Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Taludevahe tn 59
Registriandmed seisuga 27. september 2026 Haabersti · Tallinn

Taludevahe tänav 59, Tallinn

Taludevahe tn 59 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2026. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 18 korterit (EHR 121398420). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 27.09.2026 3 590 €/m² (hinnanguvahemik 3 249–3 931 €/m², ±10%).

Taludevahe tänav 59, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 18 korterit EHR 121398420 ↗ Kataster 78401:101:7102 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Taludevahe tn 59 on 2026. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 18 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 590/m², 33,5% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Taludevahe tn 59 on 2026. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 18 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (9 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 590 €/m², mis on umbes 33,5% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (3-toaline, 67,3 m²) on ligikaudu €236 627.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2026. aasta ehitusaeg.

€1 020–€1 240/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Haabersti linnaosa (9 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Haabersti linnaosa (9 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~110 €, talvel ~143 €
5,2–6,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 5 52.8 – 61.6 m² €3 590 €180 317–€218 173
3-toaline 9 64.1 – 83 m² €3 516 €218 284–€264 111
4-toaline 4 76.6 – 98.3 m² €3 469 €276 585–€334 653
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 55.5 m² 3-toaline · 68.6 m² 4-toaline · 88.1 m²
− 67,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€236 627
ca €3 516 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €248 458
Eeldatav üüritulu €1 020–€1 240/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 692/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Tiskre peatus 193 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,4

Tiskre Kool 789 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 4929 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,7

75% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 5038 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=3): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2026. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 17.02.2023); kütteliik õhk-vesi soojuspump.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Õismäe tiigi puhkeala 5038 m; toidukauplused 5119 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 121 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Taludevahe tn 59

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 3 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +463%.

Sagedasemad liigid: kelmus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 1 362 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 75% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 292 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +6.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Taludevahe tn 59 AVM tase: €3 590/m² €3 780 2024 Q3 44 tehingut €3 912 2024 Q4 52 tehingut €4 003 2025 Q1 37 tehingut €4 029 2025 Q2 38 tehingut €4 095 2025 Q3 30 tehingut €3 776 2025 Q4 45 tehingut €4 277 2026 Q1 27 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 010 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 19 €4 210 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 590/m²
Hinnavahemik
€3 249–3 931
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 67,3 m²)
€248 458
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 692/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.434938, 24.564200 · katastritunnus 78401:101:7102.

🚏 Tiskre peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
193 m · 3 min
🚏 Keskpäeva tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
228 m · 3 min
🚏 Liiva tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
273 m · 4 min
🚏 Rannaniidu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
284 m · 4 min
🎓 Tiskre Kool
Põhikool · Põhikool
789 m · 11 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
4929 m · 66 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
5038 m · 67 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
5119 m · 68 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 193 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2026
Kortereid kokku18
Korruseid4
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 219 m²
Küttesüsteemõhk-vesi soojuspump
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121398420 · kanne muudetud 20.04.2026.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 121398420) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:7102 · pindala 3 219 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:7102) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04080581) · Postiindeks: 13516

KÜ registrikood täpsustamisel

Taludevahe tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 663/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Taludevahe tn 59 See hoone 2026 €3 590 ~€236 627 A Aktiivne
Taludevahe tn 61 2006 €2 649 ~€189 768 C ~ Vaata →
Taludevahe tn 69 2008 €2 673 ~€189 923 E Vaata →
Taludevahe tn 116 2008 €2 653 ~€186 302 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121398420 Maa- ja Ruumiamet 27.09.2026 (EHR kanne 20.04.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:7102 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Haabersti linnaosa (9 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 5,2–6,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=9 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2026. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Taludevahe tn 59, Tallinn?

Taludevahe tn 59 on 2026. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 18 korterit. EHR kood on 121398420 ja katastritunnus 78401:101:7102. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Taludevahe tn 59 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 590 €/m². Hinnangu vahemik on 3 249–3 931 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €236 627.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Taludevahe tn 59?

3 590 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €179 500 ja 75 m² korteri väärtus umbes €269 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €180 317–€218 173; 3-toaline: €218 284–€264 111; 4-toaline: €276 585–€334 653.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 692/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €248 458, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 020–€1 240 kuus ja brutotootluse hinnang 5,2–6,2%.

Kas Taludevahe tn 59 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 193 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Taludevahe tn 59 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 3 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 75% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 27.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu