Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Sikupilli tn 17
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Sikupilli tänav 17, Tallinn

Sikupilli tn 17 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2023. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 13 korterit (EHR 120855706). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 773 €/m² (hinnanguvahemik 3 486–4 060 €/m², ±8%).

Sikupilli tänav 17, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 13 korterit EHR 120855706 ↗ Kataster 78403:301:0114 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sikupilli tn 17 on 2023. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 13 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 773/m², 57,0% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Sikupilli tn 17 on 2023. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 13 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (7 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 773 €/m², mis on umbes 57,0% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (4-toaline, 77,9 m²) on ligikaudu €296 098.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2023. aasta ehitusaeg.

€1 120–€1 370/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (1 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 1 kuulutust selles hoones
4,5–5,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 3 39.5 – 50.3 m² €3 860 €164 422–€191 470
3-toaline 3 53.3 m² €3 831 €188 674–€219 711
4-toaline 7 77.6 – 84.1 m² €3 801 €282 726–€329 235
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 46.1 m² 3-toaline · 53.3 m² 4-toaline · 80.5 m²
− 77,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€296 098
ca €3 801 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €310 903
Eeldatav üüritulu €1 120–€1 370/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 991/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Sikupilli peatus 153 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,6

Erakool Garant 291 m; riigieksamite tase 23.6/100; lasteaed 417 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

60% tundidest hea, 12% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 491 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=83): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +27,3%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2023. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 15.03.2018); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Pae park 491 m; toidukauplused 409 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 53 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sikupilli tn 17

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 83 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +27%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 571 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 60% kahes parimas klassis, 28% keskmises ja 12% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · < 10 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 130 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +11.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sikupilli tn 17 AVM tase: €3 773/m² €3 840 2024 Q3 14 tehingut €3 474 2024 Q4 30 tehingut €3 469 2025 Q1 22 tehingut €3 750 2025 Q2 11 tehingut €3 738 2025 Q3 15 tehingut €3 793 2025 Q4 18 tehingut €3 875 2026 Q1 11 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 898 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 9 €4 070 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 773/m²
Hinnavahemik
€3 486–4 060
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 77,9 m²)
€310 903
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 991/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428786, 24.794483 · katastritunnus 78403:301:0114.

🚏 Sikupilli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
153 m · 2 min
🚏 Asunduse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
269 m · 4 min
🚏 Majaka põik peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
275 m · 4 min
🚏 Majaka (ajutine peatus)
Bussipeatus · Bussiliinid
285 m · 4 min
🎓 Erakool Garant
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 23.6/100
291 m · 4 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
380 m · 5 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
409 m · 5 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
417 m · 6 min
🎓 Tallinna Pae Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62.2/100
447 m · 6 min
🛒 T1 Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
466 m · 6 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
473 m · 6 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
490 m · 7 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
491 m · 7 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
518 m · 7 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 153 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2023
Kortereid kokku13
Korruseid5
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus940 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte1
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120855706 · kanne muudetud 30.05.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120855706) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:301:0114 · pindala 940 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:301:0114) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Sikupilli tn 17 korteriühistu (registrikood 80608514). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,25/m² kuustüüpiline korter €160 kuus · k.a kommunaalid · Sikupilli asum mediaan €3,02/m² kuus
Ühistu maksed€0,97/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,10/m² · Sikupilli asum mediaan €1,25/m² kuus
Remondifond€1 742€2,02/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€9 986€9 338
sh remondifondi maksed€986–
Remondikulud€1 390€552
Remondifondi jääk€1 742€1 460
Raha€3 644€3 457
Reservkapital€1 723€1 723
Aasta tulem€50€2
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Hooldustasud€1 9120,18
Heakorratasud€5 4830,53
Haldustasud€1 2010,12
Remonditasud€9860,10
Kindlustus€4040,04

13 korterit · liikmeid 12 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (862 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Sikupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03773827) · Postiindeks: 11414

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sikupilli tn korterelamud

10 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 666/m² (n=10) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Sikupilli tn 2 1936 €2 680 ~€138 288 E Vaata →
Sikupilli tn 3 1958 €2 630 ~€66 348 F Vaata →
Sikupilli tn 4 1947 €2 680 ~€115 817 C Vaata →
Sikupilli tn 7 1960 €2 658 ~€139 279 E Vaata →
Sikupilli tn 8 1940 €2 680 ~€118 396 E Vaata →
Sikupilli tn 9 1987 €2 674 ~€125 783 D Vaata →
Sikupilli tn 14 1940 €2 552 ~€121 196 F Vaata →
Sikupilli tn 16 1966 €2 658 ~€122 331 E ~ Vaata →
Sikupilli tn 17 See hoone 2023 €3 773 ~€296 098 A Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120855706 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:301:0114 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 1 kuulutust selles hoones · tootlus 4,5–5,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=1 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2023. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sikupilli tn 17, Tallinn?

Sikupilli tn 17 on 2023. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 13 korterit. EHR kood on 120855706 ja katastritunnus 78403:301:0114. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Sikupilli tn 17 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 773 €/m². Hinnangu vahemik on 3 486–4 060 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €296 098.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Sikupilli tn 17?

3 773 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €150 920 ja 50 m² korteri väärtus umbes €188 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €164 422–€191 470; 3-toaline: €188 674–€219 711; 4-toaline: €282 726–€329 235.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 991/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €310 903, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 120–€1 370 kuus ja brutotootluse hinnang 4,5–5,5%.

Kas Sikupilli tn 17 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 153 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sikupilli tn 17 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 83 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 60% oli kahes parimas ja 12% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (< 10 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sikupilli tn 17?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,25/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €160 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,97/m² kuus, sh remondifond €0,10/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €1 742. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Sikupilli asum 142 ühistu mediaan oli €3,02/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu