Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Risti tn 7b
Registriandmed seisuga 2. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Risti tänav 7b, Tallinn

Risti tn 7b (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1970. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 12 korterit (EHR 101004691). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 02.10.2026 3 748 €/m² (hinnanguvahemik 3 347–4 149 €/m², ±11%).

Risti tänav 7b, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 12 korterit EHR 101004691 ↗ Kataster 78404:402:5080 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Risti tn 7b on 1970. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 12 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 748/m², 39,6% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Risti tn 7b on 1970. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 12 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (9 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 748 €/m², mis on umbes 39,6% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (2-toaline, 39,1 m²) on ligikaudu €128 678.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1970. aasta ehitusaeg.

€560–€690/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses
5,3–6,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 9 34.8 – 40.9 m² €3 291 €112 852–€139 896
3-toaline 3 50.4 – 51.1 m² €3 748 €169 691–€210 356
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 38.4 m² 3-toaline · 50.7 m²
− 39,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€128 678
ca €3 291 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €135 112
Eeldatav üüritulu €560–€690/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 456/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Risti peatus 77 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,8

Tallinna Rahumäe Põhikool 1335 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1541 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,0

56% tundidest hea, 14% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Sütiste parkmets 1472 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=127): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +636,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1970. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 29.01.2019); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,3

Sütiste parkmets 1472 m; toidukauplused 1538 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 101 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Risti tn 7b

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 127 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +636%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 909 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 56% kahes parimas klassis, 30% keskmises ja 14% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 196 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +18.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Risti tn 7b AVM tase: €3 748/m² €2 533 2024 Q3 23 tehingut €2 488 2024 Q4 33 tehingut €2 342 2025 Q1 17 tehingut €2 723 2025 Q2 22 tehingut €2 708 2025 Q3 35 tehingut €2 961 2025 Q4 30 tehingut €2 768 2026 Q1 24 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 884 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €3 050 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 748/m²
Hinnavahemik
€3 347–4 149
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 39,1 m²)
€135 112
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 456/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.390899, 24.720283 · katastritunnus 78404:402:5080.

🚏 Risti peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
77 m · 1 min
🚏 Kurni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
92 m · 1 min
🚏 Liiva peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
410 m · 5 min
🚏 Leesika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
453 m · 6 min
🎓 Tallinna Rahumäe Põhikool
Kool · Kool
1335 m · 18 min
🌳 Sütiste parkmets
Park · Roheala
1472 m · 20 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
1538 m · 21 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1541 m · 21 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 77 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1970
Kortereid kokku12
Korruseid3
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus964 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101004691 · kanne muudetud 31.05.2024.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101004691) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:402:5080 · pindala 964 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78404:402:5080) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Risti tn 7b korteriühistu (registrikood 80164655). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€172 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€3,96/m² kuusilma kommunaalideta · Nõmme linnaosa mediaan €1,14/m² kuus
Laenud€96 868€195/m² · kuni 2037 · Swedbank
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€23 669€19 875
Remondikulud€11 648€11 304
Laenujääk€96 868€100 019
Raha€14 619€13 628
Reservkapital€2 252€2 252
Aasta tulem€695€595
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Hooldustasud€5 9751,00
Pangalaenu tagasimaksmiseks€4 5020,75
Intressi tagasimakseks€6 9411,16
Kindlustustasud€2300,04
Haldustulud (kommunaalteenused)€6 0211,01
Kogutud remondifondi€00,00

12 korterit · liikmeid 12 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (498 m²) ÷ 12. Võrdlus: Nõmme linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00629202) · Postiindeks: 11624

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Risti tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Risti tn 7b See hoone 1970 €3 748 ~€128 678 D Aktiivne
Risti tn 16 1938 €3 002 ~€266 022 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101004691 Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 (EHR kanne 31.05.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:402:5080 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,3–6,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1970. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Risti tn 7b, Tallinn?

Risti tn 7b on 1970. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 12 korterit. EHR kood on 101004691 ja katastritunnus 78404:402:5080. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Risti tn 7b korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 748 €/m². Hinnangu vahemik on 3 347–4 149 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €128 678.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Risti tn 7b?

3 748 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €149 920 ja 50 m² korteri väärtus umbes €187 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €112 852–€139 896; 3-toaline: €169 691–€210 356.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 456/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €135 112, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €560–€690 kuus ja brutotootluse hinnang 5,3–6,3%.

Kas Risti tn 7b sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 77 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Risti tn 7b ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 127 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 56% oli kahes parimas ja 14% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Risti tn 7b?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €172 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €3,96/m² kuus. Ühistu laenujääk oli €96 868. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 02.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu