Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Tondi tn 70
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Tondi tänav 70, Tallinn

Tondi tn 70 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 1 korterit (EHR 101019250). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 199 €/m² (hinnanguvahemik 2 898–3 500 €/m², ±9%).

Tondi tänav 70, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 1 korterit EHR 101019250 ↗ Kataster 78407:702:0082 ↗ Eraomand · 23877701

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tondi tn 70 on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 1 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 199/m², 2,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Tondi tn 70 on 1946. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 1 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 199 €/m², mis on umbes 2,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (8-toaline, 181,5 m²) on ligikaudu €622 001.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1946. aasta ehitusaeg.

€2 380–€2 800/kuu

Mudelipõhine tüüpilise 8-toalise korteri üürihinnang (ei ole turumõõtmine).

📐 Mudeli hinnang
4,6–5,4%

Hinnanguline brutotootlus üüriinvesteeringul.

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

− 181,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€580 619
ca €3 199 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €609 650
Eeldatav üüritulu €2 380–€2 800/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 359/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Marsi peatus 63 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,8

VIVERE KOOL 110 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 636 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

61% tundidest hea, 15% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Parditiigi park 531 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=277): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -28,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1946. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1946) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Parditiigi park 531 m; toidukauplused 400 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 193 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tondi tn 70

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 277 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -28%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 092 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 61% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 15% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 386 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +5.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tondi tn 70 AVM tase: €3 199/m² €2 557 2024 Q3 49 tehingut €2 626 2024 Q4 47 tehingut €2 821 2025 Q1 41 tehingut €2 537 2025 Q2 56 tehingut €3 006 2025 Q3 67 tehingut €2 924 2025 Q4 48 tehingut €2 971 2026 Q1 54 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 940 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 24 €3 160 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 199/m²
Hinnavahemik
€2 898–3 500
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 8-toaline · 181,5 m²)
€653 101
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 598/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.405849, 24.718133 · katastritunnus 78407:702:0082.

🚏 Marsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
63 m · 1 min
🎓 VIVERE KOOL
Gümnaasium · Gümnaasium
110 m · 1 min
🎓 Shanghai ja San-Francisco Püha Johannese nimeline Kool Tallinnas
Põhikool · Põhikool
110 m · 1 min
🎓 Käo Põhikool
Põhikool · Põhikool
196 m · 3 min
🚏 Sõjakooli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
391 m · 5 min
🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
400 m · 5 min
🚏 Tüve peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
453 m · 6 min
🚏 Västriku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
526 m · 7 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
531 m · 7 min
🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
603 m · 8 min
🧒 Tallinna Sõbrakese Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
636 m · 8 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
707 m · 9 min
🧒 Tallinna Allika Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
714 m · 10 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarket · Igapäevakaubad
718 m · 10 min
🌳 Lepistiku park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1065 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 63 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1946
Kortereid kokku1
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · 23877701
Krundi suurus733 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101019250 · kanne muudetud 31.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101019250) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:702:0082 · pindala 733 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:702:0082) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01655887) · Postiindeks: 11316

KÜ registrikood täpsustamisel

Tondi tn korterelamud

29 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 959/m² (n=29) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tondi tn 5 1913 €3 122 ~€183 574 E ~ Vaata →
Tondi tn 16 1957 €2 975 ~€202 048 D Vaata →
Tondi tn 18 1940 €2 447 ~€107 315 D Vaata →
Tondi tn 20 1939 €3 122 ~€139 755 E ~ Vaata →
Tondi tn 22 1910 €3 122 ~€87 556 F Vaata →
Tondi tn 24 1973 €2 976 ~€125 996 E ~ Vaata →
Tondi tn 24a 1994 €2 968 ~€167 643 E ~ Vaata →
Tondi tn 25 1946 €2 976 ~€86 883 E ~ Vaata →
Tondi tn 70 See hoone 1946 €3 199 ~€622 001 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101019250 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 31.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:702:0082 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Mudelieeldus: 4,6–5,4% brutotootlust Estiq AVM väärtuselt; kuuüür on sellest tuletatud, mitte mõõdetud Estiq AVM 2026 mudeli parameetrid Statistiline
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1946. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tondi tn 70, Tallinn?

Tondi tn 70 on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 1 korterit. EHR kood on 101019250 ja katastritunnus 78407:702:0082. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Tondi tn 70 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 199 €/m². Hinnangu vahemik on 2 898–3 500 €/m². Tüüpilise 8-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €622 001.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tondi tn 70?

3 199 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €127 960 ja 50 m² korteri väärtus umbes €159 950. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

Tubade jaotuse andmed täpsustamisel.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 598/m², tüüpilise 8-toalise puhul umbes €653 101, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 8-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 8-toalise korteri hinnanguline turuüür on €2 380–€2 800 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,4%.

Kas Tondi tn 70 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 63 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tondi tn 70 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 277 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 61% oli kahes parimas ja 15% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu