Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Staapli tn 3
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Staapli tänav 3, Tallinn

Staapli tn 3 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2019. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 103 korterit (EHR 120781712). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 4 928 €/m² (hinnanguvahemik 4 460–5 396 €/m², ±10%).

Staapli tänav 3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 103 korterit EHR 120781712 ↗ Kataster 78408:801:0331 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Staapli tn 3 on 2019. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 103 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 928/m², 55,5% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Staapli tn 3 on 2019. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 103 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (40 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 928 €/m², mis on umbes 55,5% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 54,3 m²) on ligikaudu €268 296.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2019. aasta ehitusaeg.

€840–€1 030/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~200 €, talvel ~200 € · 100% möbleeritud
3,7–4,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 26 – 45.9 m² €5 434 €163 270–€197 548
2-toaline 40 48 – 81.9 m² €4 941 €259 800–€314 344
3-toaline 36 61.2 – 111.2 m² €4 899 €368 875–€446 318
4-toaline 17 104.4 – 140.1 m² €4 962 €545 609–€660 157
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.2 m² 2-toaline · 58.1 m² 3-toaline · 83.2 m² 4-toaline · 121.5 m²
− 54,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€268 296
ca €4 941 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €281 711
Eeldatav üüritulu €840–€1 030/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 188/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Noblessneri peatus 96 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,5

Tallinna Avatud Kool 835 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 975 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,3

79% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Kalamaja kalmistupark 175 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=159): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +21,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2019. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2019) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,6

Kalamaja kalmistupark 175 m; toidukauplused 563 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 57 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Staapli tn 3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 159 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +21%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 579 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 138 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -7.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Staapli tn 3 AVM tase: €4 928/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 536 2024 Q3 29 tehingut €4 363 2024 Q4 29 tehingut €4 652 2025 Q1 11 tehingut €4 256 2025 Q2 12 tehingut €4 110 2025 Q3 27 tehingut €4 483 2025 Q4 15 tehingut €4 289 2026 Q1 11 tehingut €4 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 928/m²
Hinnavahemik
€4 460–5 396
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 54,3 m²)
€281 711
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 188/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.451729, 24.727948 · katastritunnus 78408:801:0331.

🚏 Noblessneri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
96 m · 1 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
175 m · 2 min
🚏 Volta peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
328 m · 4 min
🚏 Miinisadam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
360 m · 5 min
🚏 Kungla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
492 m · 7 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
563 m · 8 min
🎓 Tallinna Avatud Kool
Põhikool · Põhikool
835 m · 11 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
886 m · 12 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
886 m · 12 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
975 m · 13 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
1075 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 96 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2019
Kortereid kokku103
Korruseid6
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 302 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte6
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120781712 · kanne muudetud 02.10.2024.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 6.

EHR portaal (kood: 120781712) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:0331 · pindala 4 302 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (78408:801:0331) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Staapli tn 12, Staapli tn 3, Staapli tn 4, Staapli tn 8, Staapli tänav T2 korteriühistu (registrikood 80446612). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€18 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€197 349aastas, ilma kommunaalideta
Remondifond€28 301jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€197 349€165 320
sh remondifondi maksed€54 739€22 493
Remondikulud€61 006€28 532
Remondifondi jääk€28 301€49 333
Raha€70 094€86 955
Reservkapital€40 022€40 022
Aasta tulem€4 991€7 650
Ühistu maksed liigiti2025
Haldustasud€42 530
Tehnohooldustasud€29 543
Heakorratasud€64 270
Remondifondist tulud€54 739
Kindlustus€6 267

liikmeid 139 eraisikut + 48 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). Võrdlus: Põhja-Tallinna linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03515853) · Postiindeks: 10415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Staapli tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120781712 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 02.10.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:0331 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 3,7–4,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2019. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Staapli tn 3, Tallinn?

Staapli tn 3 on 2019. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 103 korterit. EHR kood on 120781712 ja katastritunnus 78408:801:0331. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Staapli tn 3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 928 €/m². Hinnangu vahemik on 4 460–5 396 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €268 296.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Staapli tn 3?

4 928 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €246 400 ja 75 m² korteri väärtus umbes €369 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €163 270–€197 548; 2-toaline: €259 800–€314 344; 3-toaline: €368 875–€446 318; 4-toaline: €545 609–€660 157.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 188/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €281 711, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €840–€1 030 kuus ja brutotootluse hinnang 3,7–4,7%.

Kas Staapli tn 3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 96 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Staapli tn 3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 159 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Staapli tn 3?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €18 kuus koos kommunaalteenustega. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €28 301. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu