0019. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Kalevi tn 40 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 615 €/m². Hinnangu vahemik on 3 134–4 096 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €74 402.

Kui palju maksab 30 m² või 40 m² korter aadressil Kalevi tn 40?

3 615 €/m² benchmarki põhjal on 30 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €108 450 ja 40 m² korteri väärtus umbes €144 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €72 076–€94 189; 2-toaline: €94 966–€124 103.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 986/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €78 122, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €240–€300 kuus ja brutotootluse hinnang 3,8–4,8%.

Kas Kalevi tn 40 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111725 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kalevi tn 40 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 134 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 74% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu