Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kalevi tn 37
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kalevi tänav 37, Tartu

Kalevi tn 37 (Tartu, Tartu linn) on 2011. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 120303289). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 643 €/m² (hinnanguvahemik 2 291–2 995 €/m², ±13%).

Kalevi tänav 37, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 8 korterit EHR 120303289 ↗ Kataster 79507:046:0012 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kalevi tn 37 on 2011. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 643/m², 14,8% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kalevi tn 37 on 2011. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 643 €/m², mis on umbes 14,8% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,6 m²) on ligikaudu €123 164.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2011. aasta ehitusaeg.

€450–€550/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (23 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 23 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~62 €, talvel ~116 € · 95% möbleeritud
4,3–5,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 6 40.5 – 91.9 m² €2 643 €137 031–€179 072
4-toaline 2 99 – 104.9 m² €2 458 €217 371–€284 061
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 59.8 m² 4-toaline · 102 m²
− 46,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€123 164
ca €2 643 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €129 322
Eeldatav üüritulu €450–€550/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 775/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111550 m / 1487 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tartu Erakool 189 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 917 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,3

47% tundidest hea, 27% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 994 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=422): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -35,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2011. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 27.08.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Toomemägi 994 m; toidukauplused 293 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1169 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kalevi tn 37

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 422 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -35%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 579 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 47% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 27% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 635 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -0.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kalevi tn 37 AVM tase: €2 643/m² €2 311 2024 Q3 428 tehingut €2 213 2024 Q4 362 tehingut €2 260 2025 Q1 313 tehingut €2 256 2025 Q2 363 tehingut €2 322 2025 Q3 474 tehingut €2 235 2025 Q4 314 tehingut €2 239 2026 Q1 246 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 495 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 135 €2 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 643/m²
Hinnavahemik
€2 291–2 995
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,6 m²)
€129 322
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 775/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.373394, 26.730496 · katastritunnus 79507:046:0012.

🎓 Tartu Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
189 m · 3 min
🎓 Tartu Karlova Kool
Põhikool · Põhikool
274 m · 4 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Igapäevakaubad
293 m · 4 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
415 m · 6 min
🎓 Tartu Herbert Masingu Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 37/100
643 m · 9 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
917 m · 12 min
🌳 Toomemägi
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
994 m · 13 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111550 m · 1487 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2011
Kortereid kokku8
Korruseid3
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus800 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120303289 · kanne muudetud 10.09.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 120303289) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79507:046:0012 · pindala 800 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79507:046:0012) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Kalevi tn 37 korteriühistu (registrikood 80275449). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,92/m² kuustüüpiline korter €208 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum mediaan €2,37/m² kuus
Ühistu maksed€1,33/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,64/m² · Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum mediaan €1,10/m² kuus
Remondifond€2 146€3,81/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€8 954€7 001
sh remondifondi maksed€4 316–
Remondikulud€4 316€3 293
Remondifondi jääk€2 146€2 562
Raha€3 325€3 881
Reservkapital€1 577€1 385
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Haldustasud€1 5810,23
Heakorra tasud€1 0250,15
Kindlustus€4950,07
Raamatupidamine€8780,13
Tehnohooldus€6590,10
Remonditasud€4 3160,64

8 korterit · liikmeid 7 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (563 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01032577) · Postiindeks: 51010

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kalevi tn korterelamud

53 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 493/m² (n=53) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kalevi tn 4 1957 €2 448 ~€138 312 D Vaata →
Kalevi tn 8 1960 €2 106 ~€77 501 A Vaata →
Kalevi tn 9 2004 €3 520 ~€166 848 C Vaata →
Kalevi tn 10 1960 €2 441 ~€120 097 D Vaata →
Kalevi tn 11 1900 €3 209 ~€157 883 C Vaata →
Kalevi tn 18a 1977 €2 033 ~€100 024 E ~ Vaata →
Kalevi tn 18b 1977 €1 911 ~€94 021 E ~ Vaata →
Kalevi tn 18c 1930 €2 234 ~€109 913 E ~ Vaata →
Kalevi tn 37 See hoone 2011 €2 643 ~€123 164 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120303289 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 10.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79507:046:0012 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 23 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,3–5,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=23 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2011. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kalevi tn 37, Tartu?

Kalevi tn 37 on 2011. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 120303289 ja katastritunnus 79507:046:0012. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Kalevi tn 37 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 643 €/m². Hinnangu vahemik on 2 291–2 995 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €123 164.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kalevi tn 37?

2 643 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €132 150 ja 75 m² korteri väärtus umbes €198 225. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €137 031–€179 072; 4-toaline: €217 371–€284 061.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 775/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €129 322, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €450–€550 kuus ja brutotootluse hinnang 4,3–5,3%.

Kas Kalevi tn 37 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111550 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kalevi tn 37 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 422 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 47% oli kahes parimas ja 27% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kalevi tn 37?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,92/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €208 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,33/m² kuus, sh remondifond €0,64/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 146. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum 60 ühistu mediaan oli €2,37/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu