Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kalevi tn 18c
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kalevi tänav 18c, Tartu

Kalevi tn 18c (Tartu, Tartu linn) on 1930. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 5 korterit (EHR 104037031). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 234 €/m² (hinnanguvahemik 1 937–2 531 €/m², ±13%).

Kalevi tänav 18c, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 5 korterit EHR 104037031 ↗ Kataster 79507:052:0005 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kalevi tn 18c on 1930. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 5 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 234/m², 3,0% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kalevi tn 18c on 1930. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 5 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (3 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 234 €/m², mis on umbes 3,0% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 52,1 m²) on ligikaudu €116 391.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1930. aasta ehitusaeg.

€520–€640/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
5,5–6,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 3 43.5 – 54.6 m² €2 234 €97 038–€126 809
3-toaline 1 67.3 m² €2 145 €125 159–€163 558
4-toaline 1 82.2 m² €2 078 €148 094–€193 530
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 50.1 m² 3-toaline · 67.3 m² 4-toaline · 82.2 m²
− 52,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€116 391
ca €2 234 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €122 211
Eeldatav üüritulu €520–€640/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 346/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111539 m / 1487 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tartu Erakool 201 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 933 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

57% tundidest hea, 13% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 989 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=452): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -23,3%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1930. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1930) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Toomemägi 989 m; toidukauplused 272 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 62 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kalevi tn 18c

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 452 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -23%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 55 648 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, 18 ruutu ~600 m raadiuses): 57% kahes parimas klassis, 30% keskmises ja 13% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 147 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -5.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kalevi tn 18c AVM tase: €2 234/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €2 999 2024 Q3 29 tehingut €3 611 2024 Q4 20 tehingut €2 792 2025 Q1 14 tehingut €2 884 2025 Q2 22 tehingut €2 920 2025 Q3 29 tehingut €2 885 2025 Q4 17 tehingut €2 631 2026 Q1 12 tehingut €2 400 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 234/m²
Hinnavahemik
€1 937–2 531
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 52,1 m²)
€122 211
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 346/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.374391, 26.729701 · katastritunnus 79507:052:0005.

🎓 Tartu Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
201 m · 3 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Igapäevakaubad
272 m · 4 min
🎓 Tartu Karlova Kool
Põhikool · Põhikool
283 m · 4 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
395 m · 5 min
🎓 Tartu Herbert Masingu Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 37/100
642 m · 9 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
933 m · 12 min
🌳 Toomemägi
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
989 m · 13 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111539 m · 1487 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1930
Kortereid kokku5
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus667 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104037031 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104037031) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79507:052:0005 · pindala 667 m².

Sihtotstarve: 70% Elamumaa, 30% arimaa.

Katastrikaart (79507:052:0005) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00769578) · Postiindeks: 51010

KÜ registrikood täpsustamisel

Kalevi tn korterelamud

53 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 493/m² (n=53) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kalevi tn 4 1957 €2 448 ~€138 312 D Vaata →
Kalevi tn 8 1960 €2 106 ~€77 501 A Vaata →
Kalevi tn 9 2004 €3 520 ~€166 848 C Vaata →
Kalevi tn 10 1960 €2 441 ~€120 097 D Vaata →
Kalevi tn 11 1900 €3 209 ~€157 883 C Vaata →
Kalevi tn 18a 1977 €2 033 ~€100 024 E ~ Vaata →
Kalevi tn 18b 1977 €1 911 ~€94 021 E ~ Vaata →
Kalevi tn 18c See hoone 1930 €2 234 ~€116 391 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104037031 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79507:052:0005 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,5–6,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1930. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kalevi tn 18c, Tartu?

Kalevi tn 18c on 1930. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 5 korterit. EHR kood on 104037031 ja katastritunnus 79507:052:0005. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Kalevi tn 18c korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 234 €/m². Hinnangu vahemik on 1 937–2 531 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €116 391.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kalevi tn 18c?

2 234 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €89 360 ja 50 m² korteri väärtus umbes €111 700. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €97 038–€126 809; 3-toaline: €125 159–€163 558; 4-toaline: €148 094–€193 530.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 346/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €122 211, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €520–€640 kuus ja brutotootluse hinnang 5,5–6,5%.

Kas Kalevi tn 18c sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111539 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kalevi tn 18c ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 452 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 57% oli kahes parimas ja 13% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu