Estiq Value / Tallinn / Pirita / Sarapuu tn 1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pirita · Tallinn

Sarapuu tänav 1, Tallinn

Sarapuu tn 1 (Tallinn, Pirita linnaosa) on 2004. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit (EHR 120242302). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 349 €/m² (hinnanguvahemik 2 977–3 721 €/m², ±11%).

Sarapuu tänav 1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 9 korterit EHR 120242302 ↗ Kataster 78402:201:4910 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sarapuu tn 1 on 2004. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit, eeldatav energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 349/m², 11,1% üle Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13).

Sarapuu tn 1 on 2004. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pirita linnaosas, 9 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (3 tk). Energiaklass C (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 349 €/m², mis on umbes 11,1% üle Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13). Tüüpiline korter (2-toaline, 62,7 m²) on ligikaudu €201 957.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass C, maapealne parkimine ja 2004. aasta ehitusaeg.

€610–€750/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
3,5–4,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 3 57.2 – 71.3 m² €3 221 €182 403–€227 952
3-toaline 3 79.8 – 87.7 m² €3 221 €237 382–€296 660
4-toaline 3 94.9 – 97.5 m² €3 518 €299 615–€374 434
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 63.7 m² 3-toaline · 82.9 m² 4-toaline · 95.8 m²
− 62,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€201 957
ca €3 221 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €212 055
Eeldatav üüritulu €610–€750/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 382/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Sarapuu peatus 186 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium 870 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 581 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

79% tundidest hea, 7% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 56 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Lillepi park 498 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=5): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,5

2004. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2004) põhjal on eeldatav klass C. Kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Lillepi park 498 m; toidukauplused 698 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 66 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sarapuu tn 1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 5 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -14%.

Sagedasemad liigid: vargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 748 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 14% keskmises ja 7% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

56 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 3 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pirita · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 150 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +7.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sarapuu tn 1 AVM tase: €3 349/m² €2 472 2024 Q3 19 tehingut €2 415 2024 Q4 22 tehingut €2 468 2025 Q1 16 tehingut €2 525 2025 Q2 27 tehingut €2 680 2025 Q3 29 tehingut €2 484 2025 Q4 17 tehingut €2 659 2026 Q1 12 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 768 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 8 €2 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 349/m²
Hinnavahemik
€2 977–3 721
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 62,7 m²)
€212 055
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 382/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.457415, 24.836271 · katastritunnus 78402:201:4910.

🚏 Sarapuu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
186 m · 2 min
🚏 Urva peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
318 m · 4 min
🌳 Lillepi park
Park · Roheala
498 m · 7 min
🧒 Pirita Kose Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
581 m · 8 min
🚏 Loopealse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
589 m · 8 min
🚏 Haljas tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
607 m · 8 min
🛒 Looduspere
Supermarket · Supermarket
698 m · 9 min
🎓 Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
870 m · 12 min
🎓 Tallinna Põhjatähe Põhikool
Põhikool · Põhikool
870 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 186 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pirita linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

17 354 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 22.7% · 3 948
18–64 (Tööealised) 61.2% · 10 612
65 ja vanemad (Seeniorid) 16.1% · 2 794

Haridustase (15+)

14 110 elanikku
Põhiharidus või madalam 11.6% · 1 634
Keskharidus või kutseharidus 29.6% · 4 179
Kõrgharidus või magistrikraad 56.6% · 7 990
Haridustase teadmata 2.2% · 307

Ehitusaeg & elamufond

7 343 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 4.7% · 344
Nõukogude periood (1946–1990) 31.4% · 2 305
Taasiseseisvunud (1991–2010) 48% · 3 526
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 14.6% · 1 075

Enim ehitatud periood: 2001–2005.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.8%
B-klass (Madalenergia) 10.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 26.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.7%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 32.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 4.7%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2004
Kortereid kokku9
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)C ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 543 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte0
Müratase56 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120242302 · kanne muudetud 30.05.2025.

Metall · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 120242302) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78402:201:4910 · pindala 1 543 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78402:201:4910) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Sarapuu tn 1 korteriühistu (registrikood 80414365). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,94/m² kuustüüpiline korter €306 kuus · k.a kommunaalid · Maarjamäe asum mediaan €3,45/m² kuus
Ühistu maksed€1,11/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,07/m² · Maarjamäe asum mediaan €1,24/m² kuus
Remondifond€16 451€23/m² · jääk aasta lõpus
Laenud€320€0,44/m² · 5,59% fikseeritud · kuni 2026 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€9 666€9 057
sh remondifondi maksed€603€127
Remondikulud€603€127
Remondifondi jääk€16 451€12 991
Laenujääk€320€4 033
Raha€17 969€14 574
Reservkapital€1 800€1 800
Aasta tulem€80€33
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasu€4 6290,53
Heakord€3 2400,37
Tehnohooldus€7980,09
Kindlustus€3960,05
Remonditasud€6030,07

9 korterit · liikmeid 8 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (727 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Maarjamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01102078) · Postiindeks: 12012

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sarapuu tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 379/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Sarapuu tn 1 See hoone 2004 €3 349 ~€201 957 C ~ Aktiivne
Sarapuu tn 5 2004 €3 084 ~€185 906 E Vaata →
Sarapuu tn 7 2004 €3 525 ~€218 252 C Vaata →
Sarapuu tn 9 2004 €3 408 ~€201 186 C ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120242302 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78402:201:4910 ↗ Maa- ja Ruumiamet 19.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,5–4,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2004. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sarapuu tn 1, Tallinn?

Sarapuu tn 1 on 2004. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pirita linnaosa, milles on kokku 9 korterit. EHR kood on 120242302 ja katastritunnus 78402:201:4910. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass C.

Mis on Sarapuu tn 1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 349 €/m². Hinnangu vahemik on 2 977–3 721 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €201 957.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Sarapuu tn 1?

3 349 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €167 450 ja 75 m² korteri väärtus umbes €251 175. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €182 403–€227 952; 3-toaline: €237 382–€296 660; 4-toaline: €299 615–€374 434.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 382/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €212 055, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €610–€750 kuus ja brutotootluse hinnang 3,5–4,5%.

Kas Sarapuu tn 1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 186 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sarapuu tn 1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 5 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 7% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 56 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sarapuu tn 1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,94/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €306 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,11/m² kuus, sh remondifond €0,07/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €16 451. Ühistu laenujääk oli €320. Võrdluseks: Maarjamäe asum 22 ühistu mediaan oli €3,45/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu