Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Taludevahe tn 116
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Haabersti · Tallinn

Taludevahe tänav 116, Tallinn

Taludevahe tn 116 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2008. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 46 korterit (EHR 120285448). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 2 653 €/m² (hinnanguvahemik 2 401–2 905 €/m², ±10%).

Taludevahe tänav 116, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 46 korterit EHR 120285448 ↗ Kataster 78406:612:0028 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Taludevahe tn 116 on 2008. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 46 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 653/m², 1,4% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Taludevahe tn 116 on 2008. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 46 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (31 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 653 €/m², mis on umbes 1,4% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (3-toaline, 73,9 m²) on ligikaudu €186 302.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2008. aasta ehitusaeg.

€720–€880/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Haabersti linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Haabersti linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~150 €, talvel ~300 €
4,7–5,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 6 63.3 – 68.1 m² €2 547 €151 210–€182 956
3-toaline 31 66 – 167.7 m² €2 521 €184 346–€223 048
4-toaline 8 92.1 – 152.6 m² €2 437 €239 957–€290 334
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 65.6 m² 3-toaline · 80.8 m² 4-toaline · 108.8 m²
− 73,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€186 302
ca €2 521 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €195 617
Eeldatav üüritulu €720–€880/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 647/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused9,4

Keskpäeva tee peatus 24 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,3

Tiskre Kool 871 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 5059 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,2

76% tundidest hea, 9% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 44 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 5182 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,3

2008. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 30.12.2010, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Õismäe tiigi puhkeala 5182 m; toidukauplused 5293 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 88 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Taludevahe tn 116

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 693 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 76% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 9% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

44 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Tiskre asum · 2001-2010 ehitusaasta · €2 726 (2025 Q4) +6.1% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Taludevahe tn 116 AVM tase: €2 653/m² €2 530 2024 Q3 19 tehingut €2 574 2024 Q4 25 tehingut €2 579 2025 Q1 31 tehingut €2 422 2025 Q2 22 tehingut €2 659 2025 Q3 27 tehingut €2 765 2025 Q4 27 tehingut €2 737 2026 Q1 20 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 580 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 14 €2 870 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 653/m²
Hinnavahemik
€2 401–2 905
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 73,9 m²)
€195 617
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 647/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.434100, 24.560767 · katastritunnus 78406:612:0028.

🚏 Keskpäeva tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
24 m · 1 min
🚏 Tiskre peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
172 m · 2 min
🚏 Liiva tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
242 m · 3 min
🚏 Rannaniidu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
489 m · 7 min
🎓 Tiskre Kool
Põhikool · Põhikool
871 m · 12 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
5059 m · 67 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
5182 m · 69 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
5293 m · 71 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 24 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2008
Kortereid kokku46
Korruseid4
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 542 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMetall
Müratase44 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120285448 · kanne muudetud 31.05.2025.

Metall.

EHR portaal (kood: 120285448) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78406:612:0028 · pindala 3 542 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78406:612:0028) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Taludevahe tn 116 korteriühistu (registrikood 80268946). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,70/m² kuustüüpiline korter €223 kuus · k.a kommunaalid · Tiskre asum mediaan €3,32/m² kuus
Ühistu maksed€0,76/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,20/m² · Tiskre asum mediaan €1,27/m² kuus
Remondifond€33 117€8,43/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€35 941€38 437
sh remondifondi maksed€9 219€14 937
Remondikulud€9 219€14 937
Remondifondi jääk€33 117€21 408
Raha€30 410€26 075
Reservkapital€11 395€11 395
Aasta tulem€75€3
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldusteenus€6 5680,14
Heakord€8 8560,19
Tehnohooldus€4 0590,09
Pangateenused€160,00
Kindlustus€2 3340,05
Porivapade vahetusteenus€3 6040,08
Sideteenus€6160,01
Lumekoristus€2320,00
Prügikonteineri rent€4370,01
Remonditasud€9 2190,20

46 korterit · liikmeid 70 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 930 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Tiskre asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00997578) · Postiindeks: 13516

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Taludevahe tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 663/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Taludevahe tn 59 2026 €3 590 ~€236 627 A Vaata →
Taludevahe tn 61 2006 €2 649 ~€189 768 C ~ Vaata →
Taludevahe tn 69 2008 €2 673 ~€189 923 E Vaata →
Taludevahe tn 116 See hoone 2008 €2 653 ~€186 302 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120285448 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 31.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78406:612:0028 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Haabersti linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 4,7–5,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2008. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Taludevahe tn 116, Tallinn?

Taludevahe tn 116 on 2008. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 46 korterit. EHR kood on 120285448 ja katastritunnus 78406:612:0028. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Taludevahe tn 116 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 653 €/m². Hinnangu vahemik on 2 401–2 905 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €186 302.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Taludevahe tn 116?

2 653 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €132 650 ja 75 m² korteri väärtus umbes €198 975. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €151 210–€182 956; 3-toaline: €184 346–€223 048; 4-toaline: €239 957–€290 334.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 647/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €195 617, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €720–€880 kuus ja brutotootluse hinnang 4,7–5,7%.

Kas Taludevahe tn 116 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 24 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Taludevahe tn 116 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 76% oli kahes parimas ja 9% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 44 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Taludevahe tn 116?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,70/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €223 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,76/m² kuus, sh remondifond €0,20/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €33 117. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Tiskre asum 24 ühistu mediaan oli €3,32/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu