KÕNEALUNE TÄNAV Põhja-Tallinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Staapli tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Staapli tn, Põhja-Tallinna linnaosa. Sisaldab 1 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)
€4 928 €/m²
+55.5% vs Põhja-Tallinna · +69.3% vs Tallinn

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 1 korterelamule.

Korterelamuid 1
Tüüpiline korter €268 296
Ehitusperiood 2019

Korterelamud tänaval Staapli tn

Kõik 1 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Staapli tn 3 2019 B~ €4 928/m² €268 296 2-toal., 54.3 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Staapli tn suhestub Põhja-Tallinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Staapli tn
€4 928

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)

Põhja-Tallinna
€3 170

vs Piirkond (Põhja-Tallinna): +55.5% 04.2026, n=120

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): +69.3% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 8.4 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Noblessneri peatus" 96 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7.4/10

Pood „Arsenal Selver" 563 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 9.6/10

Elamufond ehitatud aastatel 2019; valdav on alates 2001 (100%). Hinnanguliselt 100% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 7.1/10

Estiqi andmebaasis on 2 hinnangut selle tänava 1 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Staapli tn

TURVALISUSE INDEKS
8.9 / 10
Trend (1a): +21.1%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
2 (hea)
PM10: 1.0 µg/m³ · NO2: 1.3 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
55 dB (märgatav)
Öine tase: 45 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Staapli tn ümbruses asub 11 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

11 kohta lähedal lähim 1 min jalgsi
Noblessneri peatus Lähim Bussipeatus 1 min 96 m
Kalamaja kalmistupark Lähim Park ja roheala 2 min 175 m
Volta peatus Bussipeatus 4 min 328 m
Miinisadam peatus Bussipeatus 5 min 360 m
Kungla peatus Bussipeatus 7 min 492 m
Arsenal Selver Lähim Supermarket 8 min 563 m
Tallinna Avatud Kool Lähim Põhikool · Põhikool 11 min 835 m
Kalamaja Põhikool Põhikool · Põhikool 12 min 886 m
Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad Park ja roheala 12 min 886 m
Kalamaja Lasteaed Lähim Lasteaed 13 min 975 m
Gustav Adolfi Gümnaasium Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100 14 min 1075 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Staapli tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€4 928/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €268 296. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite ruutmeetrihind tänaval Staapli tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Staapli tn** (1 korterelamu) hinnatase **4 928 €/м²**.

Mitu korterelamut asub tänaval Staapli tn? ▼

Tänaval **Staapli tn** on Estiqi kataloogis **1** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **2019**, enamik neist alates 2001 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Staapli tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Staapli tn maksab ca **268 296 €** (taseme 4 928 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 295 126 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 228 052 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Staapli tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Staapli tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **4 928 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Staapli tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Staapli tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **268 296 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Staapli tn hinnad piirkonna Põhja-Tallinna keskmisega? ▼

Tänava Staapli tn hinnatase on 4 928 €/m², mis on **55.5% kõrgem kui** piirkonna Põhja-Tallinna mediaan (3 170 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Staapli tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Staapli tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Noblessneri peatus**, ligikaudu **96 m** kaugusel (~1 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Staapli tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Staapli tn** juures ligikaudu **55 dB** (märgatav). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **2**, hinnang hea. Lähim roheala on Kalamaja kalmistupark, ligikaudu 175 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.