Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Sikupilli tn 2
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Sikupilli tänav 2, Tallinn

Sikupilli tn 2 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1936. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 15 korterit (EHR 101015108). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 680 €/m² (hinnanguvahemik 2 476–2 884 €/m², ±8%).

Sikupilli tänav 2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 15 korterit EHR 101015108 ↗ Kataster 78403:301:1150 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sikupilli tn 2 on 1936. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 15 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 680/m², 11,5% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Sikupilli tn 2 on 1936. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 15 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (10 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 680 €/m², mis on umbes 11,5% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 51,6 m²) on ligikaudu €138 288.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1936. aasta ehitusaeg.

€600–€740/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (19 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 19 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~102 €, talvel ~179 € · 100% möbleeritud
5,3–6,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 2 31.7 – 38.4 m² €3 002 €97 362–€113 378
2-toaline 10 45.4 – 55.3 m² €2 680 €127 283–€148 221
3-toaline 3 63 – 65.8 m² €2 577 €152 870–€178 017
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 35.1 m² 2-toaline · 51.4 m² 3-toaline · 64.2 m²
− 51,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€138 288
ca €2 680 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €145 202
Eeldatav üüritulu €600–€740/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 814/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Pae (ajutine) peatus 139 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,9

Erakool Garant 176 m; riigieksamite tase 23.6/100; lasteaed 246 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

60% tundidest hea, 12% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 761 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=479): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +98,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1936. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 13.03.2023); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Pae park 761 m; toidukauplused 320 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1519 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sikupilli tn 2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 479 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +98%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 571 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 60% kahes parimas klassis, 28% keskmises ja 12% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · < 10 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 3 245 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Sikupilli asum · kõik hooned · €2 732 (2026 Q1) +6.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sikupilli tn 2 AVM tase: €2 680/m² €2 231 2024 Q3 382 tehingut €2 283 2024 Q4 482 tehingut €2 322 2025 Q1 443 tehingut €2 366 2025 Q2 419 tehingut €2 427 2025 Q3 452 tehingut €2 449 2025 Q4 468 tehingut €2 475 2026 Q1 404 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 530 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 195 €2 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 680/m²
Hinnavahemik
€2 476–2 884
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 51,6 m²)
€145 202
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 814/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.426340, 24.792153 · katastritunnus 78403:301:1150.

🚏 Pae (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
139 m · 2 min
🎓 Erakool Garant
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 23.6/100
176 m · 2 min
🚏 Sikupilli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
197 m · 3 min
🚏 Kivimurru peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
210 m · 3 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
246 m · 3 min
🚏 Majaka põik peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
254 m · 3 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
291 m · 4 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
320 m · 4 min
🛒 T1 Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
363 m · 5 min
🛒 Ülemiste Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
509 m · 7 min
🎓 Emili Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
563 m · 8 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
654 m · 9 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
711 m · 9 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
761 m · 10 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 139 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1936
Kortereid kokku15
Korruseid3
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus821 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101015108 · kanne muudetud 31.05.2024.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101015108) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:301:1150 · pindala 821 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:301:1150) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Sikupilli tn 2 korteriühistu (registrikood 80032474). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,03/m² kuustüüpiline korter €154 kuus · k.a kommunaalid · Sikupilli asum mediaan €3,06/m² kuus
Ühistu maksed€1,80/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,68/m² · Sikupilli asum mediaan €1,26/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€16 790€11 600
sh remondifondi maksed€6 322€1 207
Remondikulud€6 547€1 413
Raha€97 367€96 033
Reservkapital€909€909
Aasta tulem€3 439€3 329
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€2 8890,31
Heakorratasud€3 5700,38
Haldustasud€3 7840,41
Remonditasud€6 3220,68
Kindlustusmaksed€2250,02

15 korterit · liikmeid 15 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (777 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Sikupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636477) · Postiindeks: 11412

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sikupilli tn korterelamud

10 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 666/m² (n=10) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Sikupilli tn 2 See hoone 1936 €2 680 ~€138 288 E Aktiivne
Sikupilli tn 3 1958 €2 630 ~€66 348 F Vaata →
Sikupilli tn 4 1947 €2 680 ~€115 817 C Vaata →
Sikupilli tn 7 1960 €2 658 ~€139 279 E Vaata →
Sikupilli tn 8 1940 €2 680 ~€118 396 E Vaata →
Sikupilli tn 9 1987 €2 674 ~€125 783 D Vaata →
Sikupilli tn 14 1940 €2 552 ~€121 196 F Vaata →
Sikupilli tn 16 1966 €2 658 ~€122 331 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101015108 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 31.05.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:301:1150 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 19 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,3–6,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=19 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1936. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sikupilli tn 2, Tallinn?

Sikupilli tn 2 on 1936. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 15 korterit. EHR kood on 101015108 ja katastritunnus 78403:301:1150. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Sikupilli tn 2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 680 €/m². Hinnangu vahemik on 2 476–2 884 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €138 288.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Sikupilli tn 2?

2 680 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €107 200 ja 50 m² korteri väärtus umbes €134 000. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €97 362–€113 378; 2-toaline: €127 283–€148 221; 3-toaline: €152 870–€178 017.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 814/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €145 202, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €600–€740 kuus ja brutotootluse hinnang 5,3–6,3%.

Kas Sikupilli tn 2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 139 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sikupilli tn 2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 479 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 60% oli kahes parimas ja 12% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (< 10 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sikupilli tn 2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,03/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €154 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,80/m² kuus, sh remondifond €0,68/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Sikupilli asum 137 ühistu mediaan oli €3,06/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu