Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Tondi tn 44
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Tondi tänav 44, Tallinn

Tondi tn 44 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1960. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 53 korterit (EHR 101020318). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 847 €/m² (hinnanguvahemik 2 579–3 115 €/m², ±9%).

Tondi tänav 44, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 53 korterit EHR 101020318 ↗ Kataster 78407:702:3400 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tondi tn 44 on 1960. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 53 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €2 847/m², 8,5% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Tondi tn 44 on 1960. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 53 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (36 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 847 €/m², mis on umbes 8,5% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 44,4 m²) on ligikaudu €132 134.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 1960. aasta ehitusaeg.

€620–€760/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (15 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 15 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~99 €, talvel ~161 € · 100% möbleeritud
5,8–6,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 13 29 – 31.8 m² €3 189 €88 988–€107 454
2-toaline 36 31.9 – 54.8 m² €2 976 €121 062–€146 183
3-toaline 4 69.4 – 70.2 m² €2 738 €173 396–€209 377
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.8 m² 2-toaline · 44.9 m² 3-toaline · 69.9 m²
− 44,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€132 134
ca €2 976 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €138 741
Eeldatav üüritulu €620–€760/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 125/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Västriku peatus 69 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Tallinna Tondi Kool 291 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 694 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

61% tundidest hea, 15% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Parditiigi park 948 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=277): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -28,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,2

1960. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 10.05.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Parditiigi park 948 m; toidukauplused 380 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 193 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tondi tn 44

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 277 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -28%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 092 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 61% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 15% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 386 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +5.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tondi tn 44 AVM tase: €2 847/m² €2 557 2024 Q3 49 tehingut €2 626 2024 Q4 47 tehingut €2 821 2025 Q1 41 tehingut €2 537 2025 Q2 56 tehingut €3 006 2025 Q3 67 tehingut €2 924 2025 Q4 48 tehingut €2 971 2026 Q1 54 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 940 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 24 €3 160 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 847/m²
Hinnavahemik
€2 579–3 115
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 44,4 m²)
€138 741
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 125/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.408414, 24.725036 · katastritunnus 78407:702:3400.

🚏 Västriku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
69 m · 1 min
🎓 Tallinna Tondi Kool
Põhikool · Põhikool
291 m · 4 min
🎓 Käo Põhikool
Põhikool · Põhikool
329 m · 4 min
🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
380 m · 5 min
🚏 Tondi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
432 m · 6 min
🚏 Hallivanamehe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
517 m · 7 min
🚏 Marsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
534 m · 7 min
🎓 VIVERE KOOL
Gümnaasium · Gümnaasium
545 m · 7 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
694 m · 9 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
948 m · 13 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
958 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 69 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1960
Kortereid kokku53
Korruseid4
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 212 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020318 · kanne muudetud 10.07.2026.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101020318) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:702:3400 · pindala 2 212 m².

Sihtotstarve: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Katastrikaart (78407:702:3400) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tondi tn 44 korteriühistu (registrikood 80192734). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,65/m² kuustüüpiline korter €163 kuus · k.a kommunaalid · Tondi asum mediaan €2,74/m² kuus
Ühistu maksed€2,29/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,85/m² · Tondi asum mediaan €1,25/m² kuus
Remondifond€2 848€1,24/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€74 874€33/m² · 5,40% fikseeritud · kuni 2028 · Swedbank
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€63 125€47 854
sh remondifondi maksed€23 524–
Remondikulud€22 274€10 429
Remondifondi jääk€2 848€3 405
Laenujääk€74 874€91 089
Raha€21 933€20 970
Reservkapital€9 140€9 140
Aasta tulem€3 524€2 884
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Haldustasu€23 4040,85
Heakord€8 7770,32
Hooldustasu€6 6730,24
Kindlustus€7470,03
Remonditasud€22 2560,81
Parklafondi tasud€180,00
Sihtotstarbelised tasud parklafondist töötasuks€1 2500,05

53 korterit · liikmeid 52 eraisikut + 4 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 297 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Tondi asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01655783) · Postiindeks: 11316

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tondi tn korterelamud

29 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 959/m² (n=29) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tondi tn 5 1913 €3 122 ~€183 574 E ~ Vaata →
Tondi tn 16 1957 €2 975 ~€202 048 D Vaata →
Tondi tn 18 1940 €2 447 ~€107 315 D Vaata →
Tondi tn 20 1939 €3 122 ~€139 755 E ~ Vaata →
Tondi tn 22 1910 €3 122 ~€87 556 F Vaata →
Tondi tn 24 1973 €2 976 ~€125 996 E ~ Vaata →
Tondi tn 24a 1994 €2 968 ~€167 643 E ~ Vaata →
Tondi tn 25 1946 €2 976 ~€86 883 E ~ Vaata →
Tondi tn 44 See hoone 1960 €2 847 ~€132 134 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020318 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 10.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:702:3400 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 15 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,8–6,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=15 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 1960. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tondi tn 44, Tallinn?

Tondi tn 44 on 1960. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 53 korterit. EHR kood on 101020318 ja katastritunnus 78407:702:3400. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Tondi tn 44 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 847 €/m². Hinnangu vahemik on 2 579–3 115 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €132 134.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tondi tn 44?

2 847 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €113 880 ja 50 m² korteri väärtus umbes €142 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €88 988–€107 454; 2-toaline: €121 062–€146 183; 3-toaline: €173 396–€209 377.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 125/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €138 741, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €620–€760 kuus ja brutotootluse hinnang 5,8–6,8%.

Kas Tondi tn 44 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 69 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tondi tn 44 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 277 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 61% oli kahes parimas ja 15% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tondi tn 44?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,65/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €163 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,29/m² kuus, sh remondifond €0,85/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 848. Ühistu laenujääk oli €74 874. Võrdluseks: Tondi asum 49 ühistu mediaan oli €2,74/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu